Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 01 maj 2012 Odsłony: 3157
Drukuj

 

Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno-kulturowego pomnika pamięci o   Janie Pawle II.

 

 

Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją:

W nawiązaniu do rozmowy z burmistrzem Dzielnicy Panem Piotrem Zalewskim w dniu 04.06.2012, na temat Dębu pamięci o Janie Pawle II oraz reprezentując Społeczny Komitet Ochrony Dębu „Papieskiego” i grupę mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją, zwracam się z prośbą o rozpatrzenie petycji na posiedzeniu Rady Dzielnicy.

Dąb ten został posadzony w 85 rocznicę urodzin Jana Pawła II , zaraz po jego śmierci przy ulicy Karola Darwina 9A. Drzewo to po przesadzeniu, w obecnej lokalizacji na terenie Placu generała Józefa Hallera, stało się miejscem wyjątkowym, gdzie organizowane są Spotkania Poetyckie poświęcone pamięci błogosławionego Jana Pawła II. Jest to miejsce szczególnej pamięci o Wielkim Polaku, o znaczeniu kulturowo-historycznym oraz związane z dzielnicą. Dlatego chcielibyśmy zachować je w obecnej formie, jednocześnie nadając mu statut prawny- „Żywy Pomnik Pamięci”, aby Dąb ten nie był traktowany jako zwykła zieleń miejska i aby w przyszłości nikt nie musiał go bronić. Proszę o zajęcie się tą sprawą.

Wojdat Sławomir

Widziałem plany zagospodarowania przestrzennego Placu Hallera. Dąb nie jest tam nawet zaznaczony. Nie ma statutu prawnego i według prawa nie istniej. Po rozmowie ze znajomym geodetą, stwierdziłem, że jedynie Rada Dzielnicy może wprowadzić do planu, informacje o Dębie-pomniku pamięci.

Petycje podpisało ponad 400 mieszkańców Pragi, kazdy może ja podpisac pod adresem:

Plac Hallera 2

http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/apel/index.php

Zapraszamy wszystkich do złożenia podpisu. Podpisy elektroniczne będą bardzo potrzebne kiedy skierujemy petycje, do Rady Warszawy.

Pamiętajmy, to drzewo dopóki nie urośnie, nie będzie uwzględniane nawet w planach. Geodeci robiący inwentaryzacje zieleni, nawet nie zaznaczą drzewa które nie ma na wysokości 1 merta obwodu conajmniej 15 cm. Dlatego musimy je chronić.

Sławomir Wojdat

 

Załączniki:
Pobierz plik (1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf)1Petycja mieszkańców Pragi w sprawie Dębu historyczno.pdf[ ]130 Kb
Pobierz plik (Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf)Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Północ.pdf[Do przewodniczącej rady dzielnicy zostało skierowane pismo wraz z petycją]182 Kb
| + - | RTL - LTR