Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 29 grudzień 2011 Odsłony: 3020
Drukuj

db papieskiDąb Papieski. Drzewko które przeszło bardzo wiele, tak samo jak i pomysłodawczyni i realizatorka przedsięwzięcia, Pani Anna Chałasińska. Pomysł posadzenia dębu w celu upamiętnienia Jana Pawła II wpadł do głowy Pani Anny zaraz po śmierci Naszego Ukochanego Papieża. W kilka minut po tej informacji napisała wiersz. W trakcie pisania wpadła na pomysł upamiętnienia naszego wielkiego rodaka, w ten właśnie sposób. Sadząc dąb który miał rosnąć razem z naszą wiarą.

Dzięki starania Pani Anny pomysł został zrealizowany. Dąb został zasadzony na ulicy Darwina przy jednym z bloków. Pod tym drzewem zaczęto organizować spotkania modlitewne, młode pary zostawiały wiązanki ślubne, harcerze pełnili straż. Kiedy wydawało się,że wszystko idzie w dobrym kierunku zaczęły się problemy. Znalazła się grupa mieszkańców którym to zaczęło przeszkadzać. Nie przeszkadzały im krzyki i śpiewy chuliganów, ani różnego typu burdy, im przeszkadzała modlitwa. Zaczęli protestować i o dziwo władze przychyliły się do ich protestu.

Dąb Papieski został przeniesiony na nowe miejsce. Plac Hallera, stał się nowym domem, dla drzewka i miejscem nowych spotkań modlitewnych. Po beatyfikacji Jana Pawła II, zmieniają się terminy spotkań. Będziemy się tam spotykali w rocznice beatyfikacji, w dniu w którym Jan Paweł II urodził się dla nieba po raz drugi i stał się błogosławiony.

Pomyślmy wspólnie. Może warto by było w tym miejscu postawić pomnik lub popiersie Jana Pawła II?

Sławomir Wojdat

P1010002 P1010009
P1010015 P1010002
P1010019 P1010045

 

Załączniki:
Pobierz plik (Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf)Obchody rocznicy beatyfikacji.pdf[ ]72 Kb
| + - | RTL - LTR