Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 28 wrzesień 2012 Odsłony: 3259
Drukuj

 

Zapraszamy

   na Spotkanie Poetyckie.

Wspomnienie Wielkiego Polaka,

Jan Pawe II 4Błogosławionego Jana Pawła II

   22 października 2012 r.

godzina 16.00

Plac Hallera przy Dębie „Papieskim”.

Wszystkich chętnych do zaprezentowania programu artystycznego prosimy o kontakt: tel. 661 594 207

e- mail. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jan Pawe II 2(W przypadku deszczu, spotkanie zostanie przeniesione do kościoła Matki Bożej Loretańskiej          ul. Ratuszowa 5a)   

Załączniki:
Pobierz plik (Zapraszamy plakat 2.pdf)Zapraszamy plakat 2.pdf[ ]139 Kb
 
Warszawska Prawica Rzeczypospolitej Myśl Praska nr 7 Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 05 wrzesień 2012 Odsłony: 6089
Drukuj

 Zapowiedzi z gazetki Myśl Praska. Całość w załączniku.

17 wrzesnia 1939 - Defilada niemiecko -sowiecka w Brzesciu 22.09.1939 kopia

Załączniki:
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr. 7 wersja rozszerzona poprawiona.pdf)Myśl Praska nr 7[ ]721 Kb
Pobierz plik (MYŚL PRASKA nr. 7 wersja rozszerzona.pdf)Myśl Praska nr 7[ ]719 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 20 lipiec 2012 Odsłony: 5282
Drukuj

 

W dniu 17 lipca 2012 (wtorek) godz. 14.00 na Placu Wileńskim przy sławetnej ulicy Cyryla i Metodego obok „budowanego Pomnika Czterech Śpiących” odbyła się konferencja mieszkańców Pragi Północ (budynku Targowej 81 oraz Cyryla i Metodego 1), na której został przedstawiony list otwarty do Prezydent Warszawy w sprawie budowy pomnika pod oknami praskich budynków.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o poinformowanie o sprawie i naszym proteście  opinię publiczną.

Dane  Kontaktowe

Wspólnota Mieszkaniowa

Ul. Targowa 81

03-408 Warszawa

Tel. kom. 509 202 466

Krzysztof Jop - radca prawny

Poniżej zamieszczam treść listu i opinie IPN-u na temat pomnika:

 

list otwarty

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 24 lipiec 2012 Odsłony: 4093
Drukuj

 

Koordynator apelu:                                                                                      Warszawa, 22 lipca 2012 r.

Stowarzyszenie KoLiber

Konfederacja Środowisk Patriotycznych

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

APEL ŚRODOWISK PATRIOTYCZNYCH

O PRZENIESIENIE POMNIKA „CZTERECH ŚPIĄCYCH”

NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH

 

Pomimo negatywnych opinii licznych środowisk społecznych (w tym kombatantów Armii Krajowej) oraz protestu pod którym podpisało się tysiące mieszkańców stolicy, władze miasta zmierzają w szybkim tempie do odtworzenia w centralnym miejscu prawobrzeżnej Warszawy, pomnika rzekomego sowiecko-polskiego „Braterstwa broni”, nazywanego potocznie „pomnikiem czterech śpiących”. Inwestycja na Placu Wileńskim ma kosztować stolicę ponad dwa miliony złotych.

                Przez wiele dekad wspomniany monument był materialnym symbolem sowieckiej dominacji nad naszym krajem. W chwili odsłonięcia, w listopadzie 1945 roku, ze wszystkich stron otaczały go gmachy instytucji mających za zadanie niszczenie polskiego ruchu niepodległościowego i „utrwalanie” komunistycznej dyktatury w Polsce. W gmachu Dyrekcji Generalnej PKP przy ul. Wileńskiej 2/4 mieściła się placówka NKWD, w liceum im. Władysława IV - od strony ul. Jagiellońskiej 38, działał sowiecki Trybunał Wojenny, przy ul. Cyryla i Metodego 4 była siedziba sowieckiej bezpieki, a nieopodal kwaterowały jednostki 2 pułku pogranicznego NKWD zwalczającego polskie podziemie niepodległościowe.                

                Wola przywrócenia symbolu zniewolenia i czci dla systemu totalitarnego, realizowana w bezpośrednim sąsiedztwie licznych miejsc kaźni, którą zgotowały Polakom sowieckie organy bezpieczeństwa, budzi nasz stanowczy sprzeciw. W postępowaniu obecnych władz Warszawy dostrzegamy brak wiedzy, taktu oraz wrażliwości wobec ofiar komunistycznego okupanta niszczącego wolnościowe dążenia Polaków.

Wzywamy wszystkie instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, media oraz wszystkich współobywateli do podjęcia działań mogących zapobiec sfinalizowaniu tej inwestycji. Jesteśmy przeświadczeni, że nie ma żadnego uzasadnienia dla utrzymywania w przestrzeni publicznej Polski niepodległej symboli niedawnego zniewolenia. Uważamy, że ich usunięcie z tej przestrzeni nadal pozostaje ważnym atrybutem niepodległości.

Budowa linii metra i zmiana planów zagospodarowania przestrzennego stanowią wyborną okazję do uzgodnienia nowej lokalizacji pomnika ze stroną rosyjską, z którą Polska związana jest umową z 1994 r. o ochronie nekropolii wojennych oraz miejsc pamięci ofiar wojny i represji. Żołnierzy poległych w walkach, również żołnierzy sowieckich, traktujemy z powagą i szacunkiem należnym zmarłym. Dlatego też apelujemy do wszystkich wymienionych wyżej podmiotów o pilne podjęcie działań zmierzających do przeniesienia monumentu na cmentarz wojenny żołnierzy sowieckich przy ul. Żwirki i Wigury. Nie jest jeszcze za późno.

Czytaj więcej...
 
Warszawska Prawica Rzeczypospolitej Myśl Praska nr 6 Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 27 czerwiec 2012 Odsłony: 4570
Drukuj

 Zapowiedzi z gazetki Myśl Praska. Całość w załączniku.

 

Plac Hallera „Dąb Pamięci”.

Miejsce szczególnej pamięci o Wielkim Polaku, o znaczeniu kulturowo-historycznym oraz związane z dzielnicą. Dlatego chcielibyśmy zachować je w obecnej formie, jednocześnie nadając mu statut prawny- „Żywy Pomnik Pamięci”, aby Dąb ten nie był traktowany jako zwykła zieleń miejska i aby w przyszłości nikt nie musiał go bronić. Apel do podpisania link:

 

http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/apel/index.php

 

grb Nieznanego onierza

1 sierpnia 2012, 68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Szczególny dzień dla Warszawiaków. Dzień pamięci o bohaterach. Czas upływa, żyjących powstańców jest coraz mniej. Uczcijmy w sposób szczególny tych którzy bronili stolicy, wywieśmy w tym dniu biało-czerwoną flagę, załóżmy opaskę na z napisem AK na rękę.

Pakt fiskalny to ponowna zgoda na likwidację złotego, to kontrola Unii Europejskiej nad budżetami państw narodowych

Pakt fiskalny to otwarta droga do kontroli nad polskim budżetem, a więc odebrania nam możliwości kształtowania własnej polityki gospodarczej. To jednocześnie otwarcie drogi do nowego kryzysu europejskiego, tak jak drogę do obecnego kryzysu uruchomiło wprowadzenie jednej waluty w większości państw Unii Europejskiej.

 

Załączniki:
Pobierz plik (M y ś l  P r a s k a 6.pdf)M y ś l P r a s k a 6.pdf[ ]460 Kb
 

Page 9 of 15

<< Start < poprz. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 nast. > End >>
| + - | RTL - LTR