Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 marzec 2013 Odsłony: 5789
Drukuj

 

24 marca 2013 r w Warszawie odbył się VIII Marsz Świętości Życia. W tym roku pod hasłem „dzieci są super”. Marsz rozpoczął się po stronie praskiej, przy katedrze św. Floriana. Zaraz po mszy świętej. Stamtąd przeszedł pod Kolumnę Zygmunta, gdzie połączył się z marszem archidiecezji warszawskiej, obie grupy ok. godz. 14.00 razem wyruszyć w stronę kościoła św. Krzyża.

Kilkutysięczny pochód, w którym maszerowali rodzice z dziećmi, młodzież, studenci i osoby starsze, prowadzili kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

Marsz dla_ycia_7

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 22 marzec 2013 Odsłony: 3421
Drukuj

 

Władze miasta przygotowały nowy system gospodarki odpadami na terenie Warszawy, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2013r.

neapol mieci_2neapol mieci_1neapol mieci_3
By się przygotować do śmieciowej rewolucji gminy miały ponad dwa lata. W Warszawie władze miasta działania w tej mierze podjęły na przełomie roku inicjując spotkania z mieszkańcami i zainteresowanymi zmianami w systemie gospodarki odpadami przedstawicielami spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości. Ilość spotkań, frekwencja oraz czas ich organizacji nie pozwalają jednak, by je nazwać konsultacjami i za takie nie mogą być brane mimo takiego stwierdzenia władz.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 18 marzec 2013 Odsłony: 3624
Drukuj

 

Od dłuższego czasu dochodzą do nas informacje na temat pożarów na

terenie Pragi Północ i sygnałach o możliwych podpaleniach oraz

wzroście innych zagrożeń. Mając na uwadze kolejny już pożar kamienicy

na Pradze Północ, ostatni pożar kamienicy przy ul. Brzeskiej 5,

zwracamy się pisemnie do Komendanta PSP w Warszawie i Komendanta Warszawskiej Policji o podanie kilku informacji, oraz odpowiedzi na zadane w pismach pytania.

Zaniepokojeni mieszkańcy zwracają uwagę o dziwnej zbieżności w lokalizacji

pożarów i wyrażają obawę na temat wyposażenia straży oraz liczby jednostek na terenie dzielnicy.

Magazyny Wrblewskiego1

 

Zapraszam również na:

https://www.facebook.com/MyslPraskaKwartalnikBiuletynInformacyjny?ref=hl

Załączniki:
Pobierz plik (Do policji.pdf)Do policji.pdf[ ]162 Kb
Pobierz plik (Do straży.pdf)Do straży.pdf[ ]161 Kb
Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 15 marzec 2013 Odsłony: 3471
Drukuj

 

Debata na temat ustanowienia Centrum przeciwko Wypędzeniom w istotny sposób zmienił nie tylko niemiecki ogląd historii, ale także rzucił nowe światło na postrzeganie przez Niemców własnego miejsca we wspólnocie międzynarodowej oraz wyznacza nowe horyzonty polityki Berlina

.imagesimages 2images 3

 

Nie tylko w niemieckiej publicystyce, ale także w polityce rządu powraca kwestia niemieckiej "krzywdy". W związku z ustanowieniem "widocznego znaku" upamiętniającego "wypędzenie" Niemców oficjalnie uznano, iż wiek XX był wiekiem wypędzeń. Nie wiekiem totalitaryzmów, ludobójstwa, zbrodniczych wojen rozpętanych przez Niemców, ale stuleciem wypędzeń. Ten historyczny fałsz staje się doktryną historyczną państwa niemieckiego. Staje się czymś więcej niż tylko widzeniem przeszłości. Staje się niemiecką doktryną polityki edukacyjnej, kulturowej i przede wszystkim zagranicznej. Niemieckie media rozpisują się o niemieckich "krzywdach", jakie stały się udziałem "wypędzonych". Opinia publiczna jest epatowana audycjami ukazującymi ucieczkę Niemców ze wschodu wraz z przerażającymi scenami "pozbawiania ojczyzny". Powstają programy o zatapianiu statków z cywilnymi uciekinierami, pokazuje się alianckie bombardowania niemieckich miast wraz z dramatem ludności ginącej pod gruzami miast.

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 06 marzec 2013 Odsłony: 3293
Drukuj

 

logo Warszawa, dnia 7 marca 2013r.

STANOWISKO PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ OKRĘG WARSZAWA

w sprawie nowej polityki śmieciowej miasta i opłat z tym związanych.

Prawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia zaproponowaną przez władze miasta nową politykę śmieciową i wysokość opłat.spalarnia 2

Należy uznać, iż nałożony na gminy ustawowy obowiązek, by to one zajęły się gospodarką śmieciową poprzez ustanowienie jednolitej opłaty i narzucenie dotychczasowym zarządcom i właścicielom nieruchomości firmy, która to odbierze z nieruchomości śmieci, sprowadzi się do przerzucenia wszelkich kosztów na mieszkańców poprzez wygórowane stawki za odbiór odpadów. W konsekwencji wiele firm działających na rynku usług komunalnych, polskich rodzimych firm, zmuszonych będzie do likwidacji swej działalności lub wejście w współprace z silniejszymi zagranicznymi firmami, a są to bogate zagraniczne koncerny zainteresowane przejęciem polskich firm, co wcześniej czy później skończy się to dyktatem cen przez te koncerny.

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 06 marzec 2013 Odsłony: 3143
Drukuj

 

 

cats-crop 

  

Nienawiść do kobiet

 

 

Wbrew powszechnej opinii, że feministki nienawidzą mężczyzn, w rzeczywistości nienawidzą one przede wszystkim kobiet, które pragną mieć udane życie rodzinne, męża, dzieci i wnuki. Są one celem feministycznego ataku za swój "konserwatyzm", a zwłaszcza za oddanie własnej rodzinie. Rodzina zaś, w której widzą one warunek swojego szczęścia, traktowana jest jak jarzmo, przeciwko któremu prowadzona jest feministyczna krucjata

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 02 marzec 2013 Odsłony: 4704
Drukuj

 

 

koszykowa 10

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


„Wyklęci przez zdrajców – są bohaterami w naszych sercach”


Prawica Rzeczypospolitej składa hołd Żołnierzom Polski Walczącej, którzy nie złożyli broni i kontynuowali walkę po narzuceniu Polsce przez Związek Sowiecki kolaboracyjnych rządów komunistycznych. Wyklęci przez zdrajców –są bohaterami w naszych sercach. Na nas wszystkich spoczywa obowiązek moralnego wynagrodzenia ich ofiary, poświęceń i wyrzeczeń.

Czytaj więcej...
 

Page 30 of 38

<< Start < poprz. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR