Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 16 lipiec 2013 Odsłony: 4701
Drukuj

 

sol z_wgrami_1 

Marek Jurek: Węgry - nasza sprawa

 

 

Atak Parlamentu Europejskiego na Węgry jest uderzeniem w takie wartości, jak suwerenność państw członkowskich UE czy prawa rodziny. Odpowiedzią na to może być tylko budowanie silnej opinii chrześcijańskiej w Europie, niezbędnej do prowadzenia polityki opartej na chrześcijańskich wartościach. Polityki takiej, jakiej uczył nas bł. Jan Paweł II.

 

Atak na Węgry w Parlamencie Europejskim nie ma precedensu. Jednemu z państw Unii grozi się uruchomieniem procedury art. 7 traktatu o UE, czyli odebraniem prawa głosu w decyzjach unijnych (przy utrzymaniu wszystkich jego dotychczasowych obowiązków, również finansowych, wobec struktur unijnych). Powodem ma być naruszanie „wartości, na których opiera się Unia” poprzez nowe węgierskie przepisy konstytucyjne, umożliwiające m.in. ograniczoną dekomunizację sądownictwa, ale również podniesienie praw rodziny do rangi konstytucyjnej. Propozycja raportu Parlamentu Europejskiego spotkała się na szczęście ze sprzeciwem polskich posłów, wywodzących się zarówno z większości rządowej, jak i z opozycji. To dobry mały krok, ale aby reakcja była naprawdę adekwatna, należy zdziałać znacznie więcej. Ostrze ataku, dziś skierowane na Węgry, jutro może uderzyć w każde inne państwo.

 

Co robić?

 

Najbardziej bezpośrednim wymiarem działań Parlamentu Europejskiego jest uruchomienie przez władze Unii formalnego nacisku na jedno z państw członkowskich. Nacisku, by władze węgierskie odstąpiły od polityki, którą prowadzą w imię dobra swojego narodu. W tej sytuacji Polska powinna bardzo jednoznacznie zadeklarować swoją solidarność z Węgrami. Polski rząd powinien z góry zapowiedzieć, że nie wyrazi zgody na żadne działania wymierzone przeciw Węgrom. Więcej – polska dyplomacja powinna aktywnie zachęcać inne państwa w Europie do zajęcia podobnego stanowiska, odwołując się do wszystkich wartości zakwestionowanych przez autorów antywęgierskiego raportu: suwerenności państw członkowskich Unii, wolności podatkowych, praw rodziny.

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 12 lipiec 2013 Odsłony: 4298
Drukuj

 1 woy

 

11 lipca 2013 roku w Warszawie na Placu Trzech Krzyży, w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra o godz. 12.00, odbyła się msza święta. Msza została odprawiona w intencji pomordowanych Polaków, których przestępstwem było tylko to, że byli Polakami. Mordów tych dokonali ukraińscy nacjonaliści w większości należący do oddziałów OUN-UPA na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej. Ataki na polskie wsie i rodziny zapoczątkowane zostały w 1942 roku a ich największe nasilenie miało miejsce w lipcu 1943 roku. Data 11 lipca 1943 r. stała się symbolem tych działań i została nazwana „Krwawą niedzielą”.

            Msza była pierwszym punktem programu obchodów 70. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wsch. W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci Prawicy Rzeczypospolitej.  

 

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 21 czerwiec 2013 Odsłony: 3952
Drukuj

 

Warszawa, dnia 8 kwietnia 2013 r.

Piotr Strzembosz

Wiceprezes Zarządu Mazowieckiego

Prawicy Rzeczypospolitej

                                                                                              Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl"> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

W sprawie: usług zakupu biletu przez komórkę, zasad i trybu kontroli tak zakupionego biletu w komunikacji zbiorowej na terenie miasta;

W związku ze skargami i informacjami od pasażerów komunikacji miejskiej, jakie dotarły do nas w sprawie aplikacji umożliwiającej zakup biletu w komunikacji miejskiej przez telefon komórkowy oraz nieuprzejmości ze strony kontrolerów biletów, zwracamy się do Pani Prezydent o przesłanie wyjaśnień w sprawie:

- zasad i trybu kontroli biletów zakupionych za pomocą telefonu komórkowego;

- procedury zakupu i ważności tak zakupionego biletu przez pasażera wraz z wyjaśnieniem czasu, w jakim bilet winien zakupić pasażer (przed czy po wejściu do środka transportu zbiorowego);

- trybu odwołania się od kary za niezakupiony w odpowiednim czasie bilet (co ma znaczenie w przypadku, gdy kontroler celowo wpisze inny czas kontroli, a inny jest czas zakupu biletu);

- czy elektroniczny system kasowników w komunikacji miejskiej zapisuje w systemie czas blokady kasownika przez kontrolera i czy jest to możliwe do weryfikacji na życzenie pasażera;

- czy kontroler jest zobligowany każdorazowo dokonać blokady kasownika przed przystąpieniem do czynności kontrolnych;

- prosimy o podanie liczby skarg i odwołań od nałożonych grzywien na pasażerów od momentu wprowadzenia usługi zakupu biletu przez telefon komórkowy (ilość skarg i odwołać ogółem oraz pozytywnie i negatywnie rozpatrzonych).

 

 

 

Z poważaniem

Piotr Strzembosz


komunikacja miejska

Odpowiedż na pismo w załączniku 

 

 

 

 

 

 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 09 lipiec 2013 Odsłony: 4993
Drukuj

 Barbara Tekieli_dyrektor_Stoecznego_Biura_Turystyki

 

 

 

Warszawa, 9 lipca 2013 r.

 

 

 

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

W związku z wypowiedzią Pani dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbary Tekieli, która w wywiadzie dla Gazety Stołecznej postulowała, by Warszawa stała się centrum turystyki homoseksualnej, składamy do Pani Prezydent oficjalny wniosek o jej natychmiastowe odwołanie.

Władze samorządowe oraz urzędnicy miejscy mają za zadanie przede wszystkim wypełnianie statutowych obowiązków wynikających z przepisów. Urzędnicy miejscy,  jako przedstawiciele samorządu, są zobowiązani w najwyższym stopniu do przestrzegania prawa        i norm obyczajowych. Samowolne poszukiwanie dodatkowych dochodów do budżetu miasta      w oparciu o działalność przestępczą lub wątpliwą moralnie, jaką jest czerpanie korzyści majątkowych z turystyki seksualnej, jest niedopuszczalne. Władze samorządowe Warszawy i tak są wystarczająco skompromitowane bezczynnością  w sprawie milionów ulotek pornograficznych zalewających każdego dni ulice miasta.

 

Z poważaniem,

 

Piotr Strzembosz (-)

Wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu

 

Waldemar Wasiewicz (-)

Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 31 maj 2013 Odsłony: 6915
Drukuj

 

 

Protest odbył się przed kuratoriami w całej Polsce.

W Warszawie pod Ministerstwem Edukacji Narodowej (al. Szucha 25)

31.05.13 1 

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej - Nie pozwolimy deprawować naszych dzieci!

Jutro Dzień Dziecka. Już za parę godzin obejrzymy festiwal obłudy. Władze – z premierem na czele – będą prześcigać się w wylewnych serdecznościach wobec dzieci i ich rodziców. Będę to robić ludzie, którzy rujnują wysiłek wychowawczy polskich rodzin i edukację polskich dzieci. Będą to robić członkowie rządu, który oficjalnie współpracuje z organizacjami homoseksualnymi, który poleca nauczycielom podręczniki przygotowane przez te organizacje.

Bez żadnego poczucia odpowiedzialności społecznej, bez świadomości, że wychowanie należy do najważniejszych składników dobra wspólnego – rząd ten przyjmuje ideologiczne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), by od wieku przedszkolnego rozbudzać w dzieciach zainteresowania seksualne, tak by w dwunastym roku życia, a więc jeszcze w szkole podstawowej, były gotowe do podjęcia życia seksualnego.

Tej władzy możemy więc powiedzieć tylko jedno:

Ręce precz od naszych dzieci! Nie sprzedawajcie naszych dzieci dla swoich karier!

(-) Marek Jurek

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki

Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

Czytaj więcej...
 

Page 7 of 40

<< Start < poprz. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR