Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 29 marzec 2012 Odsłony: 3283
Drukuj

W związku z tym, że dostrzegliśmy poważne nieprawidłowości w polityce Sejmiku Mazowieckiego w zakresie wspierania kultury i zarządzania powierzoną mu społeczną własnością, w dniu dzisiejszym w sekretariacie Marszałka Adama Struzika została złożona petycja wraz z 21 pytaniami odnośnie spółek Centrum Praha Sp. z o.o. i Max Film S.A. Petycję przekazał Związek Stowarzyszeń Praskich wraz ze Społecznym Komitetem Obrony Kina Praha.

Do petycji dołączono podpisy społeczności Warszawy i Mazowsza, złożone w proteście przeciw zamiarowi zamknięcia Novego Kina Praha. Petycję i pytania przesyłamy w załączeniu.

Wczorajsza decyzja o przedłużeniu życia Novego Kina Praha o dwa miesiące, nie uspokoiła naszych obaw co do dalszych losów tego kina. Obawiamy się, że zbliżające się mistrzostwa EURO 2012 odwrócą uwagę społeczeństwa i dziennikarzy od spraw bieżących i będzie to dogodny moment, aby przeprowadzić ciche zamknięcie placówki.

Przyglądając się sprawie kina, natrafiliśmy na niezrozumiałe z punktu widzenia dobra publicznego decyzje, dlatego oczekujemy wyczerpującej odpowiedzi na złożone dziś pytania.

Społeczny Komitet Obrony Kina Praha

 

Załączniki:
Pobierz plik (petycja i pytania do Marszałka Struzika.PDF)Obrona Kina Praga[petycja i pytania do Marszałka Struzika.PDF]2498 Kb
| + - | RTL - LTR