Sekcja Krajowa Mleczarstwa i Koncentratów Spożywczych Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 11 wrzesień 2013 Odsłony: 4092
Drukuj

 

1 września 2013 roku. pierwszy dzień protestów związkowych.Pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Byłem tam razen z kolegami z Solidarności z Sekcji Krajowej Mleczarstwa i Koncentratów Spożywczych.

 ministerstwo 1

W poniedziałek do "Solidarności" dotarło pismo z MPiPS z informacją, że z delegacją protestujących spotka się Władysław Kosiniak- Kamysz, minister pracy. Niestety dziś kiedy związkowcy składali petycje w ministerstwie nikt tak naprawdę nie chciał jej przyjąć.   Po raz kolejny władza pokazała swoją ignorancje i arogancje wobec społeczeństwa.

 

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Bielany
Opublikowano: 08 wrzesień 2013 Odsłony: 4046
Drukuj

 

bielany 2 

W dniu dzisiejszym na pl. Konfedercji w Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyły sie uroczystości patriotyczne pod pomnikiem ku czci poległym i pomorodowanym podczas II wojny światowej Żołnierzom 77 Pułku Piechoty Wojska Polskiego , 77 Pułku Piechoty Okręgu Nowogródzkiego Armi Krajowej oraz pamięci rodakom Ziemi Lidzkiej. Kwiaty pod pomnikiem w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej złożyli wiceprezes Marian Piłka, Piotr Strzembosz i Marcin Fersz.

Czytaj więcej...
 
Jak to Pani prezydent „zapałała miłością” do Pragi Północ. Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 16 sierpień 2013 Odsłony: 3931
Drukuj

 

 16 sierpie_1

Kolejny etap ocieplania wizerunku Pani Prezydent. Dziś 16 sierpnia o godzinie 17.00 odbyła się wizyta Hanny Gronkiewicz Waltz na terenach przylegających do placu Hallera. Zainteresowanie mieszkańców było niewielkie. Może główna przyczyną takiego stanu rzeczy była niewielka akcja informacyjna ze strony Urzędu Miast. Być może urzędnicy działali na zasadzie im mniej ludzi będzie tam przebywać prawdopodobieństwo wpadek będzie mniejsze.

Elementem który bardzo rzucał się w oczy to duża ilość lokalnych działaczy PO.

Mieszkańcy zadawali wiele pytań i zgłaszali swoje uwagi, ale  tylko na temat własnego podwórka. Dopiero zadane przeze mnie pytania, na temat dyskryminowania Pragi Północ przez miasto, wywołało zdenerwowanie Pani Prezydent. Pytania były banalne:

Dlaczego Opieka Społeczna na Pradze Północ, prawie przez pół roku, dostawała tak niewielkie pieniądze, że praktycznie wstrzymało to działalność tej instytucji?

Dlaczego zmieniło się to dopiero po interwencji działaczy lokalnej opozycji?

Dlaczego w dalszym ciągu pieniądze które są przekazywane na Opiekę Społeczna są zdecydowanie niższe niż w pozostałych dzielnicach?

Kolejne pytania dotyczyły również niższego dofinansowania dzielnicy w porównaniu do pieniędzy przekazywanych na inne samorządy. Dotyczy to pieniędzy na biblioteki, przeczkola , szkoły itd.

Pierwsza odpowiedź była dziwna: Pani prezydent odpowiedziała, że nie będzie rozmawiała na temat polityki czy pieniędzy. Przyjechała spotkać się z mieszkańcami.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Histroia
Opublikowano: 01 sierpień 2013 Odsłony: 5158
Drukuj

 

 powzki 1

22 czerwca 1944 r. rozpoczęła się na wschodzie sowiecka ofensywa pod kryptonimem „Bagration”. Siły sowieckie przełamały niemiecką obronę i rozpoczęły szybki marsz w kierunku granic Polski. Klęska Niemców stała się faktem. W kierunku ziem polskich cofały się rozbite oddziały niemieckie. Przez Warszawę przejeżdżały pociągi z rannymi, czuć było atmosferę napięcia, co zrobi okupant w chwili zbliżenia się Rosjan do Warszawy?

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 sierpień 2013 Odsłony: 4231
Drukuj

 

Fakty i wspomnienia z czasów terroru"- Relacja płk Antoniego Władysława Żurowskiego, komendanta VI Obwodu AK "Praga".
31 lipca 2013r.godz. 18:00

podskarbiska 1

Spotkanie poprowadził Pan Hubert Kossowski, działacz Światowego Związku Żołnierzy AK, dokumentalista, działacz społeczny.

Z uwagi na fakt, że wiedza o Powstaniu Warszawskim, a w szczególności zaś jego przebiegu na Pradze znana jest niedostatecznie zarówno z powodu dziesięcioleci fałszowania historii w czasach PRL-u, a obecnie niestety marginalnie traktowanej w obowiązujących podręcznikach szkolnych , należy ją uzupełnić.

Uzupełnić także dla zachowania pamięci tysięcy tych, którzy wówczas z ryzykiem utraty życia tworzyli w warunkach 5 lat okupacyjnego terroru strukturę Polskiego Państwa Podziemnego. Strukturę tworzącą nie tylko kadry sabotażowe i bojowe lecz organizującą tajne nauczanie, oświatę, kulturę, informację, pomoc medyczną i na miarę możliwości pomoc i opiekę najuboższym.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 16 lipiec 2013 Odsłony: 4746
Drukuj

 

sol z_wgrami_1 

Marek Jurek: Węgry - nasza sprawa

 

 

Atak Parlamentu Europejskiego na Węgry jest uderzeniem w takie wartości, jak suwerenność państw członkowskich UE czy prawa rodziny. Odpowiedzią na to może być tylko budowanie silnej opinii chrześcijańskiej w Europie, niezbędnej do prowadzenia polityki opartej na chrześcijańskich wartościach. Polityki takiej, jakiej uczył nas bł. Jan Paweł II.

 

Atak na Węgry w Parlamencie Europejskim nie ma precedensu. Jednemu z państw Unii grozi się uruchomieniem procedury art. 7 traktatu o UE, czyli odebraniem prawa głosu w decyzjach unijnych (przy utrzymaniu wszystkich jego dotychczasowych obowiązków, również finansowych, wobec struktur unijnych). Powodem ma być naruszanie „wartości, na których opiera się Unia” poprzez nowe węgierskie przepisy konstytucyjne, umożliwiające m.in. ograniczoną dekomunizację sądownictwa, ale również podniesienie praw rodziny do rangi konstytucyjnej. Propozycja raportu Parlamentu Europejskiego spotkała się na szczęście ze sprzeciwem polskich posłów, wywodzących się zarówno z większości rządowej, jak i z opozycji. To dobry mały krok, ale aby reakcja była naprawdę adekwatna, należy zdziałać znacznie więcej. Ostrze ataku, dziś skierowane na Węgry, jutro może uderzyć w każde inne państwo.

 

Co robić?

 

Najbardziej bezpośrednim wymiarem działań Parlamentu Europejskiego jest uruchomienie przez władze Unii formalnego nacisku na jedno z państw członkowskich. Nacisku, by władze węgierskie odstąpiły od polityki, którą prowadzą w imię dobra swojego narodu. W tej sytuacji Polska powinna bardzo jednoznacznie zadeklarować swoją solidarność z Węgrami. Polski rząd powinien z góry zapowiedzieć, że nie wyrazi zgody na żadne działania wymierzone przeciw Węgrom. Więcej – polska dyplomacja powinna aktywnie zachęcać inne państwa w Europie do zajęcia podobnego stanowiska, odwołując się do wszystkich wartości zakwestionowanych przez autorów antywęgierskiego raportu: suwerenności państw członkowskich Unii, wolności podatkowych, praw rodziny.

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Histroia
Opublikowano: 14 lipiec 2013 Odsłony: 6169
Drukuj

 421px-Bandera id_card_1946

 

Niemiecka Kenkarta Stepana Bandery z fotografią i odciskami palców, wystawiona na nazwisko Stefan Popiel

 

Stepan Bandera od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B (później osobnej organizacji). Został zabity przez agenta KGB Bohdana Staszynskiego. Pośmiertnie odznaczony tytułem Bohatera Ukrainy.

Utworzona przez niego frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

Po 1945 roku, po zakończeniu II wojny światowej i upadku III Rzeszy Niemieckiej, Bandera został konfidentem służ specjalnych Wlk.Brytanii i RFN, przebywał koło Insbrucku w miejscowości Seeder w wygodnym mieszkaniu pod czujną opieką swojej ochrony i wywiadu brytyjskiego, co uchroniło go od stryczka. Chcąc uniknąć deportacji i kary śmierci za dokonane ludobójstwo Bandera wyrzekł się swojego ukraińskiego pochodzenia i twierdził że jest Polakiem na wygnaniu, zmienił nawet dowód tożsamości ze Stepan Bandera na Stefan Popiel. Zamieszany był też w wiele afer między innymi w "aferę dolarową" czy przerzut kosztowności zrabowanych pomordowanym Polakom i Żydom na terenie II RP, za "żelazną kurtynę"

bandera 3

Wiktor Juszczenko składa kwiaty pod pomnikiem Stepana Bandery w Uhrynowie Starym.

Przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepan Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który ogłosił swą decyzję podczas uroczystości z okazji obchodzonego w piątek na Ukrainie Dnia Jedności.

http://wolyn1943.eu.interii.pl/dokumenty.html

Czytaj więcej...
 

Page 10 of 22

<< Start < poprz. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR