Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 12 lipiec 2013 Odsłony: 4362
Drukuj

 1 woy

 

11 lipca 2013 roku w Warszawie na Placu Trzech Krzyży, w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra o godz. 12.00, odbyła się msza święta. Msza została odprawiona w intencji pomordowanych Polaków, których przestępstwem było tylko to, że byli Polakami. Mordów tych dokonali ukraińscy nacjonaliści w większości należący do oddziałów OUN-UPA na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej. Ataki na polskie wsie i rodziny zapoczątkowane zostały w 1942 roku a ich największe nasilenie miało miejsce w lipcu 1943 roku. Data 11 lipca 1943 r. stała się symbolem tych działań i została nazwana „Krwawą niedzielą”.

            Msza była pierwszym punktem programu obchodów 70. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wsch. W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci Prawicy Rzeczypospolitej.  

 

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 09 lipiec 2013 Odsłony: 5059
Drukuj

 Barbara Tekieli_dyrektor_Stoecznego_Biura_Turystyki

 

 

 

Warszawa, 9 lipca 2013 r.

 

 

 

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

W związku z wypowiedzią Pani dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbary Tekieli, która w wywiadzie dla Gazety Stołecznej postulowała, by Warszawa stała się centrum turystyki homoseksualnej, składamy do Pani Prezydent oficjalny wniosek o jej natychmiastowe odwołanie.

Władze samorządowe oraz urzędnicy miejscy mają za zadanie przede wszystkim wypełnianie statutowych obowiązków wynikających z przepisów. Urzędnicy miejscy,  jako przedstawiciele samorządu, są zobowiązani w najwyższym stopniu do przestrzegania prawa        i norm obyczajowych. Samowolne poszukiwanie dodatkowych dochodów do budżetu miasta      w oparciu o działalność przestępczą lub wątpliwą moralnie, jaką jest czerpanie korzyści majątkowych z turystyki seksualnej, jest niedopuszczalne. Władze samorządowe Warszawy i tak są wystarczająco skompromitowane bezczynnością  w sprawie milionów ulotek pornograficznych zalewających każdego dni ulice miasta.

 

Z poważaniem,

 

Piotr Strzembosz (-)

Wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu

 

Waldemar Wasiewicz (-)

Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 08 lipiec 2013 Odsłony: 5018
Drukuj

 

 junosza-stepowski-kino 1930

5 lipca 1943 roku w Warszawie, w swoim mieszkaniu na ul. Poznańskiej 38 został śmiertelnie postrzelony aktor Junosza Stępowski. Kim byli zamachowcy i czy Stępowski był celem tej akcji? Wyjaśnienie pojawiło się znacznie później i początkowo było znane tylko wąskiej grupie konspiratorów z Narodowych Sił Zbrojnych. Jak się okazało celem akcji było wykonanie wyroku na jego żonie Jadwidze Galewskiej.[1] W wyniku dochodzenia okazało się, że była konfidentką gestapo. Zaś akcję przeprowadził Oddział Akcji Specjalnych Inspektoratu Ziem Zachodnich, którego dowódcą był Mieczysław Dukalski ps. „Zapora”, „Mieczysław Pomorski”, „Jacek”, „Plamka”.[2] Przed wybuchem II wojny światowej został członkiem Obozu Narodowo – Radykalnego. Pełnił funkcję oficera wychowawczego w Szkole Morskiej, w Gdyni, gdzie poznał grono osób, które w czasie okupacji wciągnął do współpracy w Związku Jaszczurczym.[3] Po wkroczeniu Niemców do Gdyni został aresztowany. Następnie zwolniony, uciekł do Warszawy, gdzie rozpoczął swoją działalność konspiracyjną. Począwszy od listopada 1939 roku organizował siatkę wywiadowczą Związku Jaszczurczego. W październiku 1941 r. działacze Związku Jaszczurczego podjęli decyzję o utworzeniu Komendy Ziem Zachodnich (Inspektorat Ziem Zachodnich), która zajęła się organizowaniem podziemia na terenie Ziem Zachodnich (Pomorze, Śląsk, Wielkopolska, Łódź). Przy Inspektoracie Ziem Zachodnich zorganizowano Oddział Akcji Specjalnej, którego dowódcą został Mieczysław Dukalski. Prawdopodobnie oddział powstał na przełomie 1941/1942 r. Początkowo w skład oddziału weszli konspiratorzy z Pomorza, Wielkopolski, Śląska i Łodzi.[4] Liczebność oddziału wynosiła ok. kilkudziesięciu ludzi. Oddział zajmował się wykonywaniem wyroków, zdobywaniem pieniędzy, akcjami odwetowymi, zdobywaniem broni, akcjami aprowizacyjnymi itp. Posiadał w Warszawie kilka punktów kontaktowych np. biuro handlowe „ J. Jarocki i S-ka”, której siedziba znajdowała się na ulicy Zielnej.[5] Do ważniejszych akcji Oddziału Akcji Specjalnej można zaliczyć m. in.:

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Histroia
Opublikowano: 28 czerwiec 2013 Odsłony: 4545
Drukuj

 

KRESOWY RUCH PATRIOTYCZNY

(Porozumienie Organizacji Kresowych i Kombatanckich)

Al. Ujazdowskie 6a 00-461 Warszawa

 

Warszawa 27 czerwca 2013 r.

 

PRZESŁANIE DO MŁODEGO POKOLENIA POLAKÓW

 

     Problem banderowskiego ludobójstwa ma wymiar i zakres międzynarodowy. Obejmowało ono wszystkie grupy etniczne na terenie Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej.

          Mordercy z formacji zbrojnych OUN-UPA byli polskimi obywatelami (w tym czasie nie było państwa ukraińskiego). W latach 1939-1947 mordowali oni w bestialski sposób: Polaków, Żydów, Rosjan, Czechów, Ormian, Romów i inne mniejszości.

1. pogrom_ukrainski_2.-606x340

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Publicystyka
Opublikowano: 25 czerwiec 2013 Odsłony: 4628
Drukuj

 

Siwek Jan ur. 8.II.1902 zginął tragicznie - 20-21.VI.1940 - Palmiry

jan siwek

Starszy brat Władysława Siwka(pilota opisanego w pierwszej części) Janek inż. architekt w Zarządzie Miasta Warszawy

 

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Praga Pn.
Opublikowano: 22 czerwiec 2013 Odsłony: 6873
Drukuj

 

 

W Warszawie w muszli koncertowej w parku Praskim  odbył się koncert zorganizowany przez biuletyn informacyjny Myśl Praska i Lokal za Kulisami, koncert zespołu Forteca.

Promujący nowa płytę zespołu: Kto dziś upomni się o pamięć

http://www.youtube.com/watch?v=2DxHYhSgJnQ

http://www.youtube.com/watch?v=gM60SzWMrtg

http://www.youtube.com/watch?v=ar2q8Ab9yFA

 

Przedstawiamy foto relacje z koncertu.

koncert forteca_1

Czytaj więcej...
 
Kategoria: Warszawa
Opublikowano: 21 czerwiec 2013 Odsłony: 4010
Drukuj

 

Warszawa, dnia 8 kwietnia 2013 r.

Piotr Strzembosz

Wiceprezes Zarządu Mazowieckiego

Prawicy Rzeczypospolitej

                                                                                              Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl"> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

W sprawie: usług zakupu biletu przez komórkę, zasad i trybu kontroli tak zakupionego biletu w komunikacji zbiorowej na terenie miasta;

W związku ze skargami i informacjami od pasażerów komunikacji miejskiej, jakie dotarły do nas w sprawie aplikacji umożliwiającej zakup biletu w komunikacji miejskiej przez telefon komórkowy oraz nieuprzejmości ze strony kontrolerów biletów, zwracamy się do Pani Prezydent o przesłanie wyjaśnień w sprawie:

- zasad i trybu kontroli biletów zakupionych za pomocą telefonu komórkowego;

- procedury zakupu i ważności tak zakupionego biletu przez pasażera wraz z wyjaśnieniem czasu, w jakim bilet winien zakupić pasażer (przed czy po wejściu do środka transportu zbiorowego);

- trybu odwołania się od kary za niezakupiony w odpowiednim czasie bilet (co ma znaczenie w przypadku, gdy kontroler celowo wpisze inny czas kontroli, a inny jest czas zakupu biletu);

- czy elektroniczny system kasowników w komunikacji miejskiej zapisuje w systemie czas blokady kasownika przez kontrolera i czy jest to możliwe do weryfikacji na życzenie pasażera;

- czy kontroler jest zobligowany każdorazowo dokonać blokady kasownika przed przystąpieniem do czynności kontrolnych;

- prosimy o podanie liczby skarg i odwołań od nałożonych grzywien na pasażerów od momentu wprowadzenia usługi zakupu biletu przez telefon komórkowy (ilość skarg i odwołać ogółem oraz pozytywnie i negatywnie rozpatrzonych).

 

 

 

Z poważaniem

Piotr Strzembosz


komunikacja miejska

Odpowiedż na pismo w załączniku 

 

 

 

 

 

 

Page 11 of 22

<< Start < poprz. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 nast. > End >>

Czy głosowałeś wyborach parlamentarnych?

Tak - 86.4%
Nie - 13.6%

Ilość głosów: 22
Głosowanie zakończone : 23 Lis 2011 - 02:32

Jak oceniasz nową stronę?

Super - 81%
Taka Sobie - 4.8%
Brzydka - 4.8%
Nie mam zdania - 9.5%

Ilość głosów: 21
Głosowanie zakończone : 22 Lis 2011 - 20:31
| + - | RTL - LTR