Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 10 listopad 2012 Odsłony: 2021
Drukuj

 

Zmiana reguł unii walutowej
wygasza wcześniejsze zobowiązania naszego państwa w tym zakresie”


Deklaracja na rzecz samodzielności walutowej Polski

Współpraca europejska i sama Unia Europejska znalazły się dziś na historycznym zakręcie. Wprowadzenie jednej waluty w krajach niestanowiących wspólnie optymalnego obszaru walutowego wywołało kryzys gospodarczy, który stał się problemem dla całej Europy. Zwolennicy jednej waluty chcą wykorzystać tę sytuację do zmniejszenia kompetencji państw narodowych – mimo, że unia walutowa okazała się barierą rozwoju gospodarczego. Taki kurs polityczny prowadzi na manowce współpracy europejskiej – skuteczną drogą dla Europy jest bowiem solidarność i różnorodność, a nie centralizacja.

Załączniki:
Pobierz plik (Deklaracja_na_rzecz_samodzielności_walutowej_Polski.pdf)Deklaracja na rzecz samodzielności walutowej Polski[Zmiana reguł unii walutowej wygasza wcześniejsze zobowiązania naszego państwa w tym zakresie”]83 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 08 listopad 2012 Odsłony: 2232
Drukuj

 

Rząd Donalda Tuska skierował do Sejmu projekt ustawy upoważniającej prezydenta Rzeczpospolitej do ratyfikacji paktu fiskalnego. Według uchwały komisji sejmowych ratyfikacja ma być przeprowadzona zwykłą większością, a nie wedle procedury artykułu 90 wymagającej kwalifikowanej większości 2/3. Pierwsze czytanie i debata nad tym projektem ma mieć miejsce 9 listopada, w przededniu Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 29 listopad 2011 Odsłony: 2027
Drukuj

Jak nie trudno zauważyć właśnie trwa kampania przekonywania ludzi, że w imię dobra społeczeństwa państwo powinno mieć prawo zabijać obywateli, i że nawet jeśli „przypadkiem” niesprawiedliwie zabije się niewinnych, bezbronnych ludzi, to i tak wszystko dziać się będzie w imię poczucia sprawiedliwości ogółu niewinnych, bezbronnych ludzi...

Dlaczego jestem i będę przeciwny karze śmierci?

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 17 październik 2012 Odsłony: 2124
Drukuj

 

To co najbardziej uderza we współczesnej polskiej rzeczywistości, to słabość i niewydolność polskiego państwa. W ponad dwadzieścia lat po upadku komunizmu i odzyskaniu niepodległości, nasze państwo nie jest w stanie wypełniać swoich podstawowych powinności.
 
I nie jest to konstatacja z rzędu tych, którzy ukształtowani przez omnipotencję komunistycznego państwa mają roszczenia o wszystko w stosunku do polskiego państwa. Państwo powinno być przede wszystkim domem zapewniającym jego właścicielowi godne i bezpieczne miejsce egzystencji i rozwoju. Ale stan państwa nie jest bytem niezależnym od stanu narodu, jego możliwości i uwarunkowań. Bogate narody istniejące w korzystniejszych warunkach geopolitycznych, na ogół mają państwa bogatsze i zdolne do hojniejszego wspierania rozwoju własnych narodów.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 23 październik 2011 Odsłony: 2258
Drukuj

- Każdy, kto mimo przekonań zrezygnuje z poparcia Prawicy Rzeczypospolitej w tych wyborach – odda głos za likwidacją samodzielnej prawicy chrześcijańsko-konserwatywnej w Polsce - mówi portalowi Fronda.pl Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.


- PO i PiS straszą na zmianę społeczeństwo Palikotem – a powinni wspólnie zagwarantować nam, że Palikot do władzy nie dojdzie. Dlatego zaapelowałem dziś do PiS, PO i PSL o przyjęcie jeszcze przed wyborami zasady większości republikańskiej, a więc akceptację wyniku wyborów i wybór kandydata na premiera w gronie posłów tych trzech (i innych nielewicowych partii). Taki pakt republikański to świetny sposób, by wymusić na premierze Tusku rezygnację z koalicji z Palikotem – albo ujawnienie intencji takiej koalicji. Jest jeszcze czas, by gotowość jego zawarcia potwierdzić. A po wyborze premiera i powołaniu rządu bez lewicowych ekstremistów – każda partia może pozostać w opozycji. Jednak rząd powinien być wolny od presji ugrupowań skrajnych. Rewolucją nihilizmu nie trzeba straszyć, ale trzeba ją zatrzymać.

Czytaj więcej...
 

Page 6 of 31

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR