Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 23 grudzień 2011 Odsłony: 3329
Drukuj

 

W dniu 21 grudnia br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie odbyło się trzecie z kolei posiedzenie sądowe w sprawie z oskarżenia prywatnego Piotra Strzembosza przeciwko  Piotrowi L., który jest oskarżony o to, że w dniu 06 sierpnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu przy tzw. Krzyżu Smoleńskim naruszył nietykalność Piotra Strzembosza, ówczesnego Pełnomocnika Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie, poprzez uderzenie go pięścią w twarz.

Na wniosek pełnomocnika Piotra Strzembosza mec. Piotra Witaszka, Sąd przesłuchał świadków zdarzenia, w tym żonę oskarżonego Piotra L.

W toku posiedzenia sądowego oskarżony Piotr L. wyjaśnił, że widzi skarżącego Piotra Strzembosza po raz pierwszy, natomiast żona Piotra L. zeznała, że dobrze zapamiętała oskarżyciela prywatnego, który byt obecny w trackie zdarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Pomimo wskazanej rozbieżności Piotr L. i jego żona zgodnie stwierdzili, że oskarżony nikogo nie uderzył, a nawet sam czuł się zagrożony (!) ze strony osób, które filmował telefonem komórkowym naruszając tym samym ich prawo do ochrony wizerunku.

Na zadane pytanie o powód oskarżania Piotra L., który nie spowodował widocznego uszczerbku na zdrowiu, Piotr Strzembosz zeznał, że brak obrażeń to wynik szczęśliwego przypadku, a głównym motywem ścigania oskarżonego jest przedstawienie świadectwa prawdzie. Rozwijając tę kwestię Piotr Strzembosz zauważył, że w ubiegłym roku w radiowej audycji rzecznik rządu Paweł Graś (PO) kategorycznie twierdził, że nie było żadnych wniosków na policję ani do prokuratury przeciwko osobom agresywnie zachowującym się pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu. Tymczasem przypadek Piotra Strzembosza przeczy ewidentnie zapewnieniom rzecznika rządu.

Posiedzenie sądowe w przedmiotowej sprawie zostało odroczone do 10 lutego 2012 r., kiedy to Sąd zamierza przesłuchać kolejnych świadków zdarzenia, m.in. policjantów patrolu pieszego, którzy na prośbę świadków zdarzenia legitymowali Piotra L. i jego żonę.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 13 grudzień 2011 Odsłony: 3724
Drukuj

logoW dniu dzisiejszym sympatycy z Pragi Północ wydali kolejny numer Myśli Praskiej.

(Do pobrania linkiem pod artykułem)

Załączniki:
Pobierz plik (Myśl Praska nr 4.pdf)Myśl Praska[nr 4]935 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 11 grudzień 2011 Odsłony: 2964
Drukuj

 

Rondo Starzyskiego Bazarek 3 Rondo Starzyskiego Bazarek 2
Rondo Starzyskego Skup zomu 2 P1010025

 

 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 11 grudzień 2011 Odsłony: 3706
Drukuj

Db Papieski_Warszawa_Praga_Pnoc_pl._Hallera

Wiersz od którego się zaczęła Historia posadzenia na Warszawskiej Pradze silnego , DĘBU, na pamiątkę Wielkiego Papieża Jana Pawła II!

Warszawa. 04-04-2005r.

Stało się!

Stało się! Odszedł do Pana!

Słowiański Papież Jan Paweł II-WIELKI!

Głosem jak dzwon, mówił do Świata, Polski!

Nie lękajcie się! Wypłyńcie na Głębie!

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, Tej Ziemi!

Nie umieliśmy Go słuchać!

Załączniki:
Pobierz plik (Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf)Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf[Warszawa Praga pl Hallera]72 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 10 grudzień 2011 Odsłony: 2754
Drukuj

Rondo StarzyskiegoMiejsce przez które przejeżdża, czy przechodzi tylu ludzi, powinno być miejscem reprezentacyjnym nasze dzielnicy.

Teraz co mamy?

Podupadły bazarek, kilka knajpek, rozpadające się pawilony, sklep monopolowy, skup złomu, nieczynną toaletę. Z wierzchu może nie wygląda to tak źle, normalne delikatesy czy sklep spożywczy, ale to tylko opakowanie, wystarczy zajrzeć do środka i....

Kawałek dalej ruiny „średniowiecznego zamku”, nie uporządkowany teren przy stacji Warszawa ZOO.

Zdjęcia przedstawiają widok „slamsów” obok których przechodzimy. Pamiętajmy,że każda nasza interwencja, czy to do straży miejskiej, sanepidu, lub jeszcze w innym miejscu, przybliża nas do uporządkowania tego terenu liczy się każdy głos.

Sławomir Wojdat

 

Page 27 of 40

<< Start < poprz. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR