Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 17 wrzesień 2014 Odsłony: 3319
Drukuj

 P9170377

 

 

17 września 2014 r. przypada 75 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. O godz. 16.00 delegacja Prawicy Rzeczypospolitej wraz innymi środowiskami złożyła wieniec przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie w hołdzie tym wszystkim, którzy stawiali opór sowieckiemu najazdowi.

Po uroczystym złożeniu wieńca nastąpiło ogłoszenie wspólnej Deklaracji, zawierającej postulaty dotyczące europejskiej polityki historycznej przedstawieniowej przez posłów do parlamentu europejskiego z różnych krajów, która zostanie zaprezentowana na konferencji w Strasburgu.

Nigdy więcej Jałty - Deklaracja posłów do Parlamentu Europejskiego w 75 rocznice sowieckiej agresji w 1939 r. przeciw państwom Europy Środkowej.

W siedemdziesiątą piątą rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę, którym Związek Sowiecki rozpoczął swój udział w drugiej wojnie światowej i serię agresji przeciw państwom Europy środkowej – wspólnie przypominamy współodpowiedzialność ZSSR za wywołanie wojny, za układ z Niemcami hitlerowskimi o sojuszu i agresji wobec naszych państw, za okupację naszych krajów i zbrodnie, które w jej trakcie popełniono. Przypominamy, że następstwem agresji z lat 1939-40 było zniszczenie państw bałtyckich anektowanych przez ZSSR, narzucenie po 1944 kolaboracyjnych rządów innym krajom Europy środkowej oraz najazdy oraz groźby najazdów („interwencji”) w okresie powojennym. Ubolewając nad niedostatecznym sprzeciwem państw Zachodu wobec ujarzmienia narodów Europy środkowej i wschodniej, składamy dziś hołd wszystkim, którzy oddali życie w oporze wobec sowieckiej agresji i jako jej ofiary. Wzywamy władze Unii Europejskiej i wszystkich zrzeszonych w niej państw oraz opinię publiczną jej narodów – do wypełniania obowiązku pamięci wobec walki narodów Europy środkowej i wschodniej o wolność swoją i o wolność nas wszystkich, a także do definitywnego potępienia komunizmu. Naszym wspólnym obowiązkiem, który dramatycznie aktualizuje agresja podjęta przeciw Ukrainie przez zdeklarowanych spadkobierców ZSSR, jest przeciwstawienie się próbom relatywizowania zła Związku Sowieckiego i politycznej rewitalizacji jego dziedzictwa.Jussi Halla-aho (Finlandia)
György Hölvényi (Węgry)
Marek Jurek (Polska)
Sandra Kalniete (Łotwa)
Krišjānis Kariņš (Łotwa)
Tunne Kelam (Estonia)
Gabrielius Landsbergis (Litwa)
Branislav Škripek (Słowacja)
László Tőkés (Rumunia)
Kazimierz Ujazdowski (Polska)
Traian Ungureanu (Rumunia)
Roberts Zīle (Łotwa)

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 28 sierpień 2014 Odsłony: 3853
Drukuj

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim proteście przeciw zorganizowanej demoralizacji dzieci i młodzieży pod hasłem Ręce precz od naszych dzieci, który odbędzie się w całej Polsce 1 września (poniedziałek).

 

W Warszawie spotykamy się o godz. 14.45 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, al. Szucha 25.

https://www.facebook.com/events/494197080682669

 

Zachęcamy do lektury tekstu dr Krzysztofa Kawęckiego (wiceprezes Prawicy) pt. Powrót do klasycznego nauczania - wyzwaniem dla polskiej edukacji

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 03 czerwiec 2014 Odsłony: 3077
Drukuj

 

 09.05.2014 1

W piątek 9 maja o godz. 12.00 na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, jak co roku, złożyli kwiaty na grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego . Wicepremiera Rządu Polskiego i Delegata Rządu RP na Kraj w latach 1943-45.

Jan Stanisław Jankowski podczas okupacji niemieckiej stał jako wicepremier rządu Rzeczypospolitej, na czele Krajowej Rady Ministrów, w czasie Powstania Warszawskiego był najwyższym przedstawicielem władz cywilnych w walczącej stolicy. Aresztowany w 1945 roku przez Armię Czerwoną wraz z innymi przywódcami Polskiego Państwa Podziemnego przez NKWD, a następnie wywieziony do Moskwy, gdzie był więziony na Łubiance. W tzw. „procesie szesnastu” został on bezprawnie skazany na 8 lat więzienia i w przededniu zakończenia odbywania kary zmarł zamęczony w sowieckim obozie koncentracyjnym.

Podczas gdy Europa świętowała zakończenie II wojny światowej, w tamtych dniach w Polsce wciąż trwały działania wojenne oraz miały miejsce masowe aresztowania i skrytobójcze mordy na obywatelach polskich.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 01 czerwiec 2014 Odsłony: 3909
Drukuj

 

Jak co roku, ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wśród uczestników był prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek oraz członkowie Prawicy Rzeczypospolitej wraz z rodzinami.

Zawsze popieramy Życie i Rodzinę.01.06.2014 8.

 

Czytaj więcej...
 

Page 3 of 40

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR