Łukasz Kwiatkowski Kategoria: W mediach
Opublikowano: 29 październik 2011 Odsłony: 3200
Drukuj
"Wspólne listy do Rady Warszawy i rad dzielnic oraz wspólnego kandydata na prezydenta stolicy wystawią w wyborach samorządowych Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej. O powołaniu Koalicyjnego Komitetu poinformowano w środę w Warszawie.

- To będzie współpraca dwóch partii politycznych. Trwa redakcja programu wyborczego - powiedział na konferencji prasowej Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej. Według koalicjantów, kluczowe dla rozwoju Warszawy i jej mieszkańców są trzy sprawy: rodzina, inwestycje i bezpieczna przyszłość.

Zdaniem Strzembosza, polityka wobec rodzin wielodzietnych powinna umożliwiać im swobodne funkcjonowanie, a nie "spychać ma margines". - Możemy np. realizować pakiet darmowych czy bardzo ulgowych świadczeń typu: korzystanie z basenu, z domu kultury, z kina, z teatru. Samorząd ma możliwość dotowania tego typu propozycji dla rodzin wielodzietnych - zaznaczył. Zapowiedział, że kandydat na prezydenta Warszawy zostanie przedstawiony na kolejnych konferencjach prasowych.

W Polsce mało prawicy

Według przedstawicieli obu partii, "prawicy w polskiej polityce jest jak na lekarstwo". - Dominujące siły polityczne, które mienią się prawicowymi, z tą prawicowością nie zawsze mają wiele do czynienia. Nasza inicjatywa i w obszarze gospodarczym, i ideowym, powinna tę lukę skutecznie wypełnić - mówił Strzembosz.

Ernest Kobyliński (UPR) podkreślił, że Unia od 20 lat pokazuje, że jest "prawdziwą partią prawicową". - Razem z Prawicą chcemy pokazać, że więcej nas łączy niż dzieli - zaznaczył."

| + - | RTL - LTR