Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 19 maj 2013 Odsłony: 6389
Drukuj

 

 19.05.13 1

Warszawa Plac Zamkowy 19 maj 2013. Godzina 12.00. 

 

Polska stanęła przed prostym wyborem między odpowiedzialnością w życiu narodowym oraz wolnością opinii publicznej a polityką obecnego rządu, czyli tłumieniem krytyki i porzuceniem praw Rzeczypospolitej na forum międzynarodowym – przyszedł czas na wielkie przebudzenie odpowiedzialności za przyszłość Polski.

Jeżeli Polska ma mówić, to musimy mieć wolne media i takie, w których na pierwszym miejscu jest Bóg. Podstawą życia społecznego nie są ambicje polityków, ani wygoda tych ludzi, którym się powodzi. Podstawą jest każda rodzina. Walczymy w obronie Telewizji Trwam, dlatego, że chcemy mieć media, które nie milczą o tym, że w polskich aptekach zaleca się sprzedaż środków poronnych. Chcemy uczciwej debaty o pakcie fiskalnym, chcemy zachować suwerenność w sprawach naszego budżetu. By za 10 lat nikt nam nie mówił, że mamy zaniechać polityki prorodzinnej, bo takie są zalecenia polityki finansowej Unii Europejskiej. Jeśli chcemy w tym przełomowym dla naszej ojczyzny momencie decydować o naszych sprawach, musimy mieć wolne media. Chcemy usłyszeć głos naszych przekonań. Pamiętam jak kilkanaście lat temu przez decyzje wstrzymujące przydziały częstotliwościowe, utrudniające dostęp do odbiorców praktycznie doprowadzono do upadku Telewizję Niepokalanów. W 1996 likwidowano konserwatywne programy patriotyczne i prawicowe. Nie chcemy aby coś podobnego nastąpiło dzisiaj.

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 09 maj 2013 Odsłony: 5581
Drukuj

 


09.05.13 12_1

 

Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej z dnia 9 maja RP 2013

9 maja RP 1945, gdy Stalin ogłaszał swoje zwycięstwo – przywódcy Rzeczypospolitej i dowódcy Wojska Polskiego siedzieli w więzieniach moskiewskich.

Dziś (w czwartek, 9 maja) na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej, jak co roku, złożyli kwiaty na grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego - wicepremiera Rządu Polskiego i Delegata Rządu RP na Kraj w latach 1943-45.

Jan Stanisław Jankowski podczas okupacji niemieckiej stał, jako wicepremier rządu Rzeczypospolitej, na czele Krajowej Rady Ministrów, w czasie Powstania Warszawskiego był najwyższym przedstawicielem władz cywilnych w walczącej stolicy. Aresztowany w 1945 roku przez Armię Czerwoną wraz z innymi przywódcami Polskiego Państwa Podziemnego przez NKWD, a następnie wywiezionego do Moskwy, gdzie był więziony na Łubiance. W tzw. „procesie szesnastu” został on bezprawnie skazany na 8 lat więzienia i w przededniu zakończenia odbywania kary zmarł zamęczony w sowieckim obozie koncentracyjnym.

Podczas gdy Europa świętowała zakończenie II wojny światowej, w tamtych dniach w Polsce wciąż trwały działania wojenne oraz miały miejsce masowe aresztowania i skrytobójcze mordy na obywatelach polskich.

W dniu 9 maja Prawica Rzeczypospolitej przypomina, że gdy w Moskwie Stalin organizował paradę zwycięstwa po zakończeniu wojny, którą wspólnie z Niemcami wywołał – przywódcy Rzeczypospolitej siedzieli w sowieckich więzieniach, pozbawieni wolności po pięciu latach walki z okupantami o wolność Polski i narodów Europy.

Pamiętamy i będziemy pamiętać. A do tych, którzy każą nam zapomnieć w imię porozumienia z Rosją, apelujemy również o pamięć o czystej ofierze narodu rosyjskiego: o zamęczonych za wiarę chrześcijanach, o żołnierzach, którzy zginęli w walce z komunizmem, o jeńcach, którzy wracając do domu z niemieckich obozów koncentracyjnych – szli prosto do sowieckich łagrów.

 

Wieczny odpoczynek racz im wszystkim dać Panie!

(-) Marian Piłka

Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński

Sekretarz Generalny Prawicy

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 10 kwiecień 2013 Odsłony: 5213
Drukuj

 

10.04.2013 3

 

Trzecia rocznica katastrofy rządowego samolotu, na pokładzie którego zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z 95 osobami. Byli elitą Rzeczypospolitej.

Zginęli w drodze do Katynia gdzie mieli oddać hołd elicie II Rzeczypospolitej zamordowanej przez sowietów, którą z trudem odbudowujemy do dnia dzisiejszego.

Na prawdę o zbrodni katyńskiej czekaliśmy dziesięciolecia. Na wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej tak długo czekać nie możemy!

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 18 kwiecień 2013 Odsłony: 3870
Drukuj

pismo prawicy_2

 

Prawica Rzeczypospolitej Okrę Warszawski w związku z otrzymanymi sygnałami od zaiepokojonych mieszkańców przebiegiem prac modernizacyjnych w Willi Narutowicza zwróciła się z wnioskiem do Stołecznego Konserwatora Zabytków o wyjaśnienie niepokojących sygnałów jakie otrzymaliśmy dot. planów remontowych inwestora w/w nieruchomości.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 26 marzec 2013 Odsłony: 3928
Drukuj

 

 Negatywne opinie dotyczą: Uchwały Rady Miasta st. Warszawy w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności Uchwała nr LI/1497/2013 Rady m. st. Warszawy z 7 marca 2013r.)

cats-crop 

22.03.2013 godzina 16.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek

ul. Kondratowicza 20, odbyła się nadzwyczajna sesja na temat

Uchwały śmieciowej Rady Warszawy.

Była to jedna z wielu sesji ,jakie odbywały się w Warszawskich Dzielnicach.

Na sesji Rady Dzielnicy Targówka był pełnomocnik dzielnicowy Prawicy Rzeczypospolitej. Przekazuje jego krótka relacje która w dobitny sposób odzwierciedla to wszystko co się działo również w innych dzielnicach:

Witam

Byłem na sesji. Totalna krytyka Uchwały śmieciowej Rady Warszawy. Arogancja Zarządu Warszawy, wyraża się w tym, że już nawet nie prosi rady dzielnic i ich zarządy o opinie na temat projektów uchwał Rady Warszawy w istotny sposób dotyczących mieszkańców dzielnic. Rady dzielnic mogą tylko uchwalać swoje stanowisko do już podjętych uchwał Rady Warszawy, które nie mogą mieć już jakiegokolwiek znaczenia na podjęte już decyzje. Widać tu jak na dłoni arogancję władz Warszawy zdominowanych przez PO i nie wahających się przed narzucaniem swoich decyzji nawet w sposób niezgodny z ustawa o samorządzie.

Jan Mamaj

Czytaj więcej...
 

Page 8 of 40

<< Start < poprz. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR