Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 02 kwiecień 2013 Odsłony: 4323
Drukuj

 

Chyba zawsze narzekano na upadek autorytetów. Zwłaszcza starsze pokolenie regularnie narzeka na młodzież poszukującą własnych sposobów wyrazu. Pomimo tych narzekań, w każdym społeczeństwie zawsze funkcjonują autorytety, które są wzorcami zachowań społecznych i moralnych. Istnienie tych wzorców jest konieczne do normalnego funkcjonowania każdego społeczeństwa, służą one bowiem przede wszystkim socjalizacji i wychowaniu młodego pokolenia. Ale znaczenie autorytetów społecznych i moralnych daleko wykracza poza zakres socjalizacji młodego pokolenia. Wzorce i modele społeczne kształtują bowiem społeczne ideały będące punktem odniesienia w życiu różnorakich wspólnot, ze wspólnotą narodową na czele. Wzorce osobowe konkretyzują sens istnienia wspólnoty. Ale nie tylko naród potrzebuje wzorców zachowań patriotycznych i bohaterów, którzy uosabiają w szczególnym i najwyższym wymiarze służbę i poświęcenie się dla Ojczyzny. Właściwie każda dziedzina życia ma swoje autorytety i modele zachowań. Dlatego mówimy o autorytetach naukowych, zawodowych, artystycznych, moralnych,duchowych i innych. W autorytetach bowiem widzimy osoby, które w najwyższym stopniu realizują wartości właściwe dla danego rodzaju wspólnoty. Autorytety poprzez swoją postawę stają się punktem odniesienia w swoich wspólnotach, niejako podświadomie wzbudzają chęć ich naśladowania i im dorównania, bowiem pokazują, że wielkie osiągnięcia i czyny, często heroiczne, są w zasięgu możliwości każdego z nas. Jednocześnie wzorce te zawierają także swego rodzaju "ideały negatywne", będące ich zaprzeczeniem i ostrzeżeniem przed ich tolerowaniem.2

 


Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 26 marzec 2013 Odsłony: 3872
Drukuj

 

 Negatywne opinie dotyczą: Uchwały Rady Miasta st. Warszawy w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności Uchwała nr LI/1497/2013 Rady m. st. Warszawy z 7 marca 2013r.)

cats-crop 

22.03.2013 godzina 16.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek

ul. Kondratowicza 20, odbyła się nadzwyczajna sesja na temat

Uchwały śmieciowej Rady Warszawy.

Była to jedna z wielu sesji ,jakie odbywały się w Warszawskich Dzielnicach.

Na sesji Rady Dzielnicy Targówka był pełnomocnik dzielnicowy Prawicy Rzeczypospolitej. Przekazuje jego krótka relacje która w dobitny sposób odzwierciedla to wszystko co się działo również w innych dzielnicach:

Witam

Byłem na sesji. Totalna krytyka Uchwały śmieciowej Rady Warszawy. Arogancja Zarządu Warszawy, wyraża się w tym, że już nawet nie prosi rady dzielnic i ich zarządy o opinie na temat projektów uchwał Rady Warszawy w istotny sposób dotyczących mieszkańców dzielnic. Rady dzielnic mogą tylko uchwalać swoje stanowisko do już podjętych uchwał Rady Warszawy, które nie mogą mieć już jakiegokolwiek znaczenia na podjęte już decyzje. Widać tu jak na dłoni arogancję władz Warszawy zdominowanych przez PO i nie wahających się przed narzucaniem swoich decyzji nawet w sposób niezgodny z ustawa o samorządzie.

Jan Mamaj

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 marzec 2013 Odsłony: 6118
Drukuj

 

24 marca 2013 r w Warszawie odbył się VIII Marsz Świętości Życia. W tym roku pod hasłem „dzieci są super”. Marsz rozpoczął się po stronie praskiej, przy katedrze św. Floriana. Zaraz po mszy świętej. Stamtąd przeszedł pod Kolumnę Zygmunta, gdzie połączył się z marszem archidiecezji warszawskiej, obie grupy ok. godz. 14.00 razem wyruszyć w stronę kościoła św. Krzyża.

Kilkutysięczny pochód, w którym maszerowali rodzice z dziećmi, młodzież, studenci i osoby starsze, prowadzili kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

Marsz dla_ycia_7

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 22 marzec 2013 Odsłony: 3787
Drukuj

 

Władze miasta przygotowały nowy system gospodarki odpadami na terenie Warszawy, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2013r.

neapol mieci_2neapol mieci_1neapol mieci_3
By się przygotować do śmieciowej rewolucji gminy miały ponad dwa lata. W Warszawie władze miasta działania w tej mierze podjęły na przełomie roku inicjując spotkania z mieszkańcami i zainteresowanymi zmianami w systemie gospodarki odpadami przedstawicielami spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Ilość spotkań, frekwencja oraz czas ich organizacji nie pozwalają jednak, by je nazwać konsultacjami i za takie nie mogą być brane mimo takiego stwierdzenia władz.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 18 marzec 2013 Odsłony: 4032
Drukuj

 

Od dłuższego czasu dochodzą do nas informacje na temat pożarów na

terenie Pragi Północ i sygnałach o możliwych podpaleniach oraz

wzroście innych zagrożeń. Mając na uwadze kolejny już pożar kamienicy

na Pradze Północ, ostatni pożar kamienicy przy ul. Brzeskiej 5,

zwracamy się pisemnie do Komendanta PSP w Warszawie i Komendanta Warszawskiej Policji o podanie kilku informacji, oraz odpowiedzi na zadane w pismach pytania.

Zaniepokojeni mieszkańcy zwracają uwagę o dziwnej zbieżności w lokalizacji

pożarów i wyrażają obawę na temat wyposażenia straży oraz liczby jednostek na terenie dzielnicy.

Magazyny Wrblewskiego1

 

Zapraszam również na:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

Załączniki:
Pobierz plik (Do policji.pdf)Do policji.pdf[ ]162 Kb
Pobierz plik (Do straży.pdf)Do straży.pdf[ ]161 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 15 marzec 2013 Odsłony: 3800
Drukuj

 

Debata na temat ustanowienia Centrum przeciwko Wypędzeniom w istotny sposób zmienił nie tylko niemiecki ogląd historii, ale także rzucił nowe światło na postrzeganie przez Niemców własnego miejsca we wspólnocie międzynarodowej oraz wyznacza nowe horyzonty polityki Berlina

.imagesimages 2images 3

 

Nie tylko w niemieckiej publicystyce, ale także w polityce rządu powraca kwestia niemieckiej "krzywdy". W związku z ustanowieniem "widocznego znaku" upamiętniającego "wypędzenie" Niemców oficjalnie uznano, iż wiek XX był wiekiem wypędzeń. Nie wiekiem totalitaryzmów, ludobójstwa, zbrodniczych wojen rozpętanych przez Niemców, ale stuleciem wypędzeń. Ten historyczny fałsz staje się doktryną historyczną państwa niemieckiego. Staje się czymś więcej niż tylko widzeniem przeszłości. Staje się niemiecką doktryną polityki edukacyjnej, kulturowej i przede wszystkim zagranicznej. Niemieckie media rozpisują się o niemieckich "krzywdach", jakie stały się udziałem "wypędzonych". Opinia publiczna jest epatowana audycjami ukazującymi ucieczkę Niemców ze wschodu wraz z przerażającymi scenami "pozbawiania ojczyzny". Powstają programy o zatapianiu statków z cywilnymi uciekinierami, pokazuje się alianckie bombardowania niemieckich miast wraz z dramatem ludności ginącej pod gruzami miast.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 06 marzec 2013 Odsłony: 3692
Drukuj

 

logo Warszawa, dnia 7 marca 2013r.

STANOWISKO PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ OKRĘG WARSZAWA

w sprawie nowej polityki śmieciowej miasta i opłat z tym związanych.

Prawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia zaproponowaną przez władze miasta nową politykę śmieciową i wysokość opłat.spalarnia 2

Należy uznać, iż nałożony na gminy ustawowy obowiązek, by to one zajęły się gospodarką śmieciową poprzez ustanowienie jednolitej opłaty i narzucenie dotychczasowym zarządcom i właścicielom nieruchomości firmy, która to odbierze z nieruchomości śmieci, sprowadzi się do przerzucenia wszelkich kosztów na mieszkańców poprzez wygórowane stawki za odbiór odpadów. W konsekwencji wiele firm działających na rynku usług komunalnych, polskich rodzimych firm, zmuszonych będzie do likwidacji swej działalności lub wejście w współprace z silniejszymi zagranicznymi firmami, a są to bogate zagraniczne koncerny zainteresowane przejęciem polskich firm, co wcześniej czy później skończy się to dyktatem cen przez te koncerny.

 

Czytaj więcej...
 

Page 14 of 22

<< Start < poprz. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR