Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 marzec 2013 Odsłony: 6186
Drukuj

 

24 marca 2013 r w Warszawie odbył się VIII Marsz Świętości Życia. W tym roku pod hasłem „dzieci są super”. Marsz rozpoczął się po stronie praskiej, przy katedrze św. Floriana. Zaraz po mszy świętej. Stamtąd przeszedł pod Kolumnę Zygmunta, gdzie połączył się z marszem archidiecezji warszawskiej, obie grupy ok. godz. 14.00 razem wyruszyć w stronę kościoła św. Krzyża.

Kilkutysięczny pochód, w którym maszerowali rodzice z dziećmi, młodzież, studenci i osoby starsze, prowadzili kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

Marsz dla_ycia_7

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 06 marzec 2013 Odsłony: 3756
Drukuj

 

logo Warszawa, dnia 7 marca 2013r.

STANOWISKO PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ OKRĘG WARSZAWA

w sprawie nowej polityki śmieciowej miasta i opłat z tym związanych.

Prawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia zaproponowaną przez władze miasta nową politykę śmieciową i wysokość opłat.spalarnia 2

Należy uznać, iż nałożony na gminy ustawowy obowiązek, by to one zajęły się gospodarką śmieciową poprzez ustanowienie jednolitej opłaty i narzucenie dotychczasowym zarządcom i właścicielom nieruchomości firmy, która to odbierze z nieruchomości śmieci, sprowadzi się do przerzucenia wszelkich kosztów na mieszkańców poprzez wygórowane stawki za odbiór odpadów. W konsekwencji wiele firm działających na rynku usług komunalnych, polskich rodzimych firm, zmuszonych będzie do likwidacji swej działalności lub wejście w współprace z silniejszymi zagranicznymi firmami, a są to bogate zagraniczne koncerny zainteresowane przejęciem polskich firm, co wcześniej czy później skończy się to dyktatem cen przez te koncerny.

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 02 marzec 2013 Odsłony: 5185
Drukuj

 

 

koszykowa 10

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


„Wyklęci przez zdrajców – są bohaterami w naszych sercach”


Prawica Rzeczypospolitej składa hołd Żołnierzom Polski Walczącej, którzy nie złożyli broni i kontynuowali walkę po narzuceniu Polsce przez Związek Sowiecki kolaboracyjnych rządów komunistycznych. Wyklęci przez zdrajców –są bohaterami w naszych sercach. Na nas wszystkich spoczywa obowiązek moralnego wynagrodzenia ich ofiary, poświęceń i wyrzeczeń.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 02 marzec 2013 Odsłony: 3524
Drukuj

 

Nie dla_obcych_i_zbrojnych_1 

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie rządowych projektów otwarcia granic państwa na działalność obcych służb wywiadowczych ...


Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej
w sprawie rządowych projektów otwarcia granic państwa
na działalność obcych służb wywiadowczych i policyjnych na terenie Polski

Przygotowana przez rząd ustawa o działaniu na terenie Polski obcych służb wywiadowczych i policyjnych budzi zasadniczy sprzeciw. Jej wprowadzenie oznaczałoby zgodę na inwigilację Polaków przez służby innych państw, co stanowiłoby zrzeczenie się części odpowiedzialności polskich władz państwowych za ochronę bezpieczeństwa i pokoju społecznego. Stanowiłoby też poważne zagrożenie dla praw obywatelskich. Zasadniczy sprzeciw budzi również przenoszenie tej problematyki z umów międzypaństwowych do polskiego ustawodawstwa. Co gorsza – rząd Donalda Tuska zamierza ustawę tę przeforsować ograniczając czas (więc w praktyce również zakres) debaty w tej sprawie.

Wraz z działaniami podjętymi przez rząd w kierunku likwidacji waluty narodowej przygotowywane projekty te stanowią kolejny krok do demontażu suwerennej władzy i związanej z nią odpowiedzialności Państwa Polskiego.


(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka
 Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 01 marzec 2013 Odsłony: 3132
Drukuj

 

Debatę poprowadził Marek Jurek, a w dyskusji wzieli udział Marcin Celiński (Liberté), Tomasz Terlikowski (Fronda) i Piotr Zychowicz (Do Rzeczy).

1 28.02_2013 

 

Organizator: Instytut Ordo Caritatis oraz Biblioteka Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie

Czytaj więcej...
 

Page 9 of 40

<< Start < poprz. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR