Jak to Pani prezydent „zapałała miłością” do Pragi Północ. Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 16 sierpień 2013 Odsłony: 3948
Drukuj

 

 16 sierpie_1

Kolejny etap ocieplania wizerunku Pani Prezydent. Dziś 16 sierpnia o godzinie 17.00 odbyła się wizyta Hanny Gronkiewicz Waltz na terenach przylegających do placu Hallera. Zainteresowanie mieszkańców było niewielkie. Może główna przyczyną takiego stanu rzeczy była niewielka akcja informacyjna ze strony Urzędu Miast. Być może urzędnicy działali na zasadzie im mniej ludzi będzie tam przebywać prawdopodobieństwo wpadek będzie mniejsze.

Elementem który bardzo rzucał się w oczy to duża ilość lokalnych działaczy PO.

Mieszkańcy zadawali wiele pytań i zgłaszali swoje uwagi, ale  tylko na temat własnego podwórka. Dopiero zadane przeze mnie pytania, na temat dyskryminowania Pragi Północ przez miasto, wywołało zdenerwowanie Pani Prezydent. Pytania były banalne:

Dlaczego Opieka Społeczna na Pradze Północ, prawie przez pół roku, dostawała tak niewielkie pieniądze, że praktycznie wstrzymało to działalność tej instytucji?

Dlaczego zmieniło się to dopiero po interwencji działaczy lokalnej opozycji?

Dlaczego w dalszym ciągu pieniądze które są przekazywane na Opiekę Społeczna są zdecydowanie niższe niż w pozostałych dzielnicach?

Kolejne pytania dotyczyły również niższego dofinansowania dzielnicy w porównaniu do pieniędzy przekazywanych na inne samorządy. Dotyczy to pieniędzy na biblioteki, przeczkola , szkoły itd.

Pierwsza odpowiedź była dziwna: Pani prezydent odpowiedziała, że nie będzie rozmawiała na temat polityki czy pieniędzy. Przyjechała spotkać się z mieszkańcami.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 sierpień 2013 Odsłony: 4252
Drukuj

 

Fakty i wspomnienia z czasów terroru"- Relacja płk Antoniego Władysława Żurowskiego, komendanta VI Obwodu AK "Praga".
31 lipca 2013r.godz. 18:00

podskarbiska 1

Spotkanie poprowadził Pan Hubert Kossowski, działacz Światowego Związku Żołnierzy AK, dokumentalista, działacz społeczny.

Z uwagi na fakt, że wiedza o Powstaniu Warszawskim, a w szczególności zaś jego przebiegu na Pradze znana jest niedostatecznie zarówno z powodu dziesięcioleci fałszowania historii w czasach PRL-u, a obecnie niestety marginalnie traktowanej w obowiązujących podręcznikach szkolnych , należy ją uzupełnić.

Uzupełnić także dla zachowania pamięci tysięcy tych, którzy wówczas z ryzykiem utraty życia tworzyli w warunkach 5 lat okupacyjnego terroru strukturę Polskiego Państwa Podziemnego. Strukturę tworzącą nie tylko kadry sabotażowe i bojowe lecz organizującą tajne nauczanie, oświatę, kulturę, informację, pomoc medyczną i na miarę możliwości pomoc i opiekę najuboższym.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 12 lipiec 2013 Odsłony: 4365
Drukuj

 1 woy

 

11 lipca 2013 roku w Warszawie na Placu Trzech Krzyży, w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra o godz. 12.00, odbyła się msza święta. Msza została odprawiona w intencji pomordowanych Polaków, których przestępstwem było tylko to, że byli Polakami. Mordów tych dokonali ukraińscy nacjonaliści w większości należący do oddziałów OUN-UPA na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej. Ataki na polskie wsie i rodziny zapoczątkowane zostały w 1942 roku a ich największe nasilenie miało miejsce w lipcu 1943 roku. Data 11 lipca 1943 r. stała się symbolem tych działań i została nazwana „Krwawą niedzielą”.

            Msza była pierwszym punktem programu obchodów 70. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wsch. W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci Prawicy Rzeczypospolitej.  

 

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 16 lipiec 2013 Odsłony: 4763
Drukuj

 

sol z_wgrami_1 

Marek Jurek: Węgry - nasza sprawa

 

 

Atak Parlamentu Europejskiego na Węgry jest uderzeniem w takie wartości, jak suwerenność państw członkowskich UE czy prawa rodziny. Odpowiedzią na to może być tylko budowanie silnej opinii chrześcijańskiej w Europie, niezbędnej do prowadzenia polityki opartej na chrześcijańskich wartościach. Polityki takiej, jakiej uczył nas bł. Jan Paweł II.

 

Atak na Węgry w Parlamencie Europejskim nie ma precedensu. Jednemu z państw Unii grozi się uruchomieniem procedury art. 7 traktatu o UE, czyli odebraniem prawa głosu w decyzjach unijnych (przy utrzymaniu wszystkich jego dotychczasowych obowiązków, również finansowych, wobec struktur unijnych). Powodem ma być naruszanie „wartości, na których opiera się Unia” poprzez nowe węgierskie przepisy konstytucyjne, umożliwiające m.in. ograniczoną dekomunizację sądownictwa, ale również podniesienie praw rodziny do rangi konstytucyjnej. Propozycja raportu Parlamentu Europejskiego spotkała się na szczęście ze sprzeciwem polskich posłów, wywodzących się zarówno z większości rządowej, jak i z opozycji. To dobry mały krok, ale aby reakcja była naprawdę adekwatna, należy zdziałać znacznie więcej. Ostrze ataku, dziś skierowane na Węgry, jutro może uderzyć w każde inne państwo.

 

Co robić?

 

Najbardziej bezpośrednim wymiarem działań Parlamentu Europejskiego jest uruchomienie przez władze Unii formalnego nacisku na jedno z państw członkowskich. Nacisku, by władze węgierskie odstąpiły od polityki, którą prowadzą w imię dobra swojego narodu. W tej sytuacji Polska powinna bardzo jednoznacznie zadeklarować swoją solidarność z Węgrami. Polski rząd powinien z góry zapowiedzieć, że nie wyrazi zgody na żadne działania wymierzone przeciw Węgrom. Więcej – polska dyplomacja powinna aktywnie zachęcać inne państwa w Europie do zajęcia podobnego stanowiska, odwołując się do wszystkich wartości zakwestionowanych przez autorów antywęgierskiego raportu: suwerenności państw członkowskich Unii, wolności podatkowych, praw rodziny.

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 09 lipiec 2013 Odsłony: 5059
Drukuj

 Barbara Tekieli_dyrektor_Stoecznego_Biura_Turystyki

 

 

 

Warszawa, 9 lipca 2013 r.

 

 

 

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

W związku z wypowiedzią Pani dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbary Tekieli, która w wywiadzie dla Gazety Stołecznej postulowała, by Warszawa stała się centrum turystyki homoseksualnej, składamy do Pani Prezydent oficjalny wniosek o jej natychmiastowe odwołanie.

Władze samorządowe oraz urzędnicy miejscy mają za zadanie przede wszystkim wypełnianie statutowych obowiązków wynikających z przepisów. Urzędnicy miejscy,  jako przedstawiciele samorządu, są zobowiązani w najwyższym stopniu do przestrzegania prawa        i norm obyczajowych. Samowolne poszukiwanie dodatkowych dochodów do budżetu miasta      w oparciu o działalność przestępczą lub wątpliwą moralnie, jaką jest czerpanie korzyści majątkowych z turystyki seksualnej, jest niedopuszczalne. Władze samorządowe Warszawy i tak są wystarczająco skompromitowane bezczynnością  w sprawie milionów ulotek pornograficznych zalewających każdego dni ulice miasta.

 

Z poważaniem,

 

Piotr Strzembosz (-)

Wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu

 

Waldemar Wasiewicz (-)

Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

Czytaj więcej...
 

Page 12 of 40

<< Start < poprz. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR