Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 30 wrzesień 2013 Odsłony: 4357
Drukuj

 

images default

Zapraszamy do lektury kwartalnika Myśl Praska. całość w załączniku.

 

Gender – poczwarka marksizmu jest już w Polsce. Ratujmy dzieci i ojczyznę przed tą zara

Korzenie genderyzmu w potocznej opinii sięgają rewolucji seksualnej 1968 roku, wywołanej na zachodzie Europy i Ameryce. Jest to jednak daleko idące uproszczenie. W rzeczywistości jest to kolejna odsłona rewolucji neomarksistowskiej, zaprojektowana na początku lat dwudziestych XX wieku przez Antonio Gramsciego – włoskiego komunistę. Jednak pełną odsłonę tego zjawiska obserwować można od około 50 lat w USA i Europie Zachodniej. Czym jest więc ideologia gender? To w najgłębszej istocie przedefiniowanie natury ludzkiej na zupełnie nowy obraz. Główny trzon genderyzmu to odczucia i wrażenia. Rozum, wola, obiektywna prawda, mądrość, nauka nie są żadnym fundamentem. Co więc mówią oficerowie genderyzmu na świecie? To nieprawda, że rodzimy się kobietami lub mężczyznami, jak naucza tego biologia. Ludzie wcielają się w role kobiecie i męskie na skutek wpływu kultury, tradycji, zwyczajów i stereotypów, a szczególnie religii. Zatem według nich prawdą jest to, że rodzimy się ludźmi (nie zaś dziewczynką lub chłopcem) a płeć biologiczna, którą widać (organy męskie lub żeńskie) nie oznacza, że urodziliśmy się kobietą lub mężczyzną, możemy bowiem odczuwać coś zgoła innego. Odczucia więc człowieka są najważniejsze, one determinują płeć. Zatem nie należy określać przy narodzinach dziecka płci, bo może ono będzie w przyszłości odczuwać w sobie odmienną płeć lub hybrydę różnych płci, a nie tę płeć z którą się urodziło. Te odczucia mają więc być w najwyższym stopniu respektowane i uznawane za prawdę przez innych. Co więcej, można to wielokrotnie zmieniać jak komu się zechce.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr 13.pdf)Myśl Praska nr.13[ ]436 Kb
Czytaj więcej...
 
Jak to Pani prezydent „zapałała miłością” do Pragi Północ. Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 16 sierpień 2013 Odsłony: 3812
Drukuj

 

 16 sierpie_1

Kolejny etap ocieplania wizerunku Pani Prezydent. Dziś 16 sierpnia o godzinie 17.00 odbyła się wizyta Hanny Gronkiewicz Waltz na terenach przylegających do placu Hallera. Zainteresowanie mieszkańców było niewielkie. Może główna przyczyną takiego stanu rzeczy była niewielka akcja informacyjna ze strony Urzędu Miast. Być może urzędnicy działali na zasadzie im mniej ludzi będzie tam przebywać prawdopodobieństwo wpadek będzie mniejsze.

Elementem który bardzo rzucał się w oczy to duża ilość lokalnych działaczy PO.

Mieszkańcy zadawali wiele pytań i zgłaszali swoje uwagi, ale  tylko na temat własnego podwórka. Dopiero zadane przeze mnie pytania, na temat dyskryminowania Pragi Północ przez miasto, wywołało zdenerwowanie Pani Prezydent. Pytania były banalne:

Dlaczego Opieka Społeczna na Pradze Północ, prawie przez pół roku, dostawała tak niewielkie pieniądze, że praktycznie wstrzymało to działalność tej instytucji?

Dlaczego zmieniło się to dopiero po interwencji działaczy lokalnej opozycji?

Dlaczego w dalszym ciągu pieniądze które są przekazywane na Opiekę Społeczna są zdecydowanie niższe niż w pozostałych dzielnicach?

Kolejne pytania dotyczyły również niższego dofinansowania dzielnicy w porównaniu do pieniędzy przekazywanych na inne samorządy. Dotyczy to pieniędzy na biblioteki, przeczkola , szkoły itd.

