Sławomir Wojdat Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 15 lipiec 2015 Odsłony: 4134
Drukuj

 

 

Gdy zamilkną strzały.

Powstanie Praga 

Okres Powstania Warszawskiego to okres heroicznej, często bezimiennej walki, przechodzących bez echa bohaterskich czynów. Bezmiar cierpienia. W tym okresie mało kto pytał się, dlaczego trzeba walczyć. Wychowani w wolnej Polsce po latach niewoli, Polacy gnębieni przez niemieckiego okupanta mogli dumnie podnieść głowę. Przyszedł rozkaz.

To my teraz powinniśmy tym wszystkim bohaterom oddać nasz hołd i gdy zamilkły strzały pamiętajmy o prawdzie.

1 września  1939 roku bez wypowiedzenia wojny niemiecka napaść na nasz kraj. 17 września 1939 roku  zdradziecka rosyjska inwazja. Okres Drugiej Wojny Światowej to okres kolejnej zbrodni na całym narodzie Polskim. Dwie okupacje: niemiecka i rosyjska doprowadziły do śmierci milionów. Mordowani na wieli sposobów spoczęli w wielu często bezimiennych mogiłach. Ci, którzy przeżyli, nie mieli lepiej. Zdradzeni przez sojuszników, oddani we władanie reżimu komunistycznego, cierpieli gnębieni nie tylko przez Rosjan, ale również przez zdrajców. Tych, którzy przez lata szydzili z Polski i Polaków. Znani z  imienia mordercy i zbrodniarze  do dziś nie zostali rozliczeni. Ich potomkowie, dzieci i wnuki, zajmują  najwyższe stanowiska w prokuraturze, sądach, policji i wojsku.  Praktycznie cała administracja i większość mediów powstałych na zlecenie jest w rękach postkomunistycznych agentów. To oni dzielnie stoją na straży katów naszych dziadów i ojców. To oni w dalszym ciągu nie pozwalają nam pamiętać o naszej historii i godny uczczeniu  pamięci  bohaterów.

Nie spocznijmy, dopóki ostatni z morderców i zdrajców czy ich popleczników będzie czuł się w Polsce bezpiecznie. Bez rozliczenia za okresy okupacji sowieckiej nigdy nie będzie wolnej Polski. Podnieśmy dumnie głowę i wnieśmy okrzyk zwycięstwa dla tych wszystkich. którzy walczyli o naszą wolność. Począwszy od Cedyni a skończywszy na Żołnierzach Niezłomnych.  Pamiętajmy, że nasza historia jest pełna zwycięstw i chwały Polskiego oręża i nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej. Nie zapomnijmy o naszej tradycji i historii, bo to ona mówi nam  kim teraz jesteśmy. Pamiętamy o haśle  jakie prowadziło nas od wieków:

Bóg Honor i Ojczyzna.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA sierpień 2015.pdf)MYŚL PRASKA sierpień 2015.pdf[ ]1076 Kb
| + - | RTL - LTR