Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 31 październik 2011 Odsłony: 2484
Drukuj

Zwróciliśmy się do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośba o wyjaśnienie, na jakiej podstawie zostały wykluczone z uczestnictwa w akcji „Lato w mieście” dzieci w wieku 6 lat uczęszczające do zerówki w szkole.

Załączniki:
Pobierz plik (odpowiedz BIura Edukacji dot. wypoczynku dzieci i młodzierzy w ramach kacji Lato)Odpowiedź z Biura Edukacji[ ]689 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 31 październik 2011 Odsłony: 2292
Drukuj

Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej Oddział Warszawski
w sprawie podwyżek cen biletów ZTM i opłaty za wodę i ścieki.

Prawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia decyzje o podwyżkach opłat za bilety komunikacji miejskiej i opłat za wodę i ścieki, jakie dokonała na ostatniej sesji Rada Miasta zmieniając dotychczas obowiązujące taryfy opłat za powyższe usługi.

Czytaj więcej...
 
Marcin Fersz Kategoria: Wola
Opublikowano: 31 październik 2011 Odsłony: 3443
Drukuj

Interwencja dotyczyła odmowy wpisu do rejestru zabytków zabudowań po garbarni Temlera i Szwede zlokalizowanej przy ul. Okopowej 78 na Woli.

Załączniki:
Pobierz plik (do Prezydent miasta w sprawie garbarni na Woli 321 03 2011.pdf)Inerwencja[ ]143 Kb
Pobierz plik (odpowiedz BGN dot zabudowań po fabryce Temlera i Szwede na Woli i wpisania ich d)Odpowiedź z BGN[ ]619 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 31 październik 2011 Odsłony: 2424
Drukuj

STANOWISKO
Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie
w sprawie planów prywatyzacji
Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

 

Apelujemy do radnych Platformy Obywatelskiej, by nie łamali zasad demokracji i nie bojkotowali sesji Rady Warszawy dotyczącej prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne oraz nie obawiali się odwoływania w tej sprawie, za pomocą referendum, do lokalnej społeczności.


Prawica Rzeczypospolitej jest przeciwna prywatyzacji SPEC-u. Mając na uwadze, jakie skutki przyniosły prywatyzacje podobnych zakładów w innych miastach gdzie usługi dla ludności znacznie wzrosły, nie powinno się warszawskiego SPEC-u sprzedawać.


Uważamy, że taką decyzje powinni podjąć mieszkańcy Warszawy, którzy zostaną rzetelnie poinformowani o obecnej sytuacji finansowej i organizacyjnej SPEC-u, ewentualnych zyskach z prywatyzacji oraz zagrożeń i skutków sprzedaży.


Konieczność dokonania reform i zmiany zarządzania nie może polegać na sprzedaży majątku. Zmiany i restrukturyzacje przedsiębiorstwa można przeprowadzić w spółkach miejskich bez potrzeby ich sprzedaży, należy jednak zrezygnować z obsadzania stanowisk w zarządzie i radzie z polecenia władz politycznych partii rządzącej. Najwyższa pora wywiązać się z obietnicy danej mieszkańcom, że na stanowiska w spółkach miejskich będą ogłaszane i przeprowadzane konkursy i nie będą to konkursy ustawione pod konkretna osoby.


Jesteśmy przekonani, że miasto powinno być właścicielem SPEC-u, który odprowadza swe zyski do budżetu miasta, a wybrane w rzetelnym konkursie władze spółki poradzą sobie z niezbędną reorganizacją i zmianami w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

(-) Piotr Strzembosz

Pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie
Warszawa, 28 lutego RP 2011.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 28 październik 2011 Odsłony: 3100
Drukuj

Właśnie ukazał się najnowszy numer kwartalnika sympatyków praskiej Prawicy Rzeczypospolitej - "Myśl Praska"

Zapraszamy do lektury!

Załączniki:
Pobierz plik (nr 3.pdf)Myśl Praska nr 3[październik 2011]256 Kb
 

Page 31 of 40

<< Start < poprz. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR