Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 marzec 2012 Odsłony: 4065
Drukuj

 

Został wydany numer piąty Myśli Praskiej, opisane są tam akcje w jakich biorą udział sympatycy i członkowie Prawicy Rzeczypospolitej na Pradze Północ. Dodatkowo chcemy zorganizować spotkanie z mieszkańcami Pragi promujące akcje „Nie dla Czterech Śpiących”, połączone z pokazem filmów dokumentalnych dotyczących Pragi, autorstwa Pana Huberta Kossowskiego.

W kolejnym numerze opiszemy pozostałe interwencje, takie jak interwencja w sprawie ronda Starzyńskiego, którą pilotujemy i która już przynosi efekty. 

Pod artykułem znajduje się link do gazetki. 

 

Załączniki:
Pobierz plik (M y ś l  P r a s k a nr 5 druk.pdf)M y ś l P r a s k a nr 5 druk.pdf[ ]398 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 2818
Drukuj

 

20 grudnia odbyło się seminarium Polska Europa Przyszłość zorganizowane przez Pawła Kowala i Forum Europa-Przyszłość-Energia.
W seminariom wzięli udział: Krzysztof Bosak, Wiesław Chrzanowski, Marek Cichocki, Marek Ciuraszkiewicz, Wiesław Domagalski, Ludwik Dorn, Marek Jurek, Robert Kuraszkiewicz, Jacek Kurski, Andrzej Łupina, Marek Migalski, Janusz Mojzesowicz, Marian Piłka, Paweł Poncyljusz oraz Marek Zagórski.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 2428
Drukuj

 

Kilkaset osób uczestniczyło pikietach Solidarność z Narodem Węgierskim i premierem Viktorem Orbánem w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Gdańsku.

Podczas warszawskiej pikiety przemawiali m.in. dr. Krzysztof Kawęcki oraz wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka, wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Koliber Seweryn Szwarocki oraz wiceprezes UPR Piotr Soporowski.

Po przemówieniach delegacja wręczyła ambasadorowi Republiki Węgierskiej List do przyjaciół Węgrów podpisany przez 10 sygnatariuszy (list w załączniku). Uczestnicy warszawskiej pikiety również składali podpisy pod Listem (zebrano 261 podpisów pod warszawską ambasadą). Kolejne podpisy będą zbierane drogą internetową na stronie www.polskawegry.pl.

Organizacje uczestniczące w pikiecie wyraziły pełną Solidarność w Narodem Węgierskim w ich działaniach które podejmują i zadeklarowały kolejne akty solidarności (15marca i 23marca).

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 23 grudzień 2011 Odsłony: 3121
Drukuj

 

W dniu 21 grudnia br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie odbyło się trzecie z kolei posiedzenie sądowe w sprawie z oskarżenia prywatnego Piotra Strzembosza przeciwko  Piotrowi L., który jest oskarżony o to, że w dniu 06 sierpnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu przy tzw. Krzyżu Smoleńskim naruszył nietykalność Piotra Strzembosza, ówczesnego Pełnomocnika Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie, poprzez uderzenie go pięścią w twarz.

Na wniosek pełnomocnika Piotra Strzembosza mec. Piotra Witaszka, Sąd przesłuchał świadków zdarzenia, w tym żonę oskarżonego Piotra L.

W toku posiedzenia sądowego oskarżony Piotr L. wyjaśnił, że widzi skarżącego Piotra Strzembosza po raz pierwszy, natomiast żona Piotra L. zeznała, że dobrze zapamiętała oskarżyciela prywatnego, który byt obecny w trackie zdarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Pomimo wskazanej rozbieżności Piotr L. i jego żona zgodnie stwierdzili, że oskarżony nikogo nie uderzył, a nawet sam czuł się zagrożony (!) ze strony osób, które filmował telefonem komórkowym naruszając tym samym ich prawo do ochrony wizerunku.

Na zadane pytanie o powód oskarżania Piotra L., który nie spowodował widocznego uszczerbku na zdrowiu, Piotr Strzembosz zeznał, że brak obrażeń to wynik szczęśliwego przypadku, a głównym motywem ścigania oskarżonego jest przedstawienie świadectwa prawdzie. Rozwijając tę kwestię Piotr Strzembosz zauważył, że w ubiegłym roku w radiowej audycji rzecznik rządu Paweł Graś (PO) kategorycznie twierdził, że nie było żadnych wniosków na policję ani do prokuratury przeciwko osobom agresywnie zachowującym się pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu. Tymczasem przypadek Piotra Strzembosza przeczy ewidentnie zapewnieniom rzecznika rządu.

Posiedzenie sądowe w przedmiotowej sprawie zostało odroczone do 10 lutego 2012 r., kiedy to Sąd zamierza przesłuchać kolejnych świadków zdarzenia, m.in. policjantów patrolu pieszego, którzy na prośbę świadków zdarzenia legitymowali Piotra L. i jego żonę.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 grudzień 2011 Odsłony: 2849
Drukuj

W dniu 29.11.2011r. złożyliśmy w wydziale architektury uwagi mieszkańców Pragi do planu zagospodarowania terenu Portu Praskiego. Z argumentami prażan można się zapoznać pobierając pismo załączone do tego artykułu.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 02 grudzień 2011 Odsłony: 3600
Drukuj

Port Praski 387Zapraszamy do obejżenia galerii obrazującej piękno przyrody w Porcie Praskim, które otrzymaliśmy od Pani Magdy - współorganizatroki protesu mieszkańsów oraz zapoznania się z planem zabudowy (dołączony w załączniku do artykułu).

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 29 listopad 2011 Odsłony: 3132
Drukuj

Jak nie trudno zauważyć właśnie trwa kampania przekonywania ludzi, że w imię dobra społeczeństwa państwo powinno mieć prawo zabijać obywateli, i że nawet jeśli „przypadkiem” niesprawiedliwie zabije się niewinnych, bezbronnych ludzi, to i tak wszystko dziać się będzie w imię poczucia sprawiedliwości ogółu niewinnych, bezbronnych ludzi...

Dlaczego jestem i będę przeciwny karze śmierci?

Czytaj więcej...
 

Page 20 of 22

<< Start < poprz. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR