Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 23 lipiec 2012 Odsłony: 3827
Drukuj

Pikieta Plakat 14 kopia 

Pikieta 14 września w Warszawie. Pod hasłem: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny.

 

Miejsce:

Warszawa Skwer księdza Jana Twardowskiego, na tyłach pomnika marszałka Piłsudskiego, skrzyżowanie Krakowskie Przedmieście i ul. Gen. Michała Tokarzewskiego - Karaszewicza. 

Pikieta 14 wrzenia 3

Załączniki:
Pobierz plik (1 plakat 14 września.pdf)1 plakat 14 września.pdf[ ]856 Kb
Pobierz plik (Pikieta 14 września 3.jpg)Pikieta 14 września 3.jpg[ ]99 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 19 kwiecień 2012 Odsłony: 3160
Drukuj

 

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie potwierdził fakt agresji fizycznej jakiej ofiarą padł, w sierpniu 2010 r. występując w obronie osób stojących pod krzyżem smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu, pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie Piotr Strzembosz.

Przypominamy, że faktom tego rodzaju agresji zaprzeczał rzecznik obecnego rządu minister Paweł Graś oraz minister Julia Pitera.

Dzisiejszy nieprawomocny wyrok wydany w rocznicę pogrzebu Lecha Kaczyńskiego, dedykujemy w formie apelu o odpowiedzialność Pani Prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz oraz Prezydentowi Krakowa Panu Jackowi Majchrowskiemu, który – niestety - w dniu dzisiejszym nie przeciwstawił się skandalicznym wystąpieniom naruszającym powagę żałobnych uroczystości ku czci Prezydenta Rzeczypospolitej.(-) Tomasz Miller
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 2593
Drukuj

 

Kilkaset osób uczestniczyło pikietach Solidarność z Narodem Węgierskim i premierem Viktorem Orbánem w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Gdańsku.

Podczas warszawskiej pikiety przemawiali m.in. dr. Krzysztof Kawęcki oraz wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka, wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Koliber Seweryn Szwarocki oraz wiceprezes UPR Piotr Soporowski.

Po przemówieniach delegacja wręczyła ambasadorowi Republiki Węgierskiej List do przyjaciół Węgrów podpisany przez 10 sygnatariuszy (list w załączniku). Uczestnicy warszawskiej pikiety również składali podpisy pod Listem (zebrano 261 podpisów pod warszawską ambasadą). Kolejne podpisy będą zbierane drogą internetową na stronie www.polskawegry.pl.

Organizacje uczestniczące w pikiecie wyraziły pełną Solidarność w Narodem Węgierskim w ich działaniach które podejmują i zadeklarowały kolejne akty solidarności (15marca i 23marca).

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 3009
Drukuj

 

20 grudnia odbyło się seminarium Polska Europa Przyszłość zorganizowane przez Pawła Kowala i Forum Europa-Przyszłość-Energia.
W seminariom wzięli udział: Krzysztof Bosak, Wiesław Chrzanowski, Marek Cichocki, Marek Ciuraszkiewicz, Wiesław Domagalski, Ludwik Dorn, Marek Jurek, Robert Kuraszkiewicz, Jacek Kurski, Andrzej Łupina, Marek Migalski, Janusz Mojzesowicz, Marian Piłka, Paweł Poncyljusz oraz Marek Zagórski.

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 23 grudzień 2011 Odsłony: 3327
Drukuj

 

W dniu 21 grudnia br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie odbyło się trzecie z kolei posiedzenie sądowe w sprawie z oskarżenia prywatnego Piotra Strzembosza przeciwko  Piotrowi L., który jest oskarżony o to, że w dniu 06 sierpnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu przy tzw. Krzyżu Smoleńskim naruszył nietykalność Piotra Strzembosza, ówczesnego Pełnomocnika Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie, poprzez uderzenie go pięścią w twarz.

Na wniosek pełnomocnika Piotra Strzembosza mec. Piotra Witaszka, Sąd przesłuchał świadków zdarzenia, w tym żonę oskarżonego Piotra L.

W toku posiedzenia sądowego oskarżony Piotr L. wyjaśnił, że widzi skarżącego Piotra Strzembosza po raz pierwszy, natomiast żona Piotra L. zeznała, że dobrze zapamiętała oskarżyciela prywatnego, który byt obecny w trackie zdarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Pomimo wskazanej rozbieżności Piotr L. i jego żona zgodnie stwierdzili, że oskarżony nikogo nie uderzył, a nawet sam czuł się zagrożony (!) ze strony osób, które filmował telefonem komórkowym naruszając tym samym ich prawo do ochrony wizerunku.

Na zadane pytanie o powód oskarżania Piotra L., który nie spowodował widocznego uszczerbku na zdrowiu, Piotr Strzembosz zeznał, że brak obrażeń to wynik szczęśliwego przypadku, a głównym motywem ścigania oskarżonego jest przedstawienie świadectwa prawdzie. Rozwijając tę kwestię Piotr Strzembosz zauważył, że w ubiegłym roku w radiowej audycji rzecznik rządu Paweł Graś (PO) kategorycznie twierdził, że nie było żadnych wniosków na policję ani do prokuratury przeciwko osobom agresywnie zachowującym się pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu. Tymczasem przypadek Piotra Strzembosza przeczy ewidentnie zapewnieniom rzecznika rządu.

Posiedzenie sądowe w przedmiotowej sprawie zostało odroczone do 10 lutego 2012 r., kiedy to Sąd zamierza przesłuchać kolejnych świadków zdarzenia, m.in. policjantów patrolu pieszego, którzy na prośbę świadków zdarzenia legitymowali Piotra L. i jego żonę.

 

Page 14 of 40

<< Start < poprz. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR