Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 08 marzec 2012 Odsłony: 15769
Drukuj

 

Z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II, przygotowaliśmy wydanie specjalne Myśli Praskiej, poświęcone w całości Wielkiemu Polakowi. Podajemy również informacje na temat obchodów organizowanych przez Myśl Praską na placu Hallera przy Dębie Papieskim. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizowaniu obchodów. Każda pomoc mile widziana. Chętnie udostępnimy czas w tym dniu, tym wszystkim którzy chcieli by przedstawić własny program.

Pod wpisem znajduje się link do wydania specjalnego Myśli Praskiej

Zapraszam również na Facebooka:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

.

 

 

 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 marzec 2012 Odsłony: 4245
Drukuj

 

Został wydany numer piąty Myśli Praskiej, opisane są tam akcje w jakich biorą udział sympatycy i członkowie Prawicy Rzeczypospolitej na Pradze Północ. Dodatkowo chcemy zorganizować spotkanie z mieszkańcami Pragi promujące akcje „Nie dla Czterech Śpiących”, połączone z pokazem filmów dokumentalnych dotyczących Pragi, autorstwa Pana Huberta Kossowskiego.

W kolejnym numerze opiszemy pozostałe interwencje, takie jak interwencja w sprawie ronda Starzyńskiego, którą pilotujemy i która już przynosi efekty. 

Pod artykułem znajduje się link do gazetki. 

 

Załączniki:
Pobierz plik (M y ś l  P r a s k a nr 5 druk.pdf)M y ś l P r a s k a nr 5 druk.pdf[ ]398 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 2593
Drukuj

 

Kilkaset osób uczestniczyło pikietach Solidarność z Narodem Węgierskim i premierem Viktorem Orbánem w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Gdańsku.

Podczas warszawskiej pikiety przemawiali m.in. dr. Krzysztof Kawęcki oraz wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka, wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Koliber Seweryn Szwarocki oraz wiceprezes UPR Piotr Soporowski.

Po przemówieniach delegacja wręczyła ambasadorowi Republiki Węgierskiej List do przyjaciół Węgrów podpisany przez 10 sygnatariuszy (list w załączniku). Uczestnicy warszawskiej pikiety również składali podpisy pod Listem (zebrano 261 podpisów pod warszawską ambasadą). Kolejne podpisy będą zbierane drogą internetową na stronie www.polskawegry.pl.

Organizacje uczestniczące w pikiecie wyraziły pełną Solidarność w Narodem Węgierskim w ich działaniach które podejmują i zadeklarowały kolejne akty solidarności (15marca i 23marca).

Czytaj więcej...
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 29 luty 2012 Odsłony: 3010
Drukuj

 

20 grudnia odbyło się seminarium Polska Europa Przyszłość zorganizowane przez Pawła Kowala i Forum Europa-Przyszłość-Energia.
W seminariom wzięli udział: Krzysztof Bosak, Wiesław Chrzanowski, Marek Cichocki, Marek Ciuraszkiewicz, Wiesław Domagalski, Ludwik Dorn, Marek Jurek, Robert Kuraszkiewicz, Jacek Kurski, Andrzej Łupina, Marek Migalski, Janusz Mojzesowicz, Marian Piłka, Paweł Poncyljusz oraz Marek Zagórski.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 29 grudzień 2011 Odsłony: 3020
Drukuj

db papieskiDąb Papieski. Drzewko które przeszło bardzo wiele, tak samo jak i pomysłodawczyni i realizatorka przedsięwzięcia, Pani Anna Chałasińska. Pomysł posadzenia dębu w celu upamiętnienia Jana Pawła II wpadł do głowy Pani Anny zaraz po śmierci Naszego Ukochanego Papieża. W kilka minut po tej informacji napisała wiersz. W trakcie pisania wpadła na pomysł upamiętnienia naszego wielkiego rodaka, w ten właśnie sposób. Sadząc dąb który miał rosnąć razem z naszą wiarą.

Dzięki starania Pani Anny pomysł został zrealizowany. Dąb został zasadzony na ulicy Darwina przy jednym z bloków. Pod tym drzewem zaczęto organizować spotkania modlitewne, młode pary zostawiały wiązanki ślubne, harcerze pełnili straż. Kiedy wydawało się,że wszystko idzie w dobrym kierunku zaczęły się problemy. Znalazła się grupa mieszkańców którym to zaczęło przeszkadzać. Nie przeszkadzały im krzyki i śpiewy chuliganów, ani różnego typu burdy, im przeszkadzała modlitwa. Zaczęli protestować i o dziwo władze przychyliły się do ich protestu.

Załączniki:
Pobierz plik (Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf)Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf[ ]72 Kb
Czytaj więcej...
 

Page 26 of 40

<< Start < poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR