Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 07 grudzień 2011 Odsłony: 2992
Drukuj

Przedstawiamy Państwu odpowiedź, którą otrzymaliśmy z ZDM.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 04 grudzień 2011 Odsłony: 2822
Drukuj

 

Zbieramy podpisy pod Petycją do Prezydent Warszawy z prośbą o zmianę projektu planu zagospodarowania przestrzennego Portu Praskiego, aby był on zgodny z prawem, gdyż obecnie łamie wiele aktów prawnych krajowych oraz międzynarodowych, a także aby był dobry dla mieszkańców. Swoje konkretne Uwagi złożyliśmy w ilości ok. 700 egzemplarzy w określonym terminie do Urzędu Miasta.
 

Petycja jest wyłożona w lokalu "Zając w kapuście" przy ulicy Marcinkowskiego na przeciwko stacji benzynowej. Podpisywać się mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy (nie tylko Pragi).

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 02 grudzień 2011 Odsłony: 3794
Drukuj

Port Praski 387Zapraszamy do obejżenia galerii obrazującej piękno przyrody w Porcie Praskim, które otrzymaliśmy od Pani Magdy - współorganizatroki protesu mieszkańsów oraz zapoznania się z planem zabudowy (dołączony w załączniku do artykułu).

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 02 grudzień 2011 Odsłony: 2960
Drukuj

We wczorajszym artykule przedstawiliśmy Państwu zdjęcia Portu Praskiego zapraszamy, także do zapoznania się z opinią i uwagami organizatorów:

 

"Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w listopadzie tego roku. Przedstawiają one południową część Portu, która ma zostać zasypana. Ma tam powstać ulica, parkingi oraz budynki z usługami. Wszystko to zniszczy istniejącą przyrodę, która przecież może być dostępna dla ludzi. Mogą tam powstać ścieżki dydaktyczne, miejsca rekreacji itp. Teren należy do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Niestety ani Prognoza oddziaływania na środowisko ani opinie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) nie przedstawiły inwentaryzacji tego terenu, tak więc popełniły rażący błąd, ponieważ należało opisać wody powierzchniowe, które tam występują, ich ilość, jakość, zwierzęta, które są pod ochroną oraz całe siedliska też będące pod ochroną. Jednym z gatunków, który tam żyje jest Bóbr Europejski - zwierzę pod ochroną. Takich gatunków jest tam bardzo dużo.Poza tym cały teren porastają bardzo stare-ok.200 letnie, przepiękne drzewa, które tworzą łęgi topolowo-wierzbowe. Rosną tam gatunki rodzime: olcha czarna, szara, topola,wierzba itd. Wszystko to ma zostać zniszczone, wycięte, a warunki gruntowo-wodne mają być zmienione, co przyczyni się do degradacji istniejących siedlisk, roślin i zwierząt.

Czytając Prognozę oddziaływania na środowisko (którą zresztą pisali architekci) znaleźliśmy mnóstwo uchybień, strasznych błędów. Jest ona pisana w sposób mało fachowy, zezwala na wycinkę i zniszczenie wszystkiego co tam żyje. Natomiast RDOŚ wycinkę nazywa "sukcesywną wymianą gatunków obcych na rodzime".

 

Magda"

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 grudzień 2011 Odsłony: 3037
Drukuj

W dniu 29.11.2011r. złożyliśmy w wydziale architektury uwagi mieszkańców Pragi do planu zagospodarowania terenu Portu Praskiego. Z argumentami prażan można się zapoznać pobierając pismo załączone do tego artykułu.

 

Page 28 of 40

<< Start < poprz. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR