Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 09 czerwiec 2013 Odsłony: 3981
Drukuj

 

Koncert zespołu Forteca
Warszawa Praga Północ
Muszla Koncertowa
w Parku Praskim
22 czerwca 2013 godzina 17.00

 

https://www.facebook.com/events/464030080357644/

 plakat2drukcmyk may

 

 

FORTECA - "Orlątko"

FORTECA - "Ochotnik"

FORTECA - "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze"

FORTECA - Kto dziś upomni się o pamięć ?

FORTECA - WALCZĄCE PODZIEMIE

 

 

Forteca jest zespołem, który tworzą górale z Beskidu Śląskiego. Rockowo-metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami umiejętnie korespondują z treścią patriotycznych tekstów. Muzycy zespołu Forteca, na co dzień listonosze, wygrali konkurs na Uciekinierów 2013. Ogłoszony przez Stowarzyszenie Auchwitz Memento, które prowadzi "Projekt Pilecki". Przeszli całą trasę ucieczki z obozu w Auchwitz Witolda Pileckiego z dwoma kompanami Janem Redzejem i Edwardem Ciesielskim.

Obecnie Forteca szykuje się do wydania płyty "Kto dziś upomni się o pamięć?", której premiera przewidziana jest na 21.06.2013 r. Wydawnictwo zawiera 11 utworów, z których cztery są już znane fanom zespołu "Obrona Poczty Polskiej", "Szara Piechota", "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni żołnierze" i "Kto się dziś upomni o pamięć?".

Koncert promujący płytę odbędzie się 22 czerwca, w Warszawie, w Muszli Koncertowej na Pradze Północ, o godz.17.

Do tej pory zespół wydał dwa wydawnictwa, które należy traktować jako demo. "Żołnierz Polski / Słońce Września", to dwupłytowe wydawnictwo zawierające 15 kompozycji, w tym znany już "Katyń" i "Elegia o chłopcu polskim". Płyty te nagrali i zmontowali sami w domowych warunkach. Tematyka utworów oparta jest na wierszach patriotyczno-wojennych okresu II Wojny Światowej m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Drugie wydawnictwo, to oficjalna płyta demo zespołu FORTECA wydana w 2010 roku. Nagrane zpstalo już w profesjonalnym studio, zespół ponownie zrealizował "Elegię o chłopcu polskim". Znajdują się demo 3 utwory, w dwóch wersjach: oryginalnej oraz skróconej. Płytę tę zespół potraktował jako promocyjną.

Wydanie to powstało pod hasłem:

Nie pozwólmy zapomnieć !!! Nie pozwólmy przekłamać !!! Nie pozwólmy powtórzyć !!!

PAMIĘĆ HISTORII SIŁĄ NARODU !!!

To pod tymi słowami Forteca chce zawsze tworzyć, grać i wydawać płyty. Zespól działa w składzie: Maksymilian Migo, Marcin "Siano" Tucznio, Patryk Kruczek, Dawid Szypuła i Marek Gołąbek.

Fragment tekstu : wNas.pl

 

 

 

 

 

 

| + - | RTL - LTR