Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 10 listopad 2011 Odsłony: 2688
Drukuj

Asia Bibi, pakistańska chrześcijanka, wystąpiła w obronie swej wiary, kiedy muzułmańscy współpracownicy szydzili z niej i próbowali zmusić ją do przejścia na islam. Została za to oskarżona o bluźnierstwo i skazana na śmierć przez powieszenie. Przebywa obecnie w więzieniu, oczekując na decyzję sądu w sprawie swej apelacji od wyroku.

Ponad 150 tysięcy chrześcijan w Pakistanie podpisało się pod petycją żądającą sprawiedliwości dla ofiar prześladowań, między innymi dla Asii Bibi. Możesz teraz dołączyć swój głos do tej prośby, podpisując petycję na witrynie:

www.CallForMercy.com

Organizacja The Voice of the Martyrs ma nadzieję zebrać pod nią milion podpisów z całego świata. Petycja zostanie dostarczona do ambasady Pakistanu w Waszyngtonie.

Każdy podpis jest wołaniem o miłosierdzie.

Zachęcamy więc do podpisania petycji w sprawie Asii Bibi, a także do wysyłania do niej kartek i listów z pozdrowieniami, by dodać jej otuchy w więzieniu. Tekst przykładowych pozdrowień w języku polskim i urdu znaleźć można w dziale "Więźniowie".

Petycja w języku angielskim jest zamieszczona na witrynie:

www.CallForMercy.com

Dla osób nie znających języka angielskiego, które chciałyby podpisać się pod petycją, podajemy poniżej jej tłumaczenie.

PETYCJA O MIŁOSIERDZIE DLA ASII BIBI

Jego Ekscelencja, Pan Asif Ali Zardari
Prezydent Islamskiej Republiki Pakistanu

Ja, niżej podpisany, z całym szacunkiem proszę o natychmiastowe zwolnienie Asii Bibi z więzienia w Pakistanie oraz o uchylenie ciążącego na niej oskarżenia o bluźnierstwo i wyroku śmierci. Prosimy Pana o miłosierdzie dla naszej siostry w Chrystusie.

Prosimy, by pozwolił Pan tej żonie i matce wyjść na wolność i wrócić do męża i dzieci.

Aby podpisać się pod tą petycją, zamieszczoną na witrynie www.CallForMercy.com, należy wypełnić pola umieszczone pod jej treścią:

FIRST NAME (Imię)

LAST NAME (Nazwisko)

ADDRESS (Ulica i numer domu)

CITY (Miasto)

STATE (Stan - z rozwijalnej listwy należy wybrać: Other, czyli Inny)

ZIP / Postal (Kod pocztowy)

COUNTRY (Kraj - z rozwijalnej listwy należy wybrać: Poland, czyli Polska)

EMAIL (Adres e-mail)

Po wypełnieniu pól należy nacisnąć przycisk SUBMIT THE PETITION, aby potwierdzić swój podpis pod petycją.

W oknie, które pojawi się po naciśnięciu przycisku „Submit”, będzie podziękowanie oraz zachęta do dokonania wpłat na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Wpłaty te są kierowane do misji The Voice of the Martyrs w USA.

 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 12 listopad 2011 Odsłony: 2755
Drukuj

Marsz Niepodległości. Nie będę komentował, opiszę tylko to co widziałem. Chciałem pomóc, więc zgłosiłem się do służby porządkowo-technicznej. Zaczęliśmy się zbierać około godziny 13:00. Na początek dostałem odblaskową opaskę. Przywieziono stertę gazetek i książek. Najpierw pomału, później coraz większym strumieniem zaczęli schodzić się uczestnicy demonstracji. Chodziłem między tymi wszystkimi ludźmi i rozdawałem ulotki i gazetki. Brałem paczki chyba po 500 szt. i rozrywałem je. Taką paczuszkę rozdawałem bardzo szybko - ciągu 10 może piętnastu minut, ile ich było 4, 5 nie pamiętam..

W tle słychać było śpiewy okrzyki, wybuchały petardy i policyjną szczekaczka... Marsz ruszył i  w pewnym momencie przede mną wyrósł kordon policyjny, szli pryskając gazem, używali pałek przeciwko wszystkim. Mnie uratował tylko dobry refleks zdążyłem się odwrócić, strumień cieczy uderzył mnie w plecy, a nie po oczach, kontem oka zobaczyłem tylko jak policjant uderzył pałka koordynatora naszej grupy, on tylko pokazywał ręka na nasze materiały do rozdania. Obok mnie znajdowało się starsze małżeństwo, policja potraktowała ich podobnie jak mnie. W grupie która zaczęła uciekać przed funkcjonariuszami byli zwykli ludzie, wszyscy byli zdziwieni, niektórzy zaczęli krzyczeć, ZOMO, gestapo.
Czym zawiniliśmy, że nas tak potraktowano? W reku ściskałem jeszcze plik gazetek, czyżby o nie chodziło? Ludzie płakali od gazu, popatrzyłem na gazetki, były na nich kropelki cieczy której użyli policjanci. Krzyknąłem: Świerze gazetki, pachną jeszcze gazem policyjnym!” ludzie wyrwali mi je z rąk. Wspólnie zdecydowaliśmy, aby dołączyć do Marszu Niepodległości. Bocznymi uliczkami, mijając znaczne siły policyjne dogoniliśmy demonstrację. Na placu Konstytucji została część demonstrantów. A ja zdjąłem opaskę służb porządkowych, resztę marszu przeszedłem jako zwykły uczestnik, nie żałowałem gardła. Uczucie dumy, że jestem tu razem z innymi potęgował obraz tłumów. Tłumów których nie potrafiłem ogarnąć, może 50 tyś, może więcej. Naładowałem się na kolejne miesiące kłamstw telewizji, mediów i polityków, nigdy nie uwierzę w bzdety, TVNu czy gówno wartej. Starczy mi to do kolejnej manifestacji polskości. Kolejna śmieszna rzecz kiedy wracałem metrem, ludzie jakoś dziwnie się ode mnie odsuwali, dlaczego zrozumiałem dopiero w domu, kiedy z mojej kurtki w ciepłym mieszkaniu opary gazu, kurta wylądowała na balkonie. Teraz dopiero zrozumiałem ludzi któzy opowiadali o pacyfikacji demonstracji przez milicje.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 17 listopad 2011 Odsłony: 2641
Drukuj

 

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców, a także z uwagi na sygnały, jakie do nas docierają dot. pojawienia się plagi szczurów w okolicach ronda Starzyńskiego szczególnie w okolicy lokali gastronomicznych - ogrodzenia ogrodu zoologicznego i dworca PKP Warszawa Praga.
Zwróciliśmy się z prośbą o przeprowadzenie kontroli w tym rejonie i przesłanie jej wyników oraz podjęcie działań mających na celu poprawę sytuacji do straży miejskiej i sanepidu.

 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 16 listopad 2011 Odsłony: 2529
Drukuj

 

Mając na uwadze życie i zdrowie mieszkańców, a także z uwagi na sygnały, jakie do nas docierają dot. niedawno przebudowanego przejścia dla pieszych zlokalizowanego na ulicy Targowej (na wysokości ulicy Kijowskiej między budynkami Targowa 15, a Targowa 20B). Złożyliśmy pismo w tej sprawie do Zarząy Dróg Miejskich.

Brak synchronizacji świateł doprowadza w tym miejscu do wielu niebezpiecznych sytuacji, dotyczy to szczególnie osób starszych, które przyzwyczajone do jednoczesnego zapalania się zielonego światła, wtargają na jezdnie na czerwonym świetle, widząc zapalające się na dalszym przejściu zielone światło. Dziękować Bogu, że jeszcze nie doszło jeszcze w tym miejscu do tragedii.

Ufamy, iż dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców odpowiedni służmy potraktują sprawę priorytetowo.

Załączniki:
Pobierz plik (prawica praga północ w sprawie przejścia dla pieszych.pdf)Interwencja[w sprawie niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ulicy Targowej.]151 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 18 listopad 2011 Odsłony: 2675
Drukuj

Z uwagi na sygnały, jakie do nas docierają dot. niedawno prowadzonych prac remontowych na ulicach Targowej i Kijowskiej. Zwóciliśmy się do burmistrza dzielnicy o dopilnowanie naprawienia chodnika w w/w rejonie. Kostka Bauma jest ułożona nieestetycznie, brakuje zachowania pierwotnego wzoru, w wielu miejscach została ułożona krzywo. Chodnik jest nierówny. Przed położeniem kostki nie wyrównano ziemi, przez co chodnik zapadł się i powstały doły, co stanowi potencjalne niebezpieczeństwo skręcenia, bądź złamania nogi.

IMG 1340 IMG 1336
IMG 1339 IMG 1345

 

Załączniki:
Pobierz plik (prawica praga północ w sprawie chodnika.pdf)Interwencja[+ wszystkie zdjęcia, które otrzymał P. Burmistrz]1406 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 30 listopad 2011 Odsłony: 2513
Drukuj

Straż miejska po kontroli stwierdziłą obecność szczurów w tym rejonie i zleciła deratyzację. W załączeniu do artykułu można zapoznać się z pismem jakie otrzymaliśmy od straży miejskiej.

Załączniki:
Pobierz plik (odpowiedź w spr. deratyzacji.pdf)odpowiedź w spr. deratyzacji.pdf[ ]67 Kb
 
Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 02 grudzień 2011 Odsłony: 2898
Drukuj

We wczorajszym artykule przedstawiliśmy Państwu zdjęcia Portu Praskiego zapraszamy, także do zapoznania się z opinią i uwagami organizatorów:

 

"Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w listopadzie tego roku. Przedstawiają one południową część Portu, która ma zostać zasypana. Ma tam powstać ulica, parkingi oraz budynki z usługami. Wszystko to zniszczy istniejącą przyrodę, która przecież może być dostępna dla ludzi. Mogą tam powstać ścieżki dydaktyczne, miejsca rekreacji itp. Teren należy do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Niestety ani Prognoza oddziaływania na środowisko ani opinie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) nie przedstawiły inwentaryzacji tego terenu, tak więc popełniły rażący błąd, ponieważ należało opisać wody powierzchniowe, które tam występują, ich ilość, jakość, zwierzęta, które są pod ochroną oraz całe siedliska też będące pod ochroną. Jednym z gatunków, który tam żyje jest Bóbr Europejski - zwierzę pod ochroną. Takich gatunków jest tam bardzo dużo.Poza tym cały teren porastają bardzo stare-ok.200 letnie, przepiękne drzewa, które tworzą łęgi topolowo-wierzbowe. Rosną tam gatunki rodzime: olcha czarna, szara, topola,wierzba itd. Wszystko to ma zostać zniszczone, wycięte, a warunki gruntowo-wodne mają być zmienione, co przyczyni się do degradacji istniejących siedlisk, roślin i zwierząt.

Czytając Prognozę oddziaływania na środowisko (którą zresztą pisali architekci) znaleźliśmy mnóstwo uchybień, strasznych błędów. Jest ona pisana w sposób mało fachowy, zezwala na wycinkę i zniszczenie wszystkiego co tam żyje. Natomiast RDOŚ wycinkę nazywa "sukcesywną wymianą gatunków obcych na rodzime".

 

Magda"

 

Page 10 of 38

<< Start < poprz. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR