Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 24 marzec 2013 Odsłony: 6122
Drukuj

 

24 marca 2013 r w Warszawie odbył się VIII Marsz Świętości Życia. W tym roku pod hasłem „dzieci są super”. Marsz rozpoczął się po stronie praskiej, przy katedrze św. Floriana. Zaraz po mszy świętej. Stamtąd przeszedł pod Kolumnę Zygmunta, gdzie połączył się z marszem archidiecezji warszawskiej, obie grupy ok. godz. 14.00 razem wyruszyć w stronę kościoła św. Krzyża.

Kilkutysięczny pochód, w którym maszerowali rodzice z dziećmi, młodzież, studenci i osoby starsze, prowadzili kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

Marsz dla_ycia_7

Dlaczego jesteśmy za ochroną życia?

Płód rozwijający się w ciele kobiety jest dzieckiem, które samo nie może się bronić. Samo nie może krzyczeć:

Nie zabijajcie mnie!!!!

Piąty tydzień

Począwszy od 21 dnia serce zaczyna bić, z cewy nerwowej wkrótce powstanie mózg. Łożysko rozpoczyna funkcjonować. Kręgosłup i rdzeń kręgowy rosną w tym okresie szybciej, niż reszta ciała. Dziecko ma już około 1,25mm długości. Tak. Bije w nim serce.

Ósmy tydzień

Delikatna istota jest chroniona przez worek owodniowy wypełniony płynem owodniowym, wewnątrz którego dziecko ma wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie i bezpiecznie poruszać się. Ręce i nogi stają się dłuższe, wykształcają się paluszki u rąk i nóg. Kształtują się powieki i uszy. Pojawiają się łokcie, kształtuje się czubek nosa. W tym okresie możemy już zarejestrować fale mózgowe!

Możemy policzyć paluszki..

Prawa rączka 1,2,3,4,5.. lewa rączka 1,2,3,4,5..

Dwudziesty tydzień

Struny głosowe są wykształcone, i zdarza się, że dziecko czasami cichutko płacze. Mózg jest kompletnie uformowany. Dziecko zaczyna odczuwać ból. Powieki zakrywają oczy, i pozostaną zamknięte celem ochrony delikatnych włókien nerwowych, aż do siódmego miesiąca ciąży. Wszystkie narządy są już rozwinięte , malutkie serce pompuje prze wszystkie komory krew.

W tym okresie podczas badania USG można zaobserwować jak dzidziuś ssie kciuk.

Marsz dla_ycia_1Marsz dla_ycia_2Marsz dla_ycia_3Marsz dla_ycia_4Marsz dla_ycia_5Marsz dla_ycia_6Marsz dla_ycia_8Marsz dla_ycia_9

 

| + - | RTL - LTR