Kategoria: Historia Polski, Europy i Świata
Opublikowano: 19 czerwiec 2014 Odsłony: 3022
Drukuj

Zachęcamy do zamawiania wersji papierowej oraz lektury.

w załączniku 

Myśl Praska czerwiec 2014.

 

Dla kogoś młodego tytułowe stwierdzenie jest czymś abstrakcyjnym. Dla mnie, który dorastał w okresie komuny i który wszedł w okres tak zwanych przemian jako dorosły człowiek, stwierdzenie „kłamstwo podwaliną trzeciej Rzeczypospolitej” jest czymś oczywistym. Mimo że kilka razy dałem się nabrać na piękne hasła, starałem się zawsze patrzeć realistycznie na to, co widziałem.

0002TJWFN98GKJ0D-C116-F4

 

               Pierwsze wolne wybory odbyły się 27 października 1991 r. Pierwszym premierem niekomunistycznego wolnego rządu został Jan Olszewski. Wolność trwała do 4 czerwca 1992 roku, kiedy to na skutek zdrady obalono rząd Olszewskiego. Zakamuflowani w strukturach opozycji agenci ujawnili się, nie dopuszczając do rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy. Zostaliśmy jedynym krajem „dawnego bloku wschodniego”, który nie rozliczył komuny. Jesteśmy jedynym krajem, gdzie zbrodniarzom żyje się lepiej niż ich ofiarom. Jesteśmy jedynym krajem, gdzie władze i media opluwają bohaterów i własny naród. Jednocześnie te władze, wybrane niby w sposób demokratyczny, wychwalają zdrajców, oszustów i morderców. Obecny system ma bardzo mało wspólnego z demokracją, bardziej możemy tę „demokrację” określić jako przefarbowaną.

 

nocnazmiana

 

nocna-zmiana nocnazmiana 

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA czerwiec 2014.pdf)Myś Praska czerwiec 2014[ ]395 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Historia Polski, Europy i Świata
Opublikowano: 22 maj 2013 Odsłony: 4227
Drukuj

Dwadzieścia lat wystarczyło aby wychować elity II Rzeczypospolitej.

Wiedzieli co maja robić kiedy Ojczyzna była zagrożona.

Potrafili znieść wiele w drodze do celu. Kroczyli drogą która żądała ofiar. Zanim przystąpili do walki, wielu z nich złożyło ofiarę z własnego krwi.

To ich postawa zasługuję na zapamiętanie. Czy dziś Polacy wiedzieli by jak się maja zachować w chwili zagrożenia?

 

1939.09.01 Dęblin   XIII-ta Promocja Absolwentów SPL

 

Historia jednego z absolwentów.Wadysaw Siwek

por. Władysław Siwek 

nr. id.: P – 1062 CV

urodziny. 21.03.1916r. w Woli Zadybskiej, Gm. Kłoczew

 

zginął 21.04.1941r. Yatesbury 2 Signal School

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 wrzesień 2015 Odsłony: 1655
Drukuj

 

11

Dla właściwego zapoznania się z skalą całego problemu cofnijmy się do 2006 roku kiedy to ówczesny minister środowiska  Pan Szyszko spośród wielu propozycji wybrał wariant który omijał większe skupiska zabudowy i najmniej wnikał w otulinę Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wtedy to mieszkańcy Halinówka i Sulejówka oprotestowali wybrany wariant sugerując że minister posiadając nieruchomości w Wesołej celowo wybrał inna lokalizacje. W wyniku podjętych działań ówczesny premier Pan Jarosław Kaczyński w celu uniknięcia różnego typu kontrowersją zdecydował przesunąć wszystkie kompetencje dotyczące lokalizacji obwodnicy do ministerstwa infrastruktury. Niestety polityczne zawirowania spowodowały, że projekt został zawieszony. Dopiero na przełomie lat 20010 i 2011 wrócono do tego pomysłu. Przeprowadzono konsultacje społeczne i spośród wielu propozycji wybrano kilkanaście do rozpatrzenie. Nie ma się co dziwić ,że okoliczni mieszkańcy buli przeciwnikami wszystkich projektów bo każdy z nich mógł spowodować utratę dorobku całego życia ludzi zamieszkującej te okolicę.

Czytaj więcej...
 
Sławomir Wojdat Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 25 wrzesień 2015 Odsłony: 1936
Drukuj

 

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

 

DzienJednosciKresowian

 

 

2 października

 

12:00-14:30  (Parlament)

Debata z udziałem organizacji pozarządowych i uznanych ekspertów nt. „Kresy a polska tożsamość narodowa”. 

 

16:00 (katedra św. Jana, Stare Miasto)

Msza św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie

Zawiązanie Konfederacji Obywateli Kresów i ogłoszenie Marszałka Konfederacji.

 

ok. 17:00 (ul. Krakowskie Przedmieście do Placu J. Piłsudskiego)

Marsz Godności Rzeczypospolitej z Pl. Zamkowego do Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego z udziałem organizacji kresowych, grup rekonstrukcyjnych, młodzieży, rzemieślników, orkiestr i innych zaproszonych gości.

 

18:00 (Pl. J. Piłsudskiego)

Apel Poległych Obrońców Kresów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Złożenie wieńców i chóralne wykonanie „Roty” przez wszystkich uczestników przy zapalonych świecach.

 

19:00 (Pl. J. Piłsudskiego)

Część artystyczna na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego pt. „W każdym sercu bije Polska”. Gościnnie wystąpi m.in. Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Litwy pod kierownictwem Jana Mincewicza. 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 23 marzec 2015 Odsłony: 2029
Drukuj

 

11082648 800048036698811_4738271929589958713_n

22 marca br. ulicami Warszawy przeszłą Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. Nasi bracia cierpią dla Chrystusa - pod takim hasłem blisko tysiąc osób, przeszło ulicami Warszawy. Trasa wiodła od kościoła Świętego Klemensa Hofbauera do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Tematem tegorocznych rozważań było cierpienie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Ostatni rok wypełniły przykłady nie tylko exodusu chrześcijan na bliskim wschodzie, ale także przykłady męczeńskich śmierci. W roku 2015 mija także 100 od genocydu Ormian, pierwszego holocaustu XX wieku, zbrodni wciąż w dużej mierze przemilczanej.

W Drodze Krzyżowej udział wzięli poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej - Marek Jurek, poseł Jan Dziedziczak, Krzysztof Kawęcki, Marian Piłka, Piotr Strzembosz - radni Sejmiku Mazowieckiego, a także goście z Francji: Bernard Antony były europoseł, który kieruje Powszechnym Przymierzem przeciw Rasizmowi na rzecz Szacunku dla Tożsamości Francuskiej i Chrześcijańskiej (AGRIF) oraz ksiądz Vincent Ribeton, przełożony Bractwa Św. Piotra we Francji.

Czytaj więcej...
 

Page 9 of 31

<< Start < poprz. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR