Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 12 listopad 2012 Odsłony: 5900
Drukuj

Apel do władz publicznych przed Świętem Niepodległości - Bez prowokacji! z dnia 10.11.2012r 

Marian Piłka w Polskim punktcie widzenia w TV Trwam - 12.11.2012

Marsz Niepodlegoci 14

 

Jak co roku członkowie Prawicy Rzeczypospolitej uczcili rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w Marszu Niepodległości. Wraz z ponad 100 tysięcznym tłumem przeszliśmy ulicami Warszawy. By złożyć wieniec pod pomnikiem twórcy Polskiego Ruchu Narodowego, Romana Dmowskiego. Pomimo prowokacji Policji, próby rozbicia Marszu nie powiodły się.

Marsz Niepodlegoci 2

Marsz Niepodlegoci 10

Marsz Niepodlegoci 11

Marsz Niepodlegoci 12

Marsz Niepodlegoci 3

Marsz Niepodlegoci 4

Marsz Niepodlegoci 5

 

Apel do władz publicznych przed Świętem Niepodległości - Bez prowokacji!

Prawica Rzeczypospolitej zwraca się do wszystkich osób wykonujących władzę w zakresie bezpieczeństwa publicznego o przeciwdziałanie wszelkim działaniom, które nieodpowiedzialni funkcjonariusze władz publicznych mogą podejmować przeciw prawom obywatelskim lub w celu zakłócenia obchodów Święta Niepodległości. Zwracamy się z tym szczególnym apelem w poczuciu realnego niebezpieczeństwa prowokacji przeciw obchodom niepodległościowym.

Obserwujemy zupełnie niezrozumiałe próby inwigilacji i indagowania uczestników Marszu Niepodległości. Będziemy domagali się w tej sprawie wyjaśnień ze strony władz. Czasami wrogość wobec przygotowywanych obchodów przybiera formy absurdalne. Dwa dni przed Świętem Narodowym w Warszawie, pod pomnikiem Romana Dmowskiego, policja potraktowała wycieczkę jednego z warszawskich gimnazjów jak nielegalne zgromadzenie – mimo wyjaśnień nauczycielki i widocznego gołym okiem wieku uczniów.

Niestety, w działania te wciągani są funkcjonariusze służb publicznych powołanych dla ochrony praw Polaków.

Przypominamy nasz apel do MSW o uniemożliwienie działania na terenie naszego kraju niemieckich i innych bojówek anarcho-komunistycznych, świadomie zakłócających obchody naszego narodowego święta.

Święto Niepodległości to nasza wspólna sprawa – w tym dniu na wszystkich osobach wykonujących władzę publiczną spoczywa szczególny obowiązek postępowania tak, by Polacy mieli poczucie, że mamy państwo, które służy dobru wspólnemu i chroni nasze prawa.

(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka
Wiceprezes ZG Prawicy Rzeczypospolitej

 

 

 

 

 

Marsz Niepodlegoci 6

Marsz Niepodlegoci 7

Marsz Niepodlegoci 8

Marsz Niepodlegoci 9

| + - | RTL - LTR