Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 06 marzec 2013 Odsłony: 3383
Drukuj

 

 

cats-crop 

  

Nienawiść do kobiet

 

 

Wbrew powszechnej opinii, że feministki nienawidzą mężczyzn, w rzeczywistości nienawidzą one przede wszystkim kobiet, które pragną mieć udane życie rodzinne, męża, dzieci i wnuki. Są one celem feministycznego ataku za swój "konserwatyzm", a zwłaszcza za oddanie własnej rodzinie. Rodzina zaś, w której widzą one warunek swojego szczęścia, traktowana jest jak jarzmo, przeciwko któremu prowadzona jest feministyczna krucjata

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 02 marzec 2013 Odsłony: 4995
Drukuj

 

 

koszykowa 10

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


„Wyklęci przez zdrajców – są bohaterami w naszych sercach”


Prawica Rzeczypospolitej składa hołd Żołnierzom Polski Walczącej, którzy nie złożyli broni i kontynuowali walkę po narzuceniu Polsce przez Związek Sowiecki kolaboracyjnych rządów komunistycznych. Wyklęci przez zdrajców –są bohaterami w naszych sercach. Na nas wszystkich spoczywa obowiązek moralnego wynagrodzenia ich ofiary, poświęceń i wyrzeczeń.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 marzec 2013 Odsłony: 4572
Drukuj

 

 

 

Godzina 12.00 . Sowiecki Trybunał Wojenny, prokuratora i NKWD

ul. 11 Listopada 68 / ul. Szwedzka (rogatka)

- poświęcenie tablicy pamiątkowej

„W Hołdzie Bezimiennym Żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego Zamordowanym przez NKWD W LATACH 1944-45 Społeczny Komitet Obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych 1.03.2013”

11 11_listopada_68 

 


 

Godzina 17.00. Przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnego Urzędu Bezpieczeństwa. Budynek znajduje się przy ul. Cyryla i Metodego 4. Obchody połączone z protestem przeciwko powrotowi pomnika „Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” na Plac Wileński.

Organizatorzy: Solidarność Walcząca - Oddział Warszawa, Stow. Dobro Wspólne Łomianki, Solidarni 2010, "Myśl Praska" sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej, PiS Praga Północ

Relacja z uruczystosci:

http://www.youtube.com/watch?v=rr_l7GRokWA&;

 

 

2.1 Cyryla_i_Metodego_4

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 01 marzec 2013 Odsłony: 2991
Drukuj

 

Debatę poprowadził Marek Jurek, a w dyskusji wzieli udział Marcin Celiński (Liberté), Tomasz Terlikowski (Fronda) i Piotr Zychowicz (Do Rzeczy).

1 28.02_2013 

 

Organizator: Instytut Ordo Caritatis oraz Biblioteka Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 luty 2013 Odsłony: 3807
Drukuj

 

http://www.youtube.com/watch?v=eFDFhSVdymw

 

Inka 06

Żołnierze wyklęci       

Pytasz mnie synu, o co Oni walczyli?

Wszak wojenny już skończył się czas…

Wszak inni już dawno nadzieję stracili…

Im pozostał ten sam ciemny las…

Wrócili już ludzie do chat swych i wiosek

Bezsilnie swe głowy spuścili…

A Oni zostali wśród dębów i sosen…

I o wolnej Polsce wciąż śnili….

Nikt wkoło szans żadnych im przecież nie dawał.

Zamknęli im drzwi, okiennice…

I pytań o Nich nawet nikt nie zadawał…

Kłamstwami szczekały ulice…

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 18 luty 2013 Odsłony: 6145
Drukuj

 

Biografie Żołnierzy Wyklętych- Marian Bernaciak pseudonim – „Orlik” –

 

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

 

images

 

Marian Bernaciak urodził się 6 marca 1917 r. we wsi Zalesie, gminie Ryki powiatu garwolińskiego. Był trzecim dzieckiem Michała i Marianny z d. Bliźniak. Ukończył szkołę powszechną w Rykach (1925–1932), a następnie w latach 1932–1937 gimnazjum w Puławach, zdając egzamin dojrzałości. Wówczas rozpoczął kurs w Mazowieckiej Szkole Podchorążych Rezerwy Artylerii w Zambrowie (1937–1938), po której odbył trzymiesięczną służbę wojskową w 2 pac w Chełmie.           Bernaciak podjął wówczas pracę w Urzędzie Pocztowym w Sobolewie, skąd 1 września 1939 r. został zmobilizowany 2 pac w Chełmie. Przydzielony do Ośrodka Zapasowego Artylerii Ciężkiej nr 2 pozostał z nim w koszarach, nie biorąc udziału w walkach obronnych. Następnie wraz z oddziałami wojska skierowany został do Włodzimierza Wołyńskiego, gdzie został przydzielony do utworzonej Grupy „Włodzimierz”. Po ataku ZSRR na Polskę 17 września dowództwo Grupy podjęło decyzję o kapitulacji. Zgodnie z warunkami umowy kapitulacyjnej, oficerowie znajdujący się w koszarach we Włodzimierzu, uzyskali zgodę na odejście. Grupa licząca około 500 żołnierzy, pośród których był Marian Bernaciak, zaraz po opuszczeniu koszar została aresztowana. Początkowo prowadzeni pieszo, a następnie załadowani do wagonów kolejowych byli wiezieni na wschód. Jednak Bernaciakowi, wraz z innymi kilkoma towarzyszami udało się zbić z transportu za stacja w Szepetówce. Wówczas pieszo powrócił do rodzinnego Zalesia, gdzie dotarł pod koniec października 1939 r. Tam bardzo szybko, bo już od początku 1940 r., rozpoczął pacę konspiracyjną w struktur konspiracyjnych ZWZ na terenie Ryk. W tym celu na ulicy Szkolnej założył księgarnię będącą punktem kontaktowym, jak również w Dęblinie przy ulicy Warszawskiej drukarnię, pod przykrywką której drukowano materiały na potrzeby konspiracyjne.

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr10 - druk.pdf)MYŚL PRASKA nr10 - druk.pdf[ ]533 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 11 luty 2013 Odsłony: 3285
Drukuj

 

Wydaje się, że debata na temat tzw. praw homoseksualistów wkracza w nowy etap. Wpływowe lobby homoseksualne za wszelką cenę chce wymusić akceptację dewiacyjnych zachowań, by traktowano je jako "normalny" element pejzażu społecznego. Coraz częściej także mówi się o "prawie" takich związków do adopcji dzieci, a zatem do zalegalizowania pedofilii. 

Ta postępująca akceptacja "praw" homoseksualnych dotyka fundamentu funkcjonowania państwa i społeczeństwa, a zwłaszcza charakteru kultury organizującej społeczne wyobrażenia, wartości i zachowania. Nie ulega wątpliwości, że u podstaw akceptacji "praw" homoseksualnych leży indywidualistyczno-liberalna koncepcja człowieka, zredukowanego wyłącznie do wymiaru doczesnego. Proces rozwoju czy raczej – należałoby powiedzieć – "postępu" polega na wywalczeniu jednostce coraz to nowych praw. Dziś zaś nastał czas uznania "praw" nieskrępowanej realizacji popędu seksualnego w zupełnym oderwaniu od społecznego wymiaru ludzkiej egzystencji, a zwłaszcza od rodziny. Co więcej, "wyzwolenie" od rodziny jest także elementem tego "postępu". W tej koncepcji człowieka społeczeństwo i obowiązki wobec niego jawią się jedynie jako zagrożenie i ograniczenie prawa do "samorealizacji". 

Czytaj więcej...
 

Page 15 of 22

<< Start < poprz. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR