W załączniku projekt "Równościowe przedszkole" promujące kulturę Gender.
W dalszej części lista przedszkoli i punktów przedszkolnych z woj. Mazowieckiego, Łódzkiego, Dolnośląskiego, Śląskiego i Warmińsko mazurskiego prowadzonego przez Fundację edukacji przedszkolnej szerzącej kulturę Gender.
Chcemy szkoły, w której nauczyciel ma prawo uczyć i wychowywać. Nie – dla ideologii gender w polskich szkołach! Nie – dla dezorganizacji
Sześć lat rządów Platformy Obywatelskiej to czas rosnącej nieodpowiedzialności władzy wobec problemów wychowania młodych Polaków. Od dewastacji nauczania historii władza przeszła do podważania zasad wychowawczych jako takich. Miarą tego jest przyjęcie bez protestu zaleceń WHO, zakładających totalną seksualizację wychowania dzieci. Szczególną odpowiedzialność za tę politykę ponoszą minister edukacji narodowej, pani Krystyna Szumilas, minister równouprawnienia, pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, i sam premier Donald Tusk.
Przypominamy, że zalecenia WHO zakładają, iż dzieci od przedszkola należy zachęcać do masturbacji, w wieku lat dwunastu powinny już nawiązywać kontakty w celu „uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu”, umiejąc „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne”, tak, by mając lat piętnaście dziewczęta i chłopcy, mając już dawno inicjację seksualną za sobą, krytycznie oceniały „normy kulturowe w odniesieniu do ludzkiego ciała” oraz „normy religijne w odniesieniu do ciąży”. Krótko mówiąc, żeby odrzucały etykę chrześcijańską, wstyd i odpowiedzialność za poczęcie dziecka.
Ta sama władza – już z własnej inicjatywy – kieruje do nauczycieli podręcznik „Lekcja równości”, przygotowany przez środowiska homoseksualne. Zaleca się w nim zapraszanie na lekcje szkolne aktywistów homoseksualnych i „biseksualnych”, aby budzić zainteresowanie dzieci ich stylem życia i ćwiczyć je w „tolerancji”.
Wzywamy władze do wycofania się z tej antywychowawczej polityki. Szczególnie do odwołania tzw. programu działań na rzecz równego traktowania, którego istotą jest odrzucenie definicji rodziny złożonej z ojca i matki, co stanowi już nie tylko negację cywilizacji chrześcijańskiej, ale po prostu samych podstaw życia społecznego.
Tę politykę, opartą na pogardzie dla etyki życia rodzinnego, poprzedzała od lat bezczynność wobec realnie postępującego kryzysu rodziny i kryzysu demograficznego. Dziś pod pretekstem jego skutków zamyka się wiejskie szkoły, a pracę – czasem z dnia na dzień – traci siedem tysięcy nauczycieli. Władza stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia, a potem zrzuca na nie odpowiedzialność. W ten sposób za niszczeniem podstaw edukacji idzie niszczenie jej organizacyjnych struktur.
W tej sytuacji konieczna jest mobilizacja społecznej odpowiedzialności środowisk rodzicielskich i nauczycielskich oraz wszystkich, którym zależy na przekazaniu naszym dzieciom i młodzieży wartości naszej kultury. Prawica Rzeczypospolitej będzie informować społeczeństwo o wszelkich działaniach władz podważających zasady wychowania w polskich szkołach i mobilizować opinię publiczną do działań na rzecz edukacji narodowej wiernej zasadom naszej kultury.
(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy
Żołnierze I Brygady Podlaskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Od lewej N.N. "Śmiały", por. Henryk Jastrzębski "Zbych", por. Tadeusz Narkiewicz "Ciemny", sierż. Bolesław Olsiński "Pająk", "Szczerba" i ppor. Jan Skowroński "Cygan" (w wyniku jego zdrady osaczono i zabito por. T. Narkiewicza "Ciemnego").
22 września 1943 roku we wsi Dąbrówki ppor. Władysław Kołaciński ps. „Żbik”[1] objął dowództwo nad 32 osobowym oddziałem partyzanckim.[2] Początki działalności Oddziału „Żbika” były dość trudne. Brakowało uzbrojenia i zaopatrzenia. Pierwszą akcję przeprowadzono w kolonii Marianów, gdzie rozbrojono kilkunastu Niemców. Prowiant zdobywano w czasie akcji na niemieckie kolonie i majątki zarekwirowane przez Niemców. Dużą pomoc okazywała również ludność wiejska, bez której wszelkie działania w terenie byłby znacznie utrudnione a nawet czasami nie możliwe. Chłopi znali okolice, dostarczali żywność i informacje. Do ciekawszych akcji w 1943 roku, oddziału „Żbika”, można zaliczyć m. in.:
- w październiku 1943 roku, walkę z oddziałem niemieckim w pobliżu wsi Kajetanów. Niemcy ponieśli straty w zabitych i rannych. Po stronie partyzantów również było kilku rannych,[3]
- akcję na majątek Maluszyn,[4]
- likwidacja konfidentów Jana Budzynowskiego i małżeństwa Sobczyków, [5]