Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3515
Drukuj

Artykuł z rp.pl

"Piotr Strzembosz jest kandydatem Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej na prezydenta Warszawy.

- Głęboko wierzę, że kandydat dwóch popierających go partii - Prawicy Rzeczypospolitej i UPR - może zagwarantować zdolność bezstronnego zarządzania miastem, współpracy z każdą instytucją władzy publicznej i nieprzenoszenia na teren Warszawy konfliktów czysto wyborczej walki dominujących partii o władzę - powiedział, przedstawiając Strzembosza, lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

 

Jak dodał, Strzembosz to polityk samorządowy o dużym doświadczeniu i bardzo dobry kandydat na prezydenta Warszawy. - Wierzymy, że jest potrzebna jakaś oferta dla tych, którzy już nie chcą tej bijatyki PiS-u i PO. Ta bijatyka zeszła na poziom dzielnic i z tym trzeba skończyć - powiedział sam kandydat na prezydenta Warszawy.

Strzembosz jest pełnomocnikiem Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie. Z wykształcenia - politolog, obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego (wiceprzewodniczącym komisji kultury i dziedzictwa narodowego), wcześniej był radnym powiatu warszawskiego i radnym dzielnicy Wola.

Strzembosz podkreślił, że ma wizję rozwoju miasta. Dodał, że inwestycje w stolicy muszą być prowadzone w sposób przemyślany. Trzema kluczowymi zagadnieniami dla Warszawy są oświata, transport i sprawy mieszkaniowe - mówił.

Według Strzembosza, komisje zajmujące się przydziałem mieszkań komunalnych "bardzo często działają w sposób nie do końca przejrzysty", a "jasne, czytelne kryteria i egzekucja tych kryteriów jest po prostu niezbędna".

Pytany, jak chce rozwiązać problem korków na ulicach stolicy, odpowiedział: "Na pewno nie rozwiąże się problemu korków przez zachęcanie do niekorzystania z samochodów". - Myślę, że rozwój linii metra jest podstawowym kierunkiem, również linie tramwajowe, które powinny przeplatać się z liniami metra - zaznaczył.

Jak mówił, ważną kwestią pozostaje dostępność miejsc parkingowych dla kierowców. Jego zdaniem, można rozpisać przetarg na wykonawców parkingów podziemnych pod szkolnymi boiskami. - To jest ogromny rezerwuar miejsc. Jeśli by miasto wspólnie z inwestorami prywatnymi taką inwestycję przeprowadziło, to myślę, że za 2-3 lata byśmy troszeczkę byli w innymi miejscu - uważa Strzembosz.

O powołaniu Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Prawica Rzeczypospolitej i UPR w Warszawie poinformowano kilka dni temu. Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej - obok wspólnego kandydata na prezydenta stolicy - wystawią w wyborach samorządowych również wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic.

Wybory samorządowe, w tym bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się 21 listopada; ich ewentualna II tura - 5 grudnia."

| + - | RTL - LTR