Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 09 maj 2013 Odsłony: 5714
Drukuj

 


09.05.13 12_1

 

Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej z dnia 9 maja RP 2013

9 maja RP 1945, gdy Stalin ogłaszał swoje zwycięstwo – przywódcy Rzeczypospolitej i dowódcy Wojska Polskiego siedzieli w więzieniach moskiewskich.

Dziś (w czwartek, 9 maja) na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, jak co roku, złożyli kwiaty na grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego - wicepremiera Rządu Polskiego i Delegata Rządu RP na Kraj w latach 1943-45.

Jan Stanisław Jankowski podczas okupacji niemieckiej stał, jako wicepremier rządu Rzeczypospolitej, na czele Krajowej Rady Ministrów, w czasie Powstania Warszawskiego był najwyższym przedstawicielem władz cywilnych w walczącej stolicy. Aresztowany w 1945 roku przez Armię Czerwoną wraz z innymi przywódcami Polskiego Państwa Podziemnego przez NKWD, a następnie wywiezionego do Moskwy, gdzie był więziony na Łubiance. W tzw. „procesie szesnastu” został on bezprawnie skazany na 8 lat więzienia i w przededniu zakończenia odbywania kary zmarł zamęczony w sowieckim obozie koncentracyjnym.

Podczas gdy Europa świętowała zakończenie II wojny światowej, w tamtych dniach w Polsce wciąż trwały działania wojenne oraz miały miejsce masowe aresztowania i skrytobójcze mordy na obywatelach polskich.

W dniu 9 maja Prawica Rzeczypospolitej przypomina, że gdy w Moskwie Stalin organizował paradę zwycięstwa po zakończeniu wojny, którą wspólnie z Niemcami wywołał – przywódcy Rzeczypospolitej siedzieli w sowieckich więzieniach, pozbawieni wolności po pięciu latach walki z okupantami o wolność Polski i narodów Europy.

Pamiętamy i będziemy pamiętać. A do tych, którzy każą nam zapomnieć w imię porozumienia z Rosją, apelujemy również o pamięć o czystej ofierze narodu rosyjskiego: o zamęczonych za wiarę chrześcijanach, o żołnierzach, którzy zginęli w walce z komunizmem, o jeńcach, którzy wracając do domu z niemieckich obozów koncentracyjnych – szli prosto do sowieckich łagrów.

 

Wieczny odpoczynek racz im wszystkim dać Panie!

(-) Marian Piłka

Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński

Sekretarz Generalny Prawicy

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 02 maj 2013 Odsłony: 5420
Drukuj

 

Spotkanie Poetyckie

Wspomnienie Wielkiego Polaka Jana Pawła II

W drugą rocznice beatyfikacji.

Warszawa, Praga Północ, plac Hallera.

Dąb Pamięci o Janie Pawle II

1 maj 2013 godzina 19.00

Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Powstańców 1863 r.

Gościem specjalny był profesor Andrzej Zieliński, opowiedział o kontaktach i współpracy z Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II

Wystąpili:

Pani Teresa Mioduszewska

Pani Maria Mickiewicz

Pani Anna Chałasińska

Pan Paweł Komorowski

Szczególne podziękowania dla Rodziny Kotańskich (pawilon nr 7 przy Cmentarzu Bródnowskim).

Od 8 lat dostarczają kwiaty do dekoracji Dębu Żywego Pomnika Pamięci o Janie Pawle II

Link do filmów:

 

http://www.youtube.com/watch?v=k_4969Rcm24

http://www.youtube.com/watch?v=mStRaVRJ_Zo&;feature=youtu.be

 

http://www.youtube.com/watch?v=FlSPSRAyyfI

 

 

 

Sptkanie poetyckie_Wspomnienie_Jana_Pawa_II_1 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 22 kwiecień 2013 Odsłony: 5419
Drukuj

Zapraszamy do przeczytania kolejnego numeru kwartalnika Myśl Praska.

Całość w załączniku.

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

 

Droga do Rzymu ks. Karola Wojtyły.

 

kajaki 4

"Wujek", czyli ks. Karol Wojtyła, pływał na starym kajaku o wdzięcznej nazwie "Kalosz" (Zdjęcie wykonał Jacek Walczewski, przyjaciel ks. Karola Wojtyły i uczestnik wielu wspólnych wypraw)

Droga do Rzymu ks. Karola Wojtyły zaczęła się na kajaku na Łynie. Spływ przyszły papież musiał przerwać. Został wezwany do Warszawy, gdzie został mianowany biskupem pomocniczym w Krakowie. Już jako biskup wrócił nad Łynę, aby dokończyć spływ.

Karol Wojtyła był pasjonatem kajaków. Wyprawa Łyną w sierpniu 1958 roku była kolejną. Kajakarze zamierzali dopłynąć Łyną od jeziora Myślice i rzeką Marózką i znowu Łyną przez Olsztyn do Lidzbarka Warmińskiego.

Karol Wojtyła, nazywany przez kleryków Wujkiem, na każdą wycieczkę zabierał ze sobą „turystyczny sprzęt liturgiczny“ w postaci relikwiarza, skręconego z dwóch części kielicha, małego mosiężnego krzyża, dwóch plastikowych ampułek na wino i wodę, srebrnej małej tacki, dwóch pudełeczek na hostię i komunikanty, dzwoneczka. Do tego dochodziły szaty liturgiczne z lekkich materiałów i tenisówki. Każdy dzień zaczynał od mszy świętej przy polowym ołtarzu, który budowano z kajaków i wioseł, a kończył śpiewami i modlitwą przy ognisku. Na zakończenie spływu odbywało się jego podsumowanie.

           Po trzech dniach spływu ks. profesor Wojtyła został przez kogoś z okolicznej wsi powiadomiony, że był telefon z Warszawy, aby niezwłocznie stawił się u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wsiadł więc do kajaka i z kolegą Gabrielem Turowskim dopłynął do drogi przelotowej w Kurkach, prowadzącej do Olsztynka. Tutaj złapał „okazję“, samochód wiozący bańki z mlekiem i workami z mąką, na których usiadł. Wówczas uczestnicy spływu nie wiedzieli jeszcze, że Karol Wojtyła został wezwany do stolicy, aby otrzymać nominację na biskupa pomocniczego arcybiskupa w Krakowie.

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr 11.pdf)Myśl Praska nr 11[ ]724 Kb
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 18 kwiecień 2013 Odsłony: 4000
Drukuj

pismo prawicy_2

 

Prawica Rzeczypospolitej Okrę Warszawski w związku z otrzymanymi sygnałami od zaiepokojonych mieszkańców przebiegiem prac modernizacyjnych w Willi Narutowicza zwróciła się z wnioskiem do Stołecznego Konserwatora Zabytków o wyjaśnienie niepokojących sygnałów jakie otrzymaliśmy dot. planów remontowych inwestora w/w nieruchomości.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 14 kwiecień 2013 Odsłony: 4283
Drukuj

 

 

Przed katedrą św. Michała Anioła i św. Floriana Męczennika, odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez neokatechumenat warszawski.

Wiara rodzi się ze słuchania. Czego słuchać aby mieć wiarę?

„Bracia ze wspólnot Neokatechumenalnych w Diecezji

Warszawsko Praskiej zapraszają wszystkich mieszkańców

Pragi na spotkanie ze Słowem Bożym. Misje ewangelizacyjne

w ogłoszonym przez papieża Roku Wiary będą prowadzone

przed katedrą św. Floriana we wszystkie niedziele od 7 kwietnia do 5 maja 

w godzinach od 16 do 18.”

Pozostały jeszcze trzy spotkania. Serdecznie zapraszamy.

 

 14.04.13 1

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 10 kwiecień 2013 Odsłony: 5338
Drukuj

 

10.04.2013 3

 

Trzecia rocznica katastrofy rządowego samolotu, na pokładzie którego zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z 95 osobami. Byli elitą Rzeczypospolitej.

Zginęli w drodze do Katynia gdzie mieli oddać hołd elicie II Rzeczypospolitej zamordowanej przez sowietów, którą z trudem odbudowujemy do dnia dzisiejszego.

Na prawdę o zbrodni katyńskiej czekaliśmy dziesięciolecia. Na wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej tak długo czekać nie możemy!

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Wołomiński
Opublikowano: 07 kwiecień 2013 Odsłony: 5231
Drukuj

 

 

 07.04 Ossw_1

Msza święta w intencji prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, połączona z uroczystym odsłonięciem popiersia ostatniego prezydenta na uchodźstwie.

07.04.2013 r. godzina 10.00 w Ossowie, w kaplicy postawionej na miejscu zwycięskiej bitwy z 1920 r nad Rosjanami, odbyła się uroczysta msza koncelebrowana przez Arcybiskupa Diecezji Warszawsko Praskiej Abp Henryka Hosera.

Ossów miejscowość symbol, Miejsce najważniejszej bitwy nie tylko dla Polski ,ale i dla losów całego świata. Miejsce gdzie zginął ksiądz Ignacy Skorupko. Tu poległo wielu ochotników różnych wyznań i przekonań. Łączyło ich jedno chęć walki z wrogiem i miłość do wolnej ojczyzny.

           W tym dniu i w tym miejscu, nie mogło i nas tam zabraknąć. Prawica Rzeczypospolitej uczestniczyła w tych uroczystościach. Delegacja złożyła kwiaty przed nowo odsłoniętym pomnikiem Ryszarda Kaczorowskiego.

Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego jako gwarant ciągłości legalnej władzy Polskiej, 22 grudnia 1990 przekazał insygnia prezydenckie II Rzeczypospolitej, wybranemu w wyborach powszechnych prezydentowi Lechowi Wałęsie. Myślał, że Polska odzyskała niepodległość.

Czy aby na pewno?

Czytaj więcej...
 

Page 13 of 22

<< Start < poprz. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR