Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 18 marzec 2013 Odsłony: 4089
Drukuj

 

Od dłuższego czasu dochodzą do nas informacje na temat pożarów na

terenie Pragi Północ i sygnałach o możliwych podpaleniach oraz

wzroście innych zagrożeń. Mając na uwadze kolejny już pożar kamienicy

na Pradze Północ, ostatni pożar kamienicy przy ul. Brzeskiej 5,

zwracamy się pisemnie do Komendanta PSP w Warszawie i Komendanta Warszawskiej Policji o podanie kilku informacji, oraz odpowiedzi na zadane w pismach pytania.

Zaniepokojeni mieszkańcy zwracają uwagę o dziwnej zbieżności w lokalizacji

pożarów i wyrażają obawę na temat wyposażenia straży oraz liczby jednostek na terenie dzielnicy.

Magazyny Wrblewskiego1

 

Zapraszam również na:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

Warszawa, dnia 18 marca 2013r.

Pan

nadinspektor Mirosław Schossler

Komendant Stołeczny Policji

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

W sprawie: pożaru kamienic na Pradze Północ;

            Mając na uwadze kolejny już pożar kamienicy na Pradze Północ, ostatni pożar kamienicy przy ul. Brzeskiej 5, zwracamy się do Pana o przesłanie następujących informacji:

- o liczbie przyjętych zgłoszeń od mieszkańców Pragi Północ dot. bezdomnych, narkomanów, zakłócania porządku na terenie nieruchomości, osób spożywających alkohol na klatkach schodowych, przebywania i nocowania osób bezdomnych, pijanych, narkomanów na strychu, w oficynie, w pustostanach, na klatkach schodowych;

- o liczbie odnotowanych zgłoszeń o podpaleniach i pożarach spowodowanych przez osoby bezdomne, narkomanów, osoby pod wpływem alkoholu za okres ostatnich trzech lat (2012,2011,2010) oraz za rok 2013 do 18 marca.

- o liczbie funkcjonariuszy KRP VI czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców Pragi Północ;

- o liczbie dzielnicowych na Pradze Północ i liczbie wakatów na stanowisku dzielnicowego.

Prosimy również o przesłanie informacji czy w Państwa ocenie obszar działania KRP VI nie jest zbyt rozległy dla zapewnienia należytego bezpieczeństwa i porządku mieszkańców zamieszkałym na tym terenie. Obejmuje on trzy dzielnice - Białołękę, Targówek i Pragę Północ. Każda z tych dzielnic ma swój specyficzny charakter i liczne problemy społeczności lokalnej, które w znaczący sposób mogą rzutować na poczucie bezpieczeństwa w ocenie mieszkańców.

Z poważaniem

                                                                                                         Sławomir Wojdat

 

 

 

Warszawa, dnia 18 marca 2013r.

Pan Mariusz Wejdelek

Komendant Miejski

Państwowej Straży Pożarnej

m.st. Warszawy

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

W sprawie: pożaru kamienic na Pradze Północ;

            Mając na uwadze kolejny już pożar kamienicy na Pradze Północ, ostatni pożar kamienicy przy ul. Brzeskiej 5, zwracamy się do Pana Komendanta o przesłanie następujących informacji:

            - liczbie pożarów kamienic, oficyn, mieszkań, śmietników itp. zdarzeń zgłoszonych na nr alarmowy 998/112 z terenu dzielnicy Praga Północ w okresie ostatnich 3 lat( 2012,2011,2010) oraz za rok 2013 do 18 marca;

            - o wyposażeniu sprzętowym Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej nr 5;

- o liczbie wozów ratownictwa wysokościowego będącego w dyspozycji KM PSP z podaniem rozlokowania na terenie miasta, z datą przyjęcia na stan;

- o wakatach osobowych funkcjonariuszy PSP na terenie Komendy Miejskiej z podaniem wakatów na poszczególne jednostki.

Prosimy również o przesłanie informacji czy w ocenie Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy liczba posiadanych wozów ratownictwa wysokościowego ( drabiny i podnośniki hydrauliczne) jest adekwatna do potrzeb i stanu zabudowy wysokościowej miasta, która w ostatnich latach znacząco się zwiększyła, mając również na uwadze, iż w planach są kolejne wysokościowce, jakie mają być budowane na terenie Warszawy.

Z poważaniem

         Sławomir Wojdat

 

Załączniki:
Pobierz plik (Do policji.pdf)Do policji.pdf[ ]162 Kb
Pobierz plik (Do straży.pdf)Do straży.pdf[ ]161 Kb
| + - | RTL - LTR