Kategoria: Wołomiński
Opublikowano: 07 kwiecień 2013 Odsłony: 5089
Drukuj

 

 

 07.04 Ossw_1

Msza święta w intencji prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, połączona z uroczystym odsłonięciem popiersia ostatniego prezydenta na uchodźstwie.

07.04.2013 r. godzina 10.00 w Ossowie, w kaplicy postawionej na miejscu zwycięskiej bitwy z 1920 r nad Rosjanami, odbyła się uroczysta msza koncelebrowana przez Arcybiskupa Diecezji Warszawsko Praskiej Abp Henryka Hosera.

Ossów miejscowość symbol, Miejsce najważniejszej bitwy nie tylko dla Polski ,ale i dla losów całego świata. Miejsce gdzie zginął ksiądz Ignacy Skorupko. Tu poległo wielu ochotników różnych wyznań i przekonań. Łączyło ich jedno chęć walki z wrogiem i miłość do wolnej ojczyzny.

           W tym dniu i w tym miejscu, nie mogło i nas tam zabraknąć. Prawica Rzeczypospolitej uczestniczyła w tych uroczystościach. Delegacja złożyła kwiaty przed nowo odsłoniętym pomnikiem Ryszarda Kaczorowskiego.

Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego jako gwarant ciągłości legalnej władzy Polskiej, 22 grudnia 1990 przekazał insygnia prezydenckie II Rzeczypospolitej, wybranemu w wyborach powszechnych prezydentowi Lechowi Wałęsie. Myślał, że Polska odzyskała niepodległość.

Czy aby na pewno?

Czytaj więcej...
 
| + - | RTL - LTR