Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 12 maj 2012 Odsłony: 162635
Drukuj

 

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

 

Serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy mimo upału i  nad wyraz długiemu „majowemu weekendowi” przybyli na spotkanie poetyckie.

Szczególne podziękowania składam Pani Danucie Lenkowskiej i młodzieży z praskiej Szkoły Podstawowej nr.258 za przygotowanie i zaprezentowanie programu artystycznego.          Mam nadzieję, że kolejne spotkania przyciągną jeszcze więcej ludzi, już teraz zapraszam na październik, szczegóły zostaną podane na koniec września.

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji obrony Dębu Papieskiego. Nie tylko poprzez złożenie podpisu, ale czynne włączenie się w działania

 Społecznego Komitetu ochrony Dębu Papieskiego

 

Na koniec zacytuję słowa Jana Pawła II

Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 07 maj 2012 Odsłony: 4668
Drukuj

1. maja 2012r. o godzinie 12.00, na Warszawskiej Pradze, na placu Hallera, przy Dębie Papieskim odbyło się spotkanie poetyckie. Organizatorem spotkania była Myśl Praska wspierana przez członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej. Dziękujemy wszystkim obecnym za tak liczne przybycie i czynne uczestnictwo.

Spotkanie rozpoczął Pan marszałek Marek Jurek, krótką przemową na temat Jana Pawła II i pierwszej rocznicy jego beatyfikacji. W dalszej kolejności został przedstawiony, przez dzieci i młodzież, program artystyczny zawierający wiele utworów poświęconych błogosławionemu Janowi Pawłowi II. W tekst pięknie zostały wkomponowane utwory muzyczne. Między innymi została wykonana ulubiona pieśń Papieża, Barka.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 14 kwiecień 2012 Odsłony: 3205
Drukuj

 

Spotkanie Poetyckie. Wspomnienie Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

1 maja 2012, godzina 12.00

Warszawa, Praga Północ, Plac Hallera, Pod Dębem Papieskim

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Zapraszam osoby zainteresowane, które chciałyby wziąć udział, przedstawiając własny program artystyczny, tych wszystkich, którzy chcieliby podzielić się  własnymi spostrzeżeniami na temat błogosławionego Jana Pawła II, bądź  chcieliby pomóc przy organizowaniu spotkania.

Kontakt: tel. 661 594 207,  e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zbierane będą podpisy, aby władze dzielnicy uznały Dąb Papieski jako społeczno-kulturowy pomnik

 Sławomir Wojdat

Załączniki:
Pobierz plik (Spotkanie Poetyckie 1maja.pdf)Spotkanie Poetyckie plac Hallera[ ]2369 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 maj 2012 Odsłony: 3295
Drukuj

 

Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno-kulturowego pomnika pamięci o   Janie Pawle II.

 

 

Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją:

W nawiązaniu do rozmowy z burmistrzem Dzielnicy Panem Piotrem Zalewskim w dniu 04.06.2012, na temat Dębu pamięci o Janie Pawle II oraz reprezentując Społeczny Komitet Ochrony Dębu „Papieskiego” i grupę mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją, zwracam się z prośbą o rozpatrzenie petycji na posiedzeniu Rady Dzielnicy.

Dąb ten został posadzony w 85 rocznicę urodzin Jana Pawła II , zaraz po jego śmierci przy ulicy Karola Darwina 9A. Drzewo to po przesadzeniu, w obecnej lokalizacji na terenie Placu generała Józefa Hallera, stało się miejscem wyjątkowym, gdzie organizowane są Spotkania Poetyckie poświęcone pamięci błogosławionego Jana Pawła II. Jest to miejsce szczególnej pamięci o Wielkim Polaku, o znaczeniu kulturowo-historycznym oraz związane z dzielnicą. Dlatego chcielibyśmy zachować je w obecnej formie, jednocześnie nadając mu statut prawny- „Żywy Pomnik Pamięci”, aby Dąb ten nie był traktowany jako zwykła zieleń miejska i aby w przyszłości nikt nie musiał go bronić. Proszę o zajęcie się tą sprawą.

Wojdat Sławomir

Widziałem plany zagospodarowania przestrzennego Placu Hallera. Dąb nie jest tam nawet zaznaczony. Nie ma statutu prawnego i według prawa nie istniej. Po rozmowie ze znajomym geodetą, stwierdziłem, że jedynie Rada Dzielnicy może wprowadzić do planu, informacje o Dębie-pomniku pamięci.

Petycje podpisało ponad 400 mieszkańców Pragi, kazdy może ja podpisac pod adresem:

Plac Hallera 2

http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/apel/index.php

Zapraszamy wszystkich do złożenia podpisu. Podpisy elektroniczne będą bardzo potrzebne kiedy skierujemy petycje, do Rady Warszawy.

Pamiętajmy, to drzewo dopóki nie urośnie, nie będzie uwzględniane nawet w planach. Geodeci robiący inwentaryzacje zieleni, nawet nie zaznaczą drzewa które nie ma na wysokości 1 merta obwodu conajmniej 15 cm. Dlatego musimy je chronić.

Sławomir Wojdat

 

Załączniki:
Pobierz plik (1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf)1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf[ ]130 Kb
Pobierz plik (Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf)Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf[Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją]182 Kb
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 29 marzec 2012 Odsłony: 3285
Drukuj

W związku z tym, że dostrzegliśmy poważne nieprawidłowości w polityce Sejmiku Mazowieckiego w zakresie wspierania kultury i zarządzania powierzoną mu społeczną własnością, w dniu dzisiejszym w sekretariacie Marszałka Adama Struzika została złożona petycja wraz z 21 pytaniami odnośnie spółek Centrum Praha Sp. z o.o. i Max Film S.A. Petycję przekazał Związek Stowarzyszeń Praskich wraz ze Społecznym Komitetem Obrony Kina Praha.

Do petycji dołączono podpisy społeczności Warszawy i Mazowsza, złożone w proteście przeciw zamiarowi zamknięcia Novego Kina Praha. Petycję i pytania przesyłamy w załączeniu.

Wczorajsza decyzja o przedłużeniu życia Novego Kina Praha o dwa miesiące, nie uspokoiła naszych obaw co do dalszych losów tego kina. Obawiamy się, że zbliżające się mistrzostwa EURO 2012 odwrócą uwagę społeczeństwa i dziennikarzy od spraw bieżących i będzie to dogodny moment, aby przeprowadzić ciche zamknięcie placówki.

Przyglądając się sprawie kina, natrafiliśmy na niezrozumiałe z punktu widzenia dobra publicznego decyzje, dlatego oczekujemy wyczerpującej odpowiedzi na złożone dziś pytania.

Społeczny Komitet Obrony Kina Praha

 

Załączniki:
Pobierz plik (petycja i pytania do Marszałka Struzika.PDF)Obrona Kina Praga[petycja i pytania do Marszałka Struzika.PDF]2498 Kb
 

Page 10 of 15

<< Start < poprz. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR