Łukasz Kwiatkowski Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 31 październik 2011 Odsłony: 2292
Drukuj

Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej Oddział Warszawski
w sprawie podwyżek cen biletów ZTM i opłaty za wodę i ścieki.

Prawica Rzeczypospolitej negatywnie ocenia decyzje o podwyżkach opłat za bilety komunikacji miejskiej i opłat za wodę i ścieki, jakie dokonała na ostatniej sesji Rada Miasta zmieniając dotychczas obowiązujące taryfy opłat za powyższe usługi.


Rozumiemy ze komunikacja, by się rozwijać a usługi świadczone dla mieszkańców były na należytym poziomie, musi być odpowiednio finansowana. Nie może to jednak odbywać się na zasadzie przerzucania kosztów na mieszkańców. Zapewnienie transportu zbiorowego dla mieszkańców jest podstawowym zadaniem gminny.


Podobnie, jeśli chodzi o infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Musi ona być należycie konserwowana i utrzymana w dobrym stanie technicznych. Ponadto instalacje te wymagają w naszym mieście remontu i unowocześnienia. By to zrealizować należy najpierw poszukać oszczędności w kosztach funkcjonowania zarząd i rady nadzorczej spółki.


Przegłosowane przez Rade Miasta podwyżki opłat za bilety, wodę i ścieki oraz niedawne zarządzenie Prezydent Miasta w sprawie podwyżek opłat za najem lokali komunalnych doprowadza się do znacznego drenażu domowych budżetów mieszkańców Warszawy. Coraz liczniejsza grupa naszych mieszkańców pracuje tylko na opłaty rezygnując coraz częściej z uczęszczania do kina teatru i innych placówek kultury, które miasto dotuje coraz większymi kwotami, by pokryć koszty ich funkcjonowania, czego nie gwarantują przychody ze sprzedaży biletów.


Uznajemy taka politykę za błędną i prowadząca do ubożenia warszawiaków.

| + - | RTL - LTR