Pierwsza odpowiedź była dziwna: Pani prezydent odpowiedziała, że nie będzie rozmawiała na temat polityki czy pieniędzy. Przyjechała spotkać się z mieszkańcami.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 22 czerwiec 2013 Odsłony: 6756
Drukuj

 

 

W Warszawie w muszli koncertowej w parku Praskim  odbył się koncert zorganizowany przez biuletyn informacyjny Myśl Praska i Lokal za Kulisami, koncert zespołu Forteca.

Promujący nowa płytę zespołu: Kto dziś upomni się o pamięć

http://www.youtube.com/watch?v=2DxHYhSgJnQ

http://www.youtube.com/watch?v=gM60SzWMrtg

http://www.youtube.com/watch?v=ar2q8Ab9yFA

 

Przedstawiamy foto relacje z koncertu.

koncert forteca_1

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 sierpień 2013 Odsłony: 4133
Drukuj

 

Fakty i wspomnienia z czasów terroru"- Relacja płk Antoniego Władysława Żurowskiego, komendanta VI Obwodu AK "Praga".
31 lipca 2013r.godz. 18:00

podskarbiska 1

Spotkanie poprowadził Pan Hubert Kossowski, działacz Światowego Związku Żołnierzy AK, dokumentalista, działacz społeczny.

Z uwagi na fakt, że wiedza o Powstaniu Warszawskim, a w szczególności zaś jego przebiegu na Pradze znana jest niedostatecznie zarówno z powodu dziesięcioleci fałszowania historii w czasach PRL-u, a obecnie niestety marginalnie traktowanej w obowiązujących podręcznikach szkolnych , należy ją uzupełnić.

Uzupełnić także dla zachowania pamięci tysięcy tych, którzy wówczas z ryzykiem utraty życia tworzyli w warunkach 5 lat okupacyjnego terroru strukturę Polskiego Państwa Podziemnego. Strukturę tworzącą nie tylko kadry sabotażowe i bojowe lecz organizującą tajne nauczanie, oświatę, kulturę, informację, pomoc medyczną i na miarę możliwości pomoc i opiekę najuboższym.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 12 czerwiec 2013 Odsłony: 4878
Drukuj

 

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru Myśli Praskiej.

Wychodząc naprzeciw naszym czytelnikom postanowiliśmy utworzyć nowy dział:

Pytania od czytelników.

 Sawomir Wojdat_2

Gazetka sumpatyków Prawicy Rzeczypospolitej, ale co to takiego ta Prawica Rzeczypospolitej?

 

Prawica Rzeczypospolitej powstała 19 kwietnia 2007 roku.

Jest ugrupowaniem chrześcijańsko-konserwatywnym. Sytuacja w kraju pokazuje, jak istotne jest, by w sferze społeczno-politycznej funkcjonowało takie ugrupowanie, jak Prawica Rzeczypospolitej. By głos w sprawach etyki i moralności oraz w sprawach fundamentalnych dla naszej wiary był słyszalny i mógł oddziaływać na rządzących. By wartości i wiara chrześcijańska, od pokoleń będące fundamentem naszej państwowości i narodowości, nie były poniewierane i lekceważone.

Prawica Rzeczypospolitej wielokrotnie występowała i zajmowała stanowisko w sprawach, które dla partii parlamentarnych nie zawsze były tymi, którymi winny się zająć. Jak choćby obrona polskiej waluty i sprzeciw wobec paktu fiskalnego. Potrzeba wzmacniania wewnętrznego rynku i uporządkowania polityki podatkowej. Wsparcie dla rodzin i dzieci - wydłużenie urlopów macierzyńskich, zmniejszenie podatków dla rodzin wychowujących dzieci. To Prawica Rzeczypospolitej doprowadziła do obowiązującej obecnie ulgi podatkowej dla rodzin z dziećmi. W ostatnim czasie to Prawica Rzeczypospolitej wskazywała na zagrożenia, jakie wynikają z prowadzenia polityki ograniczania godzin lekcyjnych historii czy wprowadzania w przedszkolach nauki o seksie. Zabierała głos w sprawie kształtu i treści nowego podręcznika do nauki życia w rodzinie, zawierającego treści homoseksualne i obce naszej kulturze oraz wartościom.

To Prawica Rzeczypospolitej wskazuje, jakie zagrożenie niesie ze sobą ingerowanie państwa w sferę wychowania dzieci przez rodziców. Prawo rodziców do wychowywania jest prawem niezbywalnym, w które nie można ingerować ustawowo czy politycznie. A obecnie rządzący - bez żadnego poczucia odpowiedzialności społecznej, bez świadomości, że wychowanie należy do najważniejszych składników dobra wspólnego – przyjmują ideologiczne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), by od wieku przedszkolnego rozbudzać w dzieciach zainteresowania seksualne, tak by w dwunastym roku życia, a więc jeszcze w szkole podstawowej, były gotowe do podjęcia życia seksualnego.

Prawica Rzeczypospolitej z oburzeniem przyjmuje wygłoszone w Sejmie w imieniu premiera rządu wystąpienie minister ds. równouprawnienia, Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Pani minister w całości podpisała się pod postulatami politycznego ruchu homoseksualnego, twierdząc, że brak wątków homoseksualnych w nauczaniu szkolnym stanowiłby dyskryminację homoseksualistów. Tymczasem moralna dezaprobata homoseksualizmu nie jest żadną dyskryminacją ani fobią, ale wyrazem norm etyki życia rodzinnego, z których wyrasta cała nasza cywilizacja i które spełniają niezastąpioną rolę w kształtowaniu dobra wspólnego i szacunku dla godności ludzi.

Zdaniem Prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, dziś rodzina jest spychana na margines, zwłaszcza rodziny wielopokoleniowe, wielodzietne, również rodziny żyjące z rolnictwa i zamieszkujące tereny wiejskie. Państwo nie stoi na straży rodzin, a dowodem na to stwierdzenie jest ciągła podwyżka podatku VAT, który uderza w nas każdego dnia, podczas codziennych zakupów. Nie artykułów luksusowych, ale tych niezbędnych do funkcjonowania. "Dopóki nie wprowadzimy ulg dla rodzin, nie zmniejszymy podatków, nie możemy mówić w tym kraju o sprawiedliwości" - tłumaczył Marek Jurek.

Prawica Rzeczypospolitej krytycznie odnosi się także do pojęcia suwerenności prezentowanego przez Unię Europejską. Naszym zdaniem, suwerenność każdego z państw członkowskich zaczyna być ograniczana na rzecz "zasady nadzoru nad budżetem". Wspólna waluta (euro) zdaniem Marka Jurka to także utopia, gdyż każde z państw jest inne pod względem rozwoju gospodarczego.

Dziś na każdym polu atakowane i wyśmiewane są wartości i postawy moralne, jakimi kierowali się i jakimi żyli nasi dziadowie i ojcowie. Dziś w imię jedności europejskiej narzuca się nam obce nam rozwiązania w sferze życia rodzinnego, społecznego, polityki gospodarczej i pieniężnej. Zmusza się nas do przyjmowania postaw i zachowań, które już dziś w wielu krajach Europy budzą sprzeciw i niepokój. Bez żadnych ograniczeń atakowany jest Kościół katolicki w kraju - co jest również odzwierciedleniem europejskich trendów. Dlatego tak bardzo ważne jest, by w Polsce te wartości i chrześcijańska wiara oraz ci, którzy ją wyznają, mieli silną reprezentacje polityczną, zdolną rządzić i wpływać na decyzje oraz władze państwowe i samorządowe. By ci wszyscy, którym obecne zdziczenie moralne jest obce i którzy nie godzą się na szarganie i poniewieranie wartości chrześcijańskiej wiary, jednoczyli się pod szyldem Prawicy Rzeczypospolitej.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr 12.pdf)Myśl Praska nr 12[Kwartalnik sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej]445 Kb
 

Page 30 of 40

<< Start < poprz. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR