Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Bez kategorii
Opublikowano: 19 maj 2015 Odsłony: 3031
Drukuj

 

W dniu 18 majabr. radni Prawicy Rzeczypospolitej w Sejmiku Mazowieckim Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki i Piotr Strzembosz złożyli na ręce Przewodniczącego Sejmiku Ludwika Rakowskiego projekt uchwały programu wsparcia leczenia bezpłodności metodą naprotechnologii.

Projekt uchwały podpisali radni Prawicy Rzeczypospolitej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Bez kategorii
Opublikowano: 13 maj 2015 Odsłony: 2716
Drukuj

Odsłonięcie tabliczki POLSKIM ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM W HOŁDZIE MIESZKAŃCY PRAGI na budynku przy ulicy Cyryla i Metodego.

 
Kategoria: W mediach
Opublikowano: 08 luty 2014 Odsłony: 2145
Drukuj

 

 

Zachód musi zareagować na nową agresję na Gruzję (oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej - Inwazja Olimpijska)


Wobec zajęcia części terytorium gruzińskiego przez wojska rosyjskie Prawica Rzeczypospolitej wzywa rząd RP do złożenia wniosku o zawieszenie członkostwa Rosji w Radzie Europy, a w wypadku przedłużenia się nielegalnych działań – o wykluczenie Rosji z tej organizacji.
Przypominamy również, że przed sześcioma laty, po najeździe rosyjskim na Gruzję, Prawica Rzeczypospolitej zwróciła się do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o złożenie na forum MKOl wniosku o przeniesienie zapowiedzianych na 2014 rok zimowych igrzysk olimpijskich do innego kraju ( http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,274 ).
Przywołujemy dziś tamto stanowisko, bo właśnie odbywające się w Soczi (a więc ledwie 30 km od okupowanego terytorium gruzińskiego) igrzyska olimpijskie stały się dla Rosji pretekstem do ponownej agresji na sąsiednie państwo.

(-) Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Lech Łuczyński, sekretarz Generalny Prawicy
Warszawa, 7 lutego RP 2014

gruzja-375842

 

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Bez kategorii
Opublikowano: 09 maj 2015 Odsłony: 2999
Drukuj

Prawica Rzeczypospolitej oraz sygnatariusze "Apelu o Pamięć i Potępienie Komunizmu w 70-tą rocznicę zakończenia II wojny światowej" złożyli wiązankę kwiatów na symbolicznym grobie Premiera Jana Stanisława Jankowskiego na Powązkach.Wojskowych

Czytaj więcej...
 
Kategoria: W mediach
Opublikowano: 18 maj 2013 Odsłony: 2711
Drukuj

 

- Nie jestem pewien, czy premier rządu i szef partii, Donald Tusk, naprawdę chce przeforsowania ustawy dotyczącej związków partnerskich. Z jednej strony Platforma obawia się utraty liberalnych zwolenników, ale z drugiej strony nigdy nie obejdzie z lewej flanki Ruchu Palikota czy SLD - komentuje Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej w wywiadzie dla Prawy.pl.

piotr strzembosz

Grzegorz Lepianka: Końcem czerwca w Katowicach odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie Jarosław Kaczyński zapowiada rozszerzenie „obozu patriotycznego”, zaplecze polityczne PiS ma zostać powiększone o nowe środowiska. Prawica Rzeczypospolitej będzie jednym z tych środowisk?

 

http://prawy.pl/portal_aktual/z-kraju/3060-tuskowi-taki-polityk-jak-gowin-moze-byc-potrzebny


Piotr Strzembosz: Prawica Rzeczypospolitej już ponad rok temu zawarła pisemne porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością, na mocy którego nasi kandydaci będą startować z list PiS do Sejmu, Parlamentu Europejskiego oraz samorządu na szczeblu sejmików i miast wojewódzkich. Jest to daleko idąca współpraca dająca obu stronom wymierne korzyści. Jest to czytelny sygnał, że prawica może być zjednoczona, a jednocześnie może mieć różne szyldy partyjne. Że można iść w jednym kierunku, ale oddzielnie, bowiem zarówno pod względem programowym, jak i stylu uprawiania polityki, nasze partie różnią się i odwołują do nieco innego wyborcy. I to jest realne „rozszerzenie” i odwołanie się do większej rzeszy wyborców.
Czytaj więcej...
 

Page 1 of 31

<< Start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR