Kategoria: W mediach
Opublikowano: 08 luty 2014 Odsłony: 3780
Drukuj

 

 

Zachód musi zareagować na nową agresję na Gruzję (oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej - Inwazja Olimpijska)


Wobec zajęcia części terytorium gruzińskiego przez wojska rosyjskie Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd RP do złożenia wniosku o zawieszenie członkostwa Rosji w Radzie Europy, a w wypadku przedłużenia się nielegalnych działań – o wykluczenie Rosji z tej organizacji.
Przypominamy również, że przed sześcioma laty, po najeździe rosyjskim na Gruzję, Prawica Rzeczypospolitej zwróciła się do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o złożenie na forum MKOl wniosku o przeniesienie zapowiedzianych na 2014 rok zimowych igrzysk olimpijskich do innego kraju ( http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,274 ).
Przywołujemy dziś tamto stanowisko, bo właśnie odbywające się w Soczi (a więc ledwie 30 km od okupowanego terytorium gruzińskiego) igrzyska olimpijskie stały się dla Rosji pretekstem do ponownej agresji na sąsiednie państwo.

(-) Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński, sekretarz Generalny Prawicy
Warszawa, 7 lutego RP 2014

gruzja-375842

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: W mediach
Opublikowano: 18 maj 2013 Odsłony: 4362
Drukuj

 

- Nie jestem pewien, czy premier rządu i szef partii, Donald Tusk, naprawdę chce przeforsowania ustawy dotyczącej związków partnerskich. Z jednej strony Platforma obawia się utraty liberalnych zwolenników, ale z drugiej strony nigdy nie obejdzie z lewej flanki Ruchu Palikota czy SLD - komentuje Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej w wywiadzie dla Prawy.pl.

piotr strzembosz

Grzegorz Lepianka: Końcem czerwca w Katowicach odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie Jarosław Kaczyński zapowiada rozszerzenie „obozu patriotycznego”, zaplecze polityczne PiS ma zostać powiększone o nowe środowiska. Prawica Rzeczypospolitej będzie jednym z tych środowisk?

 

http://prawy.pl/portal_aktual/z-kraju/3060-tuskowi-taki-polityk-jak-gowin-moze-byc-potrzebny


Piotr Strzembosz: Prawica Rzeczypospolitej już ponad rok temu zawarła pisemne porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością, na mocy którego nasi kandydaci będą startować z list PiS do Sejmu, Parlamentu Europejskiego oraz samorządu na szczeblu sejmików i miast wojewódzkich. Jest to daleko idąca współpraca dająca obu stronom wymierne korzyści. Jest to czytelny sygnał, że prawica może być zjednoczona, a jednocześnie może mieć różne szyldy partyjne. Że można iść w jednym kierunku, ale oddzielnie, bowiem zarówno pod względem programowym, jak i stylu uprawiania polityki, nasze partie różnią się i odwołują do nieco innego wyborcy. I to jest realne „rozszerzenie” i odwołanie się do większej rzeszy wyborców.
Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 16 maj 2012 Odsłony: 4657
Drukuj

 

15 maja 2012 Piotr Strzembosz, sekretarz okręgu Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie, wziął udział w programie publicystycznym Kto za to zapłaci w TVP1.

link: do materiału w portalu TVP

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 12 marzec 2012 Odsłony: 3647
Drukuj
 
Kategoria: W mediach
Opublikowano: 30 październik 2011 Odsłony: 3622
Drukuj

W Dniach 20-21 października br. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się IV Zjazd Geopolityków Polskich. Patronatem Zjazd objęli: Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, Instytut Geopolityki i  Akademia Marynarki Wojennej.

Prawicę Rzeczypospolitej reprezentował Wojciech Zrajko - pełnomocnik w Rembertowie, prezes Sekcji Młodzieżowej.

Galeria: http://www.wnhis.iq.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=37

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3673
Drukuj

Artykuł z warszawa.pl

"Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

Prawica Rzeczypospolitej jest przeciwna prywatyzacji SPEC-u! Apelujemy do radnych PO, by nie łamali zasad demokracji i nie bojkotowali sesji Rady Warszawy dotyczącej prywatyzacji SPEC, oraz nie obawiali się odwoływania w tej sprawie, za pomocą referendum, do lokalnej społeczności.

Prawica Rzeczypospolitej jest przeciwna prywatyzacji SPEC-u. Mając na uwadze, jakie skutki przyniosły prywatyzacje podobnych zakładów w innych miastach gdzie usługi dla ludności znacznie wzrosły, nie powinno się warszawskiego SPEC-u sprzedawać.

 

Uważamy, że taką decyzje powinni podjąć mieszkańcy Warszawy, którzy zostaną rzetelnie poinformowani o obecnej sytuacji finansowej i organizacyjnej SPEC-u, ewentualnych zyskach z prywatyzacji oraz zagrożeń i skutków sprzedaży.

 

Konieczność dokonania reform i zmiany zarządzania nie może polegać na sprzedaży majątku. Zmiany i restrukturyzacje przedsiębiorstwa można przeprowadzić w spółkach miejskich bez potrzeby ich sprzedaży, należy jednak zrezygnować z obsadzania stanowisk w zarządzie i radzie z polecenia władz politycznych partii rządzącej. Najwyższa pora wywiązać się z obietnicy danej mieszkańcom, że na stanowiska w spółkach miejskich będą ogłaszane i przeprowadzane konkursy i nie będą to konkursy ustawione pod konkretna osoby.

 

Jesteśmy przekonani, że miasto powinno być właścicielem SPEC-u, który odprowadza swe zyski do budżetu miasta, a wybrane w rzetelnym konkursie władze spółki poradzą sobie z niezbędną reorganizacją i zmianami w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

 

(-) Piotr Strzembosz
Pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

Warszawa, 28 lutego RP 2011."

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3869
Drukuj

Atykuł z tvnwarszawa.pl

 

"KOMUNIKACJA


1. Opłaty za wjazd do centrum miasta. Czy jest Pan zwolennikiem takiego pomysłu? Czy realne jest wprowadzenie takich opłat w ciągu najbliższej kadencji?

Jestem raczej przeciw takiemu rozwiązaniu, ale decyzja należy do radnych, i jako prezydent, bym się jej podporządkował. Sądzę, że jeśli taka decyzja zapadnie, to nie nastąpi ona zbyt szybko. Na pewno opłaty powinny wnosić firmy transportowe od ruchu tirów i ciężarówek powyżej 10 ton, które poruszają się po mieście.
Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 4541
Drukuj

Artykuł z mmwarszawa.pl

"Piotr Strzembosz kandyduje na prezydenta stolicy. Jego program to: rodzina, inwestycje, bezpieczeństwo. Chce być przede wszystkim prezydentem dobrym i skutecznym.

Barwna postać kandydata prawicy

Piotr Strzembosz ur. 1963 r. Prywatnie - mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawodowo - obecnie kandydat na prezydenta stolicy, ale doświadczenie zawodowe i życiowe zdobywał w różnych branżach. Pracował m.in. jako robotnik, kierowca, prowadził działalność gospodarczą, był dyrektorem federacji skupiającej przedsiębiorców, pracował na planie filmowym, pisał scenariusze.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3477
Drukuj

Artykuł z wpolityce.pl

"Poniżej zamieszczamy apel Piotra Strzembosza, kandydata komitetu UPR-Prawirza Rzeczpospolitej, do władz stolicy:

Apel do władz Warszawy

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbędzie się legalny przemarsz ulicami miasta – Marsz Niepodległości oraz szereg stacjonarnych pikiet, które z założenia mają być kontrmanifestacjami wobec zgłoszonego wcześniej Marszu.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3374
Drukuj

Artykuł z money.pl

"06.10. Warszawa (PAP) - Wspieranie rodziny to jeden z głównych punktów wspólnego programu wyborczego Unii Polityki Realnej oraz Prawicy Rzeczypospolitej. Program przedstawiony w środę przewiduje m.in. gwarancję samorządowego becikowego oraz dodatek macierzyński dla rodzin wielodzietnych

Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej - obok wspólnego kandydata na prezydenta stolicy, którym jest Piotr Strzembosz - wystawią w wyborach samorządowych również wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3407
Drukuj

Artykuł z gazeta.pl

"Sprzedaż udziałów miasta w nierentownych spółkach, zrealizowanie trzeciej linii metra "na odcinku Dworzec Wschodni - Dworzec Zachodni", wzniesienie mostu dla ruchu lokalnego między Żoliborzem a Pragą Północ - to proponowane przez Prawicę Rzeczypospolitej i Unię Polityki Realnej inwestycje w stolicy.

 

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3514
Drukuj

Artykuł z rp.pl

"Piotr Strzembosz jest kandydatem Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej na prezydenta Warszawy.

- Głęboko wierzę, że kandydat dwóch popierających go partii - Prawicy Rzeczypospolitej i UPR - może zagwarantować zdolność bezstronnego zarządzania miastem, współpracy z każdą instytucją władzy publicznej i nieprzenoszenia na teren Warszawy konfliktów czysto wyborczej walki dominujących partii o władzę - powiedział, przedstawiając Strzembosza, lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3519
Drukuj

Artykuł z tvnwarszawa.pl

"Na przedwyborczym rynku nazwisk pojawił się dziś Piotr Strzembosz. Kandyduje z ramienia Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej.

"Rodzina, Inwestycje, bezpieczna przyszłość" - to hasło, pod jakim wystartuje w kampanii samorządowej Piotr Strzembosz, obecnie radny i wiceprzewodniczący komisji kultury i dziedzictwa narodowego w sejmiku województwa mazowieckiego.

Ośmioro kandydatów?

Do tej pory chęć walki o fotel prezydenta stolicy zgłosiło siedem osób. Hanna Gronkiewicz-Waltz ubiegać się będzie o reelekcję. Naprzeciw niej staną: popierany przez PiS Czesław Bielecki, Wojciech Olejniczak z SLD a także Janusz Korwin-Mikke, Katarzyna Munio, Romulad Szeremietiew i Piotr Strzembosz.

W piątek swojego kandydata przedstawi także PSL.

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, w ich ewentualna druga tura - w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 5 grudnia.
"

 

Page 1 of 2

<< Start < poprz. 1 2 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR