Kategoria: Bielany
Opublikowano: 08 wrzesień 2013 Odsłony: 4063
Drukuj

 

bielany 2 

W dniu dzisiejszym na pl. Konfedercji w Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyły sie uroczystości patriotyczne pod pomnikiem ku czci poległym i pomorodowanym podczas II wojny światowej Żołnierzom 77 Pułku Piechoty Wojska Polskiego , 77 Pułku Piechoty Okręgu Nowogródzkiego Armi Krajowej oraz pamięci rodakom Ziemi Lidzkiej. Kwiaty pod pomnikiem w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej złożyli wiceprezes Marian Piłka, Piotr Strzembosz i Marcin Fersz.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Bielany
Opublikowano: 18 wrzesień 2012 Odsłony: 4908
Drukuj

 

Z inicjatywy Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych powstaje osiedle przystosowane do potrzeb dużych rodzin. Mieszkania mają tam ponad 100 metrów kwadratowych i są zaprojektowane z myślą o wielu lokatorach. Z oferty skorzystały głównie rodziny katolickie.

 

Osiedle Rodzinne" powstaje przy ulicy Encyklopedycznej na Bielanach. Kilometr od stacji metra, blisko przystanków i pętli tramwajowej. Ale według zamysłu inwestora nie to jest najważniejsze. Osiedle będzie położone blisko kościoła św. Zygmunta. W okolicy stoi też Seminarium Misyjne Redemptoris Mater, przygotowujące do święceń kapłańskich alumnów Drogi Neokatechumenalnej.

Osiedle dla katolików

 

Inwestycja, za którą odpowiada firma Koneksim, będzie się składać z siedmiu budynków bliźniaczych 3-kondygnacyjnych oraz 5-kondygnacyjnego budynku usługowo-mieszkalnego. W każdej z połówek bliźniaka znajdują się 2-3 samodzielne mieszkania o pow. od 67 do 140 m kw.

Przy wjeździe będzie stała figurka Matki Boskiej.

"Naszą misją jest pomoc polskim rodzinom, zwłaszcza wielodzietnym."

Poniżej zamieszczam linki do wypowiedzi Pana Waldemara Wasiewicza i innych artykułów poświęconych temu tematowi:

 

 Z inicjatywy Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych powstaje osiedle przystosowane do potrzeb dużych rodzin

W Warszawie powstaje osiedle dla katolików.

 http://gosc.pl/doc/1275849.Ziemia-obiecana

 
| + - | RTL - LTR