Warszawska Prawica Rzeczypospolitej Myśl Praska nr 6 Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 27 czerwiec 2012 Odsłony: 4570
Drukuj

 Zapowiedzi z gazetki Myśl Praska. Całość w załączniku.

 

Plac Hallera „Dąb Pamięci”.

Miejsce szczególnej pamięci o Wielkim Polaku, o znaczeniu kulturowo-historycznym oraz związane z dzielnicą. Dlatego chcielibyśmy zachować je w obecnej formie, jednocześnie nadając mu statut prawny- „Żywy Pomnik Pamięci”, aby Dąb ten nie był traktowany jako zwykła zieleń miejska i aby w przyszłości nikt nie musiał go bronić. Apel do podpisania link:

 

http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/apel/index.php

 

grb Nieznanego onierza

1 sierpnia 2012, 68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Szczególny dzień dla Warszawiaków. Dzień pamięci o bohaterach. Czas upływa, żyjących powstańców jest coraz mniej. Uczcijmy w sposób szczególny tych którzy bronili stolicy, wywieśmy w tym dniu biało-czerwoną flagę, załóżmy opaskę na z napisem AK na rękę.

Pakt fiskalny to ponowna zgoda na likwidację złotego, to kontrola Unii Europejskiej nad budżetami państw narodowych

Pakt fiskalny to otwarta droga do kontroli nad polskim budżetem, a więc odebrania nam możliwości kształtowania własnej polityki gospodarczej. To jednocześnie otwarcie drogi do nowego kryzysu europejskiego, tak jak drogę do obecnego kryzysu uruchomiło wprowadzenie jednej waluty w większości państw Unii Europejskiej.

 

Załączniki:
Pobierz plik (M y ś l  P r a s k a 6.pdf)M y ś l P r a s k a 6.pdf[ ]460 Kb
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 12 maj 2012 Odsłony: 162635
Drukuj

 

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

 

Serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy mimo upału i  nad wyraz długiemu „majowemu weekendowi” przybyli na spotkanie poetyckie.

Szczególne podziękowania składam Pani Danucie Lenkowskiej i młodzieży z praskiej Szkoły Podstawowej nr.258 za przygotowanie i zaprezentowanie programu artystycznego.          Mam nadzieję, że kolejne spotkania przyciągną jeszcze więcej ludzi, już teraz zapraszam na październik, szczegóły zostaną podane na koniec września.

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji obrony Dębu Papieskiego. Nie tylko poprzez złożenie podpisu, ale czynne włączenie się w działania

 Społecznego Komitetu ochrony Dębu Papieskiego

 

Na koniec zacytuję słowa Jana Pawła II

Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 maj 2012 Odsłony: 3295
Drukuj

 

Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno-kulturowego pomnika pamięci o   Janie Pawle II.

 

 

Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją:

W nawiązaniu do rozmowy z burmistrzem Dzielnicy Panem Piotrem Zalewskim w dniu 04.06.2012, na temat Dębu pamięci o Janie Pawle II oraz reprezentując Społeczny Komitet Ochrony Dębu „Papieskiego” i grupę mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją, zwracam się z prośbą o rozpatrzenie petycji na posiedzeniu Rady Dzielnicy.

Dąb ten został posadzony w 85 rocznicę urodzin Jana Pawła II , zaraz po jego śmierci przy ulicy Karola Darwina 9A. Drzewo to po przesadzeniu, w obecnej lokalizacji na terenie Placu generała Józefa Hallera, stało się miejscem wyjątkowym, gdzie organizowane są Spotkania Poetyckie poświęcone pamięci błogosławionego Jana Pawła II. Jest to miejsce szczególnej pamięci o Wielkim Polaku, o znaczeniu kulturowo-historycznym oraz związane z dzielnicą. Dlatego chcielibyśmy zachować je w obecnej formie, jednocześnie nadając mu statut prawny- „Żywy Pomnik Pamięci”, aby Dąb ten nie był traktowany jako zwykła zieleń miejska i aby w przyszłości nikt nie musiał go bronić. Proszę o zajęcie się tą sprawą.

Wojdat Sławomir

Widziałem plany zagospodarowania przestrzennego Placu Hallera. Dąb nie jest tam nawet zaznaczony. Nie ma statutu prawnego i według prawa nie istniej. Po rozmowie ze znajomym geodetą, stwierdziłem, że jedynie Rada Dzielnicy może wprowadzić do planu, informacje o Dębie-pomniku pamięci.

Petycje podpisało ponad 400 mieszkańców Pragi, kazdy może ja podpisac pod adresem:

Plac Hallera 2

http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/apel/index.php

Zapraszamy wszystkich do złożenia podpisu. Podpisy elektroniczne będą bardzo potrzebne kiedy skierujemy petycje, do Rady Warszawy.

Pamiętajmy, to drzewo dopóki nie urośnie, nie będzie uwzględniane nawet w planach. Geodeci robiący inwentaryzacje zieleni, nawet nie zaznaczą drzewa które nie ma na wysokości 1 merta obwodu conajmniej 15 cm. Dlatego musimy je chronić.

Sławomir Wojdat

 

Załączniki:
Pobierz plik (1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf)1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf[ ]130 Kb
Pobierz plik (Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf)Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf[Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją]182 Kb
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 07 maj 2012 Odsłony: 4668
Drukuj

1. maja 2012r. o godzinie 12.00, na Warszawskiej Pradze, na placu Hallera, przy Dębie Papieskim odbyło się spotkanie poetyckie. Organizatorem spotkania była Myśl Praska wspierana przez członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej. Dziękujemy wszystkim obecnym za tak liczne przybycie i czynne uczestnictwo.

Spotkanie rozpoczął Pan marszałek Marek Jurek, krótką przemową na temat Jana Pawła II i pierwszej rocznicy jego beatyfikacji. W dalszej kolejności został przedstawiony, przez dzieci i młodzież, program artystyczny zawierający wiele utworów poświęconych błogosławionemu Janowi Pawłowi II. W tekst pięknie zostały wkomponowane utwory muzyczne. Między innymi została wykonana ulubiona pieśń Papieża, Barka.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 19 kwiecień 2012 Odsłony: 3160
Drukuj

 

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie potwierdził fakt agresji fizycznej jakiej ofiarą padł, w sierpniu 2010 r. występując w obronie osób stojących pod krzyżem smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu, pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie Piotr Strzembosz.

Przypominamy, że faktom tego rodzaju agresji zaprzeczał rzecznik obecnego rządu minister Paweł Graś oraz minister Julia Pitera.

Dzisiejszy nieprawomocny wyrok wydany w rocznicę pogrzebu Lecha Kaczyńskiego, dedykujemy w formie apelu o odpowiedzialność Pani Prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz oraz Prezydentowi Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu, który – niestety - w dniu dzisiejszym nie przeciwstawił się skandalicznym wystąpieniom naruszającym powagę żałobnych uroczystości ku czci Prezydenta Rzeczypospolitej.(-) Tomasz Miller
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej

 

Page 24 of 40

<< Start < poprz. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR