Interwencja dotyczyła odmowy wpisu do rejestru zabytków zabudowań po garbarni Temlera i Szwede zlokalizowanej przy ul. Okopowej 78 na Woli.
STANOWISKO
Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie
w sprawie planów prywatyzacji
Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej
Apelujemy do radnych Platformy Obywatelskiej, by nie łamali zasad demokracji i nie bojkotowali sesji Rady Warszawy dotyczącej prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne oraz nie obawiali się odwoływania w tej sprawie, za pomocą referendum, do lokalnej społeczności.
Prawica Rzeczypospolitej jest przeciwna prywatyzacji SPEC-u. Mając na uwadze, jakie skutki przyniosły prywatyzacje podobnych zakładów w innych miastach gdzie usługi dla ludności znacznie wzrosły, nie powinno się warszawskiego SPEC-u sprzedawać.
Uważamy, że taką decyzje powinni podjąć mieszkańcy Warszawy, którzy zostaną rzetelnie poinformowani o obecnej sytuacji finansowej i organizacyjnej SPEC-u, ewentualnych zyskach z prywatyzacji oraz zagrożeń i skutków sprzedaży.
Konieczność dokonania reform i zmiany zarządzania nie może polegać na sprzedaży majątku. Zmiany i restrukturyzacje przedsiębiorstwa można przeprowadzić w spółkach miejskich bez potrzeby ich sprzedaży, należy jednak zrezygnować z obsadzania stanowisk w zarządzie i radzie z polecenia władz politycznych partii rządzącej. Najwyższa pora wywiązać się z obietnicy danej mieszkańcom, że na stanowiska w spółkach miejskich będą ogłaszane i przeprowadzane konkursy i nie będą to konkursy ustawione pod konkretna osoby.
Jesteśmy przekonani, że miasto powinno być właścicielem SPEC-u, który odprowadza swe zyski do budżetu miasta, a wybrane w rzetelnym konkursie władze spółki poradzą sobie z niezbędną reorganizacją i zmianami w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
(-) Piotr Strzembosz
Pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie
Warszawa, 28 lutego RP 2011.
etettet