Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 14 październik 2013 Odsłony: 4182
Drukuj

13.10. 1 

Rozpoczelismy cykl projekcji filmu :

Śladami Wujka

 

Po projekcji zapraszaliśmy na rozmowe z profesorem Andrzejem Zielińskim.

Film prezentuje obraz szlaków, którymi chodził ks. Karol Wojtyła z grupą młodych ludzi zwaną Środowiskiem. Zdjęcia plenerowe poprzeplatane wypowiedziami członków Środowiska dotyczącymi przemierzonych szlaków, atmosfery i rytmu dnia na wyprawach.

 

06 października 2013 o godzinie 14.00

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego w Oratorium

Kawęczyńska 53

Warszawa Praga Północ

 

13 października 2013 godzina 19.00

W dolnym kościele

Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101

Warszawa Ursynów

 

Osoby zainteresowane projekcja prosimy o kontakt:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 

ladami wujka 

Profesor Andrzej S. Zieliński urodził się 26. 11. 1937r. w Wągrowcu. Uczył się u Tadeusza Tułasiewicza w Poznaniu, studiował w PWSM w Krakowie u Zofii Adamskiej, odbył staż w konserwatorium w Moskwie w klasie Mścisława Rostropowicza.

Był wykładowcą w PWSM w Poznaniu (1963-1968), w AMFC w Warszawie i w Filii w Białymstoku (od 1978r.) Obecnie jest emerytowanym profesorem UMFC w Warszawie, oraz nauczycielem ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (od 1976 r.)

Wykształcił ponad 100 wiolonczelistów. W tym laureatów konkursów krajowych i zagranicznych oraz muzyków znanych i cenionych w Polsce oraz poza jej granicami (Piotr Hausenplas, Piotr Rubik, Maria Pomianowska, Jarosław Domżał, Ewa Mizerska). Juror konkursów krajowych i międzynarodowych, organizator i wykładowca kursów mistrzowskich, m. in. W Łańcucie, Żaganiu i Seulu.

Solista, kameralista, koncertmistrz wielu orkiestr w Poznaniu, Warszawie, Sztokholmie, i Teheranie. Koncertował w kraju i zagranicą, nagrywał dla radia i telewizji.

Pełnił funkcje w ZHP, Solidarności i SPAM-ie, był prorektorem AMFC w Warszawie w latach 1990 – 1996 a w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP sekretarzem stanu a potem ministrem. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i wieloma medalami, w tym Medalem Edukacji Narodowej i Zasłużony Dla Kultury Gloria Artis.

Od 1958r. roku związany z duszpasterstwem akademickim Karola Wojtyły, uczestnik wielu wypraw kajakowych oraz pielgrzymek, współautor książek„Zapis drogi” , „Jan Paweł II – człowiek Kultury” oraz „Ku wolności”.

13.10. 213.10. 313.10. 413.10. 5

 

| + - | RTL - LTR