Kategoria: Śródmieście
Opublikowano: 21 wrzesień 2012 Odsłony: 3614
Drukuj

 

Szanowni Państwo

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na inscenizację historyczną „Stare Miasto 1944” zorganizowaną przez Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław”, przy wsparciu wielu instytucji, firm i partnerów.

W tym niecodziennym – pod względem skali i charakteru – wydarzeniu, weźmie udział ponad 100 rekonstruktorów z kilkunastu grup historycznych i rekonstrukcyjnych, wyposażonych w rekwizyty, broń, umundurowanie i sprzęt – oryginalne lub będące wiernymi replikami autentycznych przedmiotów. Widzowie będą mieli między innymi unikalną okazję obejrzenia „w akcji” legendarnych pojazdów - czołgu „Pantera” oraz słynnego „Goliata”!

Sam scenariusz widowiska obejmuje szereg autentycznych i wiernie odtworzonych scen i motywów powstańczych, jak między innymi:

  • Moment wybuchu Powstania i atak Powstańców na posterunki niemieckie
  • Defilada oddziałów powstańczych
  • Wybuch czołgu-pułapki
  • Walki toczone w okolicach Placu Krasińskich
  • Likwidacja szpitali przez Niemców
  • Ewakuacja kanałami

Cała impreza ma charakter non-profitowy, w całości została przygotowana i zostanie przeprowadzona przez wolontariuszy, którzy w ten sposób pragną oddać hołd bohaterskim Powstańcom i cywilnej ludności Warszawy, która tak bardzo ucierpiała w czasie Powstania.

Inscenizacja odbędzie się 23 września (niedziela), o godzinie 17.00, na Placu Krasińskich. W załączeniu przesyłamy również plakat informacyjny.

Zachęcamy Państwa do osobistego udziału oraz serdecznie prosimy o umieszczenie niniejszej informacji w mediach. Jesteśmy przekonani, że obejrzenie tego typu widowiska będzie pożyteczną, a przede wszystkim ciekawą „żywą” lekcją historii. A poza walorami edukacyjno-kulturalnymi, po prostu okazją do miłego spędzenia rodzinnego popołudnia.

W razie jakichkolwiek pytań, służymy dodatkowymi informacjami, prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

600 074 988

789 206 158

695 850 385

Z poważaniem,

Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”

Załączniki:
Pobierz plik (plakat_inscenizacja.jpg)plakat_inscenizacja.jpg[ ]2604 Kb
| + - | RTL - LTR