Sławomir Wojdat Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 22 październik 2015 Odsłony: 3781
Drukuj

 

Apel do_Polakw_str_1
Dnia 2 i 3 października obchodzono uroczyście w Warszawie "Dni Kresowian" z udziałem przedstawicieli licznych stowarzyszeń i organizacji kresowych działających w Kraju i na Litwie oraz miłośników Kresów Wschodnich. Odbyły się spotkania między innymi w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, Sejmie, przy grobie Nieznanego Żołnierza, były występy Zespołu Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna", było radośnie, ale była również troska i niepokój o przyszłe losy Polski i chrześcijaństwa w kraju, Europie i na świecie.
Brałem udział w niektórych z tych spotkań.
W załączeniu przesyłam "Apel do Polaków", podpisany przez wielu uczestników tych spotkań z prośbą o podanie do wiadomości publicznej jego treści przed 25 października b.r., jeżeli jest to możliwe.
 
Pozdrawiam,
Jan Chobian  
Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 19 październik 2015 Odsłony: 3971
Drukuj

 

Dzie Papieski_003

Koncert i spotkanie poetyckie wspomnienie Świętego

Jana Pawła II
Kościół Matki Bożej Loretańskiej
w Warszawie  na Pradze Północ

ul. Ratuszowa 5
18 października 2015 r

 godzina 13.30
Wystąpiły Praskie zespoły

pod kierownictwem artystycznym Pani Doroty Czajkowskiej:
Praskie Małmazyje.
Studio Wokalne Praga przy

 Klubie Alternatywnym

Caritas Diecezji

Warszawsko-Praskiej.

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 07 październik 2015 Odsłony: 5118
Drukuj

egzekucja 

Egzekucja-etiopskich-chrzecijan-przez-ISIS-2


Obecnie rozpoczął się okres III Wojny Światowej. Ekspansja przyszła nie - jak sądzili eksperci - ze strony Rosji, Chin czy Korei Północnej lub Iranu. Agresorem okazał się islam. Jesteśmy świadkami ataku ludzi błędnie nazywanymi przez Unię Europejską „uchodźcami”. Ja bym nazwał tę grupę Armią Islamską. W dalszej części artykułu będę używał skrótu AI. Analizując podawane fakty dochodzę do zadziwiających wniosków. Postaram się je przedstawić w kilku punktach.

1.AI w 75% procentach składa się z młodych, zdrowych i prawdopodobnie dobrze wyszkolonych mężczyzn. Pozostałe 25% to kobiety i dzieci, prawdopodobnie część to rodziny żołnierzy z AI, pozostali związani są z migracją zarobkową (dokładniej: chęć życia na koszt Europejczyków). Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do widoku uchodźców. Od zarania wieków są nimi głównie starcy, kobiety i dzieci. Zdolni do noszenia broni zostają, by walczyć o własny kraj.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA październik 2015.pdf)MYŚL PRASKA październik 2015.pdf[ ]820 Kb
Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 25 wrzesień 2015 Odsłony: 4296
Drukuj

 

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

 

DzienJednosciKresowian

 

 

2 października

 

12:00-14:30  (Parlament)

Debata z udziałem organizacji pozarządowych i uznanych ekspertów nt. „Kresy a polska tożsamość narodowa”. 

 

16:00 (katedra św. Jana, Stare Miasto)

Msza św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie

Zawiązanie Konfederacji Obywateli Kresów i ogłoszenie Marszałka Konfederacji.

 

ok. 17:00 (ul. Krakowskie Przedmieście do Placu J. Piłsudskiego)

Marsz Godności Rzeczypospolitej z Pl. Zamkowego do Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego z udziałem organizacji kresowych, grup rekonstrukcyjnych, młodzieży, rzemieślników, orkiestr i innych zaproszonych gości.

 

18:00 (Pl. J. Piłsudskiego)

Apel Poległych Obrońców Kresów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Złożenie wieńców i chóralne wykonanie „Roty” przez wszystkich uczestników przy zapalonych świecach.

 

19:00 (Pl. J. Piłsudskiego)

Część artystyczna na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego pt. „W każdym sercu bije Polska”. Gościnnie wystąpi m.in. Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Litwy pod kierownictwem Jana Mincewicza. 

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 wrzesień 2015 Odsłony: 3925
Drukuj

 

11

Dla właściwego zapoznania się z skalą całego problemu cofnijmy się do 2006 roku kiedy to ówczesny minister środowiska  Pan Szyszko spośród wielu propozycji wybrał wariant który omijał większe skupiska zabudowy i najmniej wnikał w otulinę Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wtedy to mieszkańcy Halinówka i Sulejówka oprotestowali wybrany wariant sugerując że minister posiadając nieruchomości w Wesołej celowo wybrał inna lokalizacje. W wyniku podjętych działań ówczesny premier Pan Jarosław Kaczyński w celu uniknięcia różnego typu kontrowersją zdecydował przesunąć wszystkie kompetencje dotyczące lokalizacji obwodnicy do ministerstwa infrastruktury. Niestety polityczne zawirowania spowodowały, że projekt został zawieszony. Dopiero na przełomie lat 20010 i 2011 wrócono do tego pomysłu. Przeprowadzono konsultacje społeczne i spośród wielu propozycji wybrano kilkanaście do rozpatrzenie. Nie ma się co dziwić ,że okoliczni mieszkańcy buli przeciwnikami wszystkich projektów bo każdy z nich mógł spowodować utratę dorobku całego życia ludzi zamieszkującej te okolicę.

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 03 sierpień 2015 Odsłony: 4674
Drukuj

Inscenizacja Historyczna 71 rocznica podjęcia Powstania Warszawskiego na Pradze 

Skwer im. płk. Antoniego Władysława Żurowskiego.

PW 17

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 15 lipiec 2015 Odsłony: 4155
Drukuj

 

 

Gdy zamilkną strzały.

Powstanie Praga 

Okres Powstania Warszawskiego to okres heroicznej, często bezimiennej walki, przechodzących bez echa bohaterskich czynów. Bezmiar cierpienia. W tym okresie mało kto pytał się, dlaczego trzeba walczyć. Wychowani w wolnej Polsce po latach niewoli, Polacy gnębieni przez niemieckiego okupanta mogli dumnie podnieść głowę. Przyszedł rozkaz.

To my teraz powinniśmy tym wszystkim bohaterom oddać nasz hołd i gdy zamilkły strzały pamiętajmy o prawdzie.

1 września  1939 roku bez wypowiedzenia wojny niemiecka napaść na nasz kraj. 17 września 1939 roku  zdradziecka rosyjska inwazja. Okres Drugiej Wojny Światowej to okres kolejnej zbrodni na całym narodzie Polskim. Dwie okupacje: niemiecka i rosyjska doprowadziły do śmierci milionów. Mordowani na wieli sposobów spoczęli w wielu często bezimiennych mogiłach. Ci, którzy przeżyli, nie mieli lepiej. Zdradzeni przez sojuszników, oddani we władanie reżimu komunistycznego, cierpieli gnębieni nie tylko przez Rosjan, ale również przez zdrajców. Tych, którzy przez lata szydzili z Polski i Polaków. Znani z  imienia mordercy i zbrodniarze  do dziś nie zostali rozliczeni. Ich potomkowie, dzieci i wnuki, zajmują  najwyższe stanowiska w prokuraturze, sądach, policji i wojsku.  Praktycznie cała administracja i większość mediów powstałych na zlecenie jest w rękach postkomunistycznych agentów. To oni dzielnie stoją na straży katów naszych dziadów i ojców. To oni w dalszym ciągu nie pozwalają nam pamiętać o naszej historii i godny uczczeniu  pamięci  bohaterów.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA sierpień 2015.pdf)MYŚL PRASKA sierpień 2015.pdf[ ]1076 Kb
Czytaj więcej...
 

Page 1 of 22

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